Jurijus Veklenko: „Mėgstama knyga vaikystėje padėjo sušilti ne tik dvasiškai, bet ir fiziškai“

29. May 2020, 12:26 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

„Pasaka apie Zuikį Puikį kažkada buvo mano pirmoji skaityta pasaka. Atsimenu, turėjau knygelę, kurią nuolat vartydavau – dabar jos jau nebelikę. Vėl ir vėl ją skaitydamas taip sutryniau, kad galop ji padėjo sušilti ne tik dvasiškai, bet ir fiziškai. Vienas jos lapas padėjo man užkurti pečių ir sušilti. Pamenu, lauke buvo labai šalta, o aš, dar būdamas vaiku, tingėjau eiti prakurų į lauką, todėl panaudojau mėgstamos, tačiau jau sutrintos knygelės lapą“, – pasakoja Jurijus. Daininkas prisipažįsta, kad nors tuomet knygelė buvo vos gyva, skaityti buvo neįmanoma ir iš tiesų buvo belikę ją tik išmesti, šiandien apie tai pasakoti kiek nepatogu, nes labai vertina knygas.

Dainininkas Jurijus Veklenko – vienas paskutiniųjų, prisijungusių prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ pradėtos kampanijos „Gelbėk su pasaka“, kurios metu raginama atkreipti dėmesį ir padėti vaikams, dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems dar daugiau sunkumų, nei įprastai. Didelė dalis šių vaikų, tėvams netekus darbo ir pajamų šaltinio, stokoja maisto, higienos, mokymosi priemonių.

Pasak Jurijaus, dabar, jau būdamas suaugusiu, jis kaip niekada supranta emocinę pasakų vertę vaikams. „Jos įjungia vaiko vaizduotę. Skaitydamas pasakas prisigalvodavau tokių dalykų. Slėpdavausi tarp kopūstų išgirdęs griaustinį ir įsivaizduodavau, kad kaip vienoje pasakų – dangus griūva perkūnijos metu. Kitos nukeldavo į neįtikėtinus pasaulius. Kada nors, kai turėsių šeimą, vaikų, savo vaikus mintinai išmokysiu savo mėgstamų vaikystės pasakų“, – sako J.Veklenko.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kampanija #GelbėkSuPasaka vyko visą mėnesį ir artėja į pabaigą. Prie kampanijos prisijungė ir padėti organizacijos globojamiems vaikams panoro daug Lietuvos žmonių.