Iš apsileidusių tėvų atims išmokas?

Iš apsileidusių tėvų atims išmokas?

04. Aug 2009, 00:00

 

Kai kurie vyrai, kartais ir moterys, gaunamas išmokas naudoja ne vaiko, o savo reikmėms. Taip mano Seimo narys socialdemokratas Edvardas Žakaris, siūlydamas iš savo atžalomis nesirūpinančių tėvų atimti motinystės (tėvystės) išmokas.

 

Buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys kolegos siūlomą teisės akto pataisą vadina „delikačiu reikalu“, tuo metu vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė išsakė atvirą paramą.

 

„Deja, yra atvejų, kai tėvas, gaunantis motinystės(tėvystės) pašalpą, nesirūpina vaiku, neskiria lėšų jam išlaikyti“, – rašoma E. Žakario siūlomos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos aiškinamajame rašte.

 

Šitą pataisą R. Šalaševičiūtė vertina teigiamai. Anot jos, kai kuriais atvejais yra gaunama pašalpa, tačiau įvykus kokiam konfliktui paaiškėja, jog tas, kuris prižiūri vaiką, naudojasi motinystės ar tėvystės atostogomis, gauna pašalpas, tačiau faktiškai vaiko neprižiūri.

 

Pasak vaiko teisių apsaugos kontrolierės, dvejus metus trunkančių motinystės (tėvystės) atostogų, kurių metu mokamos išmokos, tikslas – užtikrinti vaiko buvimą su jam artimiausiu žmogumi.

 

Tuo metu kai kurie tėveliai atostogų metu nelegaliai dirba, studijuoja ar užsiima kita veikla, bet iš valstybės gauna išmokas, o su vaiku būna auklės arba seneliai.

 

R. J. Dagio nuomone, „čia labai delikatus dalykas“, mat atimant motinystės (tėvystės) išmoką iš vaiku nesirūpinančio tėčio ar mamos vis tiek gali būti pažeisti vaiko interesai.

 

Šaltinis: delfi.lt

 

 

01. Jan 2010, 19:55

Ačiū Roberta 😉

01. Jan 2010, 16:24

Šaunūs tikslai linkiu, kad jų pasiektum 😉 🌷

30. Dec 2009, 13:22

Tikriausiai 😃

30. Dec 2009, 09:46

gal mes visos moterytes megstam pazysti 😃

29. Dec 2009, 23:01

Labai gražiai parašei. Sekmės tau įgyvendinant savo pasižadėjimus 😀 ( Aš taip pat zyzlė😉

29. Dec 2009, 21:57

graziai mintis reiski. per daug gera nebuk 😉 nes kiti gerumu tik naudojasi.

29. Dec 2009, 19:54

Ištikruju tai nemaniau, kad kas skaitys 😀 Rašiau tikrai iš visos širdies.. Ir tikiuosi man viskas pavyks!! 😉 Oij regina negerai 😛 aš velnioniška zyzla tai dažnai tenka pasibarti truputi 😃 :p Bet stengsiuosi taisytis...blogas bruožas iš tėvelio 😃 Sekmės ir jums Regina!! 😘 žiurėsim kaip mums seksis 😛

29. Dec 2009, 19:23

kaip man patuko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 liuuuuuuks 😀 as ir nepakenciama zyzla... vyrui ausis zyzinu 😀 ir as pazadu nebezyst...... 😃 sekmes Doviliuk 😘

29. Dec 2009, 17:42

Labai gražūs norai, Dovile😀

29. Dec 2009, 17:35

labai graziai viskas aprasyta!

06. Dec 2009, 22:21

GAL LAIKAS SUŽINOTI APIE SAVIVALDYBĖS IR R. ŠALAŠAVIČIŪTĖS NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS KURIUOS BANDO NUSLĖPTI LRGP

