Gegužę startuoja tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų asilėlis 2011“!

Gegužę startuoja tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų asilėlis 2011“!

08. Apr 2011, 00:00


Gegužės 6-8 dienomis Klaipėdoje prasideda VI tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų asilėlis 2011“.


VI-ojo tarptautinio lėlių teatrų festivalio idėja – žalia energija. Tai ne tik nuoroda į jaunystę, jausmų ir būties ekologiją, bet ir intriguojantys susitikimai su debiutuojančiais ir jau įvertintais azartiškais, drąsiais, be abejo, jaunais lėlininkais (aktoriais, režisieriais).

 

Tai provokacija ieškoti, judėti, siekti, nenurimti ir nesenti.

 

Festivalyje dalyvaus lėlių teatrai iš Lietuvos:

Vilniaus teatras „LĖLĖ“,

Kauno valstybinis lėlių teatras,

Stalo teatras iš Vilniaus,

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventai – lėlininkai,

klounų teatro studija „Dulidu“ bei

lėlių teatrai iš užsienio šalių – Maskvos teatras „Trilika“, Bialystoko universiteto studentai (Lenkija), Prancūzijos pantomimos aktorius Bob Dantonel.

 

„Stalo teatras“ – vienas solidžiausių festivalio svečių. Į festivalį „Stalo teatras“ atveža du spektaklius: „Avinėlio kelionė“ ir „Gandro dovana“. „Avinėlio kelionę“ - muzikos, vaizdų ir vaidybos sinteze grįstą reginį – kūrėjai vadina „spektakliu-regėjimu“.

 

Šis „regėjimas“ apie tai, kad kiekvieno iš mūsų širdyje gyvena mažytis avinėlis. Per pasaulio sukūrimo istoriją keliaujantys žiūrovai kviečiami tą avinėlį atrasti savyje. Naudodamos išskirtines audiovizualines priemones (grafoprojektoriaus techniką, veiksmo tapybą bei gyvą kompozitorės ir atlikėjos Snieguolės Dikčiūtės muzikavimą) aktorės Saulė Degutytė ir Edita Zizaitė čia pat, prieš publikos akis kuria vandenį, žemę ir dangų, žuvis, žvėris ir paukščius.

 

Muzikinis etnologinis veiksmas visai šeimai „Gandro dovana“ ypatingo dėmesio vertas jau vien dėl tos priežasties, kad jo kūrybinė grupė šiemet apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“. 

 

Šiuo spektakliu jo kūrėjai - Algis Mikutis, Saulė Degutytė, Darius Rakauskas, Snieguolė Dikčiūtė, Valdas Narkevičius – kreipia žiūrovo žvilgsnį į „Gyvybės medžio“ vertikalę ir pasakoja istoriją, kurioje savo vietą atranda požemio gyventojai, žemiškos išdaigos, lūkesčiai ir dangiškoji viltis – Gandro pasirodymas. Tai žaismingas, ritmingas, muzikalus stebuklas, kurį tiesiog privalu pamatyti, juolab, kad teatras atvyksta – galima sakyti – tiesiog į kiemą...

 

VI tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų asilėlis 2011“ – tai ne tik spektakliai, bet ir gatvės akcijos, vakarojimai, betarpiški susitikimai su lėlių teatro menininkais, konkursai ir kt.