Kaune kuriama pirmoji Žaisloteka: prisidėti kviečiami visi

Kaune kuriama pirmoji Žaisloteka: prisidėti kviečiami visi

27. Sep 2018, 06:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

 

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristato naujovę mieste – atnaujintame bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje kuriama Žaisloteka. Žaisloteka bus atvira visiems ir veiks tokiu pat principu, kaip ir biblioteka, tačiau bus ypatinga tuo, kad į namus bus galima pasiskolinti ne knygas, o žaislus ir stalo žaidimus. Kauniečiai kviečiami tapti šio neeilinio projekto dalimi ir prisidėti prie Žaislotekos kūrimo. 

Ko gero daugeliui tėvų pažįstama situacija, kai vaikų mėgiami žaislai ir žaidimai jiems labai greitai nusibosta. Pirmoji Kaune Žaisloteka suteiks galimybę išmėginti naujus žaislus ir nusibodusius pakeisti naujais jų neperkant. Išmėginti žaislus ar stalo žaidimus bus galima arba pačioje Žaislotekoje, arba pasiskolinti juos į namus tokiu pačiu principu kaip ir knygas. Užsisakyti ir rezervuoti žaislus ar žaidimus bus galima ir internetu, o skolinami jie bus dviejų savaičių laikotarpiui. Naudojimasis Žaislotekos paslaugomis bus nemokamas, tereikės turėti bibliotekos skaitytojo pažymėjimą. 

Prisidėti prie šio neeilinio Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos projekto ir tapti žaislotekos rėmėjais gali visi norintys. Kauniečiai kviečiami dovanoti naujus arba panaudotus geros kokybės stalo žaidimus arba žaislus, tokius kaip dėlionės ir mozaikos, konstruktoriai, lėlės ir lėlių namai, mašinėlės, robotai, lauko žaislai ir kt. 

Planuojama, kad ateityje Žaislotekoje bus organizuojami stalo žaidimų turnyrai ir kiti renginiai, joje bus galima švęsti vaikų gimtadienius ir kitas šeimos šventes. Žaislotekoje veiks ir žaislų mainykla, į kurią atnešus panaudotą, tačiau geros kokybės žaislą, iš mainyklos bus galima nemokamai pasiimti kitą patikusį žaislą.

Žaisloteką atverti miestiečiams planuojama gruodžio pradžioje, akcijos „Knygų Kalėdos“ metu. Žaisloteka veiks Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių g. 26, Žaliakalnyje.    

Norintys prisidėti prie Žaislotekos kūrimo ir tapti jos rėmėjais kviečiami iki spalio 31 d. susisiekti su bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininke Monika Straupyte, el. p. monika.straupyte@kaunas.mvb.lt, tel. 8 621 28 134.