Kaip didžiąsias metų šventes sutinka žinomi žmonės?

Kaip didžiąsias metų šventes sutinka žinomi žmonės?

18. Dec 2014, 00:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Bene svarbiausias Šv. Kalėdų akcentas – žaliaskarė eglutė, simbolizuojanti amžiną gyvenimą.

Gruodžio pradžioje dalis žinomų Lietuvos žmonių jau turėjo eglutės puošimo repeticiją: šiuo metu 11 kalėdinių medelių eksponuojami interjero prekybos centre „Domus galerija“, kur jau šį penktadienį 16 val. įvyks aukcionas, kurio metu surinktos lėšos atiteks Vytauto Kernagio fondo projekto „Gėrio menas“ globojamų mažųjų onkologinių ligonių meninių dirbtuvių organizavimui. Eglutės pristatytos, bet taip pat įdomu sužinoti, kaip gražiąsias šventes savo namuose pasitiks jų kūrėjai? 

Aktorės Editos Užaitės šeimoje svarbiausia per šventes susitikti su artimaisiais: „Tai yra svarbiausia mūsų tradicija. Valgių tradiciškumas nėra svarbu, tai labiau žaidimas“. Moteriai nuo vaikystės patinka Kalėdos ir Naujieji, tačiau kuo toliau, tuo labiau jas ir tą šventišką nuotaiką stengiasi saugoti: beveik nevaikšto į parduotuves ir nepasiduoda „kalėdinių pirkinių maratonui“ – dovanomis aktorė jau pradėjo rūpintis nuo rudens. Projektui „Gėrio menas“ sukūrusi kiek netradicinę eglutę, E. Užaitė panašų sprendimą pasirinko ir savo namams – juos puošia didelė pušų šakų puokštė, kuri ne tik nuostabiai kvepia, bet ir leidžia išsaugoti gyvą eglutę. 

20141218101723-77624.jpg

Vaidos ir Deivido Česnauskų šeimoje susitikimas per šventes su artimaisiais taip pat užima ypatingą vietą: Kūčių dieną jų negąsdina net atstumas tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Viską, ką bedarytų susijusio su šventėmis, ši šeima daro kartu: jau vasarą Nidoje rinko konkorėžius, kuriuos nupurškę auksu panaudojo eglutės puošimui, kepė imbierinį sausainių namelį, puošė namus. V. Grikšaitė-Česnauskienė dovanų nesureikšmina, bet pati jas rinkdama skiria itin didelį dėmesį: stengiasi, kad dovana būtų praktiška ir su mintimi. Kaip vieną mieliausių gautų kalėdinių dovanų įvardija prieš kelerius metus vyro padovanotą žiedą: „Pas draugę juvelyrę buvau nusižiūrėjusi žiedą, tačiau kai norėjau jį nusipirkti, pranešė, kad parduotas. Pagalvojau, kad turbūt taip buvo lemta. Tačiau per šventes būtent jį ir gavau. Atrodytų tik daiktas, bet kaip viskas buvo suplanuota. Dar iki dabar visiems pasakoju šią istoriją“. 

20141218101750-98994.jpg

Televizijos laidų vedėja Rūta Lukoševičiūtė didžiąsias metų šventes sutiks gimtajame Panevėžyje. Moters šeimoje laikomasi visų senųjų tradicijų: mama ruošia tradicinius patiekalus, kurių per Kūčias būtinai turi būti 12, laužiamas kalėdaitis, susikaupus mintimis pabūnama su išėjusiais anapilin. Kiek netradiciniu būdu Lukoševičių šeimą aplanko Kalėdų senelis – jis Kalėdų rytą, paskambinęs į duris, dovanas palieka prie durų pintame krepšyje. „Šios šventės nuo visų kitų man asmeniškai skiriasi tuo, kad kažkokia laimė, regis, sklando ore. Tiesiog gera būti su pačiais artimiausiais žmonėmis, stebėti rusenančias žvakes, niekur neskubant džiaugtis kiekviena akimirka“, – sako R. Lukoševičiūtė. 

20141218101700-34793.jpg

Puikiai šių moterų šeimų tradicijas atspindi jų kurti kalėdiniai medeliai, kurie iki šio penktadienio eksponuojami interjero centre „Domus galerija“. Parodoje taip pat galima pamatyti ir kitų žinomų žmonių kurtas eglutes:  Viktorijos Jakučinskaitės, Gabijos Ryškuvienės, Vaido Baumilos ir Eglės Kernagytės-Dambrauskės, Vytaro Radzevičiaus ir sūnaus, Juozapaičių šeimos, Oksanos ir Simo Jasaičių, Lavijos Šurnaitės ir Birutės Lavickaitės bei grupės „Liūdni slibinai“. Penktadienį įvyksiančio aukciono metu šios eglutės bus parduotos, o gautos lėšos atiteks projektui „Gėrio menas“.

Projektas „Gėrio menas“ vykdomas jau nuo 2011 metų. Projekto tikslas – padedant profesionaliems menininkams, organizuoti mažųjų ligoniukų laisvalaikį. Per šiuos metus fondas  vaikams surengė daug užsiėmimų, kurių metu vyko savosios pasakos kūrimo, jos rašymo ir knygutės įrišimo, fotografavimo, piešimo, muzikos ir dainavimo bei literatūros pamokos. Šiuo metu projekte dalyvauja beveik 100 vaikų.