Mano vaikams pastoviai buvo grasinama susidorojimu, jiems grasindavo vaikų motina RIMA ANDROSOVA, bet jos nusikaltimus bandoma nuslėpti. 2004m. po grasinimų vaikui ji neteisėtai buvo apgyvendinta „Vaiko ir Motinos Pensione“, apie tai žinojo ir direktorė N. Dirsienė, bet viską slėpė, kodėl pas ją nebuvo iškarto paimtas vaikas ? Pensione R. Androsova užpuolė svetimą vaiką net 2 kartus, mušė ir grasino nužudyti, šie faktai irgi nuslėpti. Vėliau vaikam pastoviai buvo grasinama susidorojimu, buvo daužomi langai, televizoriai. Apie tai žinojo ir vaiko teisių inspektorė R. Valančienė, bet viskas buvo slepiama.
2006m. Gretimame savivaldybės socialiniame būste neteisėtai buvo apgyvendintas provokatorius GRIGORIJ ULEVIČ. Šio buto savininkas GINTARAS BERTULIS neteisėtai buvo perkeltas į svetimą socialinį butą „PILAITĖJE“, o jo bute buvo apgyvendintas G. ULEVIČ, kuris pradėjo terorą prieš mane, ir kuris vyko net pusantrų metų. Aš buvau sumuštas net 4 kartus, buvo sumušta jau 4 mėnesį nėščia mano sugyventinė. Tik po skundo į STT, provokatorius buvo iškeldintas, o į savo butą sugražintas G. BERTULIS. (tyrimai neatlikti, viską bandoma nuslėpti).
2007.10.19. vaiko teisių inspektorė R. Valančienė atvykusi pas mus į namus, pagrobė mano dukrą Virgą Lukoševičiūtę, be jokios priežasties, kai motinos nebuvo namie. Taip pat ji bandė pagrobti mano sūnų Virgį Lukoševičiu 2006m. bet jai nepavyko. Aš kreipiausi i R. Šalašavičiūtę net 3 kartus, bet jokių paaiškinimų negavau. TAI KAM BUVO PAGROBTA MANO DUKRA ? TOKIEM PEDOFILAM KAIP USAS, AR FURMONAVIČIUS ? GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS ŠALAŠAVICIŪTĖS PAVADUOTOJA MONIKA URMONIENĖ, O GAL PATI MOTINA RIMA ANDROSOVA ? KURIOS BŪTŲ JĄ PARDAVĘ JEI NEBŪČIAU GRYŽĘS IŠ VOKIETIJOS, O GAL PATI ŠALAŠAVIČIŪTĖ NORI PAKOMENTUOTI ?
2007.11.06. ir 2008.02.05. aš kreipiausi į LRS Žmogaus teisių komitetą, ir įrodžiau, kad LRGP slepia nužudymus, ir nusikaltimus prieš vaikus. (bet tyrimai neatlikti).
Čia aprašyta labai maža dalis nusikaltimų, kurie organizuoti ALGIRDO KATKAUS, kad nuslėpti prokuroro BIRŠTONO, saugumiečio POCIŪNO nužudymus, ir 3 pasikėsinimus nužudyti mane. (GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS LRGP ?)
Kad nuslėpti visus šiuos nusikaltimus savivaldybė kreipėsi į teismą, kad atskirti vaikus nuo manes. (GAL PAKOMENTUO ŠIUOS FAKTUS TEISĖJA RENATA KASIMOVIENĖ ?)

TAI KIENO INTERESUS GINA R. ŠALAŠAVICIŪTĖ, VAIKŲ AR IŠKRYPĖLIŲ KURIE ORGANIZUOJA NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS ? AŠ PASIEKSIU, KAD TAVE TEISTŲ KAIP ŠIŲ NUSIKALTIMŲ BENDRININKĘ, ATSAKYSI UŽ MANO VAIKŲ AŠARAS.
VLADAS LUKOŠEVIČIUS. Rašykite, atsiūsiu medžiagą. Tel. 867704339. email: vl55755@gmail.com

23. Aug 2009, 20:15

Kas liecia alkoholikus, tai man del ju labiausiai siutas ima.Pvz. kai gulejau lugoninej, pagulde viena , kuri laikiasi 4vaiko.Ji tipo viena mama ir gauna nemaza pasalpa uz vaika ir uz tai, kad vienisa mama, susidaro apie 1500 - 2000lt.ir ziauru zinokit, pasirodo jie ten visi geria.Nezinau, heriau uzdraustu tokiems daryt vaikus, tai nereiks nei pinigu atiminet.O prisidaro ir meto po konteinerius ir pan,:/

15. Aug 2009, 22:14

buterflyyyy o pasalpos neduoda juk is savivaldybes duoda kazkaip ten .

15. Aug 2009, 22:12

nu bet pvz dirbi uzsieni vaika palieki seneliam bet tuos pinigais tai seneliai naudojas vaikuciui perka viska. bet aisku jei teveliai nesirupina jau grynai tai reikia atimti. bet kol vastybe duoda reikia imti viska

14. Aug 2009, 12:33

buterflyyyy anstoliui nedaug reikia moketi,as uz alimentu ir skolos isjieskojima mokejau 300litu,,manau tai yra nedaug,,

12. Aug 2009, 22:11

Pritariu,jei nesirupina vaikais,tai nereikia jiems ir pinigu!

11. Aug 2009, 13:03

Seniai reikejo ta klausima kelti. Dazniausiai vaikus seneliai globoja, o tevai ima pinigus...vaikai labiausiai nukencia...

10. Aug 2009, 17:22

Seniai reikejo!

06. Aug 2009, 21:02

as pritariu MAMYTEI,,,va jau cigonai ,nu rupuzes{ups}tai apnagleje isvis,,jiems tik nedibt o zmones apvogt,apgaut,,o ka saziningas taip ir vargsta visa gyvenimeli,,

jaldija jaldija 05. Aug 2009, 15:35

Nežinau, nežinau. aišku žiauru, kai alkoholikai prageria už vaikus gaunamus pinigėlius. bet jei atims juos ar tiems vargšams vaikučiams tose šeimose nebus dar sunkaiu. Dabar dar , socialinių darbuotojų dėka, šis tas kliūva ir vaikučiams, o kaip bus kai neliks tų varganų pinigėlių. o be to kiek gauna tos alkoholikų šeimos? Apie 100 litukų už vieną vaikelį, tai ką Lietuvėlė atsistos ant kojų jei atims šituos pinigus?

1 2