Fotografė Greta Skaraitienė: „Žaviuosi, kiek mamos turi kūrybinės energijos ir idėjų krikštynoms…“

Fotografė Greta Skaraitienė: „Žaviuosi, kiek mamos turi kūrybinės energijos ir idėjų krikštynoms…“

06. May 2014, 11:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Artinasi pats „karščiausias“ krikštynų metas. Jei norisi iškilmių, neretai joms pradedama ruoštis prieš keletą mėnesių ar net anksčiau. Jei šventė minima tik artimųjų rate, dažniausiai užsakoma tik pagrindiniai dalykai – krikštynų ceremonija bažnyčioje ir šventinė popietė kavinėje ar restorane, o gal tiesiog jaukus pasisėdėjimas namuose.

Tačiau dažnai nutinka taip, kad pamirštama pasikviesti fotografą, kuris šventę įamžintų profesionaliai, o svarbiausia – nė vienas šeimos narys neliktų nuošalyje.

Kodėl verta pasikviesti profesionalų fotografą?

Šiais laikais kiekvienas turime po fotoaparatą, tad, ne vienas pasvarstome "kam samdytis fotografą, jei ir pats moku fotografuoti?" Tačiau ilgametę darbo patirtį turinti fotografė, fotostudijos „Gfoto“ įkūrėja Greta Skaraitienė pataria prisiminti esminius dalykus, kodėl verta pasikviesti profesionalą.

„Įvairioms svarbioms šeimos gyvenimo šventėms profesionalus fotografas nepamainomas. Pirma, reikia meistriškumo ir sugėbėjimo valdyti fotoaparatą. Pavyzdžiui, bažnyčioje, kurioje ir vyksta svarbiausia krikšto ceremonija, sunku fotografuoti paprasta „muiline“, jei nori turėti prisiminimuose puikias, kokybiškas, ryškias nuotraukas. Neretai antras planas būna tamsus, o tam reikia žinių, kad viskas būtų gražu.

20140428170235-44667.jpg

20140428170732-75831.jpg

Antra, kažkurio vieno iš artimųjų visuomet nebus kadre. Tai išties liūdna, nes dažniausiai fotografuoja arba mama, arba tėtis, arba kiti artimieji, kurie visi kartu nori dalyvauti šventėje ir įsiamžinti fotografijose. Vadinasi, vis tiek kažkas liks „už kadro“. Todėl išeitis – samdytis fotografą, kuris savo darbą išmano, ir pasitikėti juo visu šimtu procentų“, - patarė G.Skaraitienė.

20140428171543-62974.jpg

20140428171245-94210.jpg

Kas svarbiausia krikštynų metu?

Žinoma, anot fotografės, visas dėmesys yra sutelktas į krikšto ceremonjią bažnyčioje, o po to laukia fotografavimo smagumas šeimos, artimųjų, svečių, draugų fotosesijoje.

„Toli nuo bažnyčios nevažiuojame, idealu, jei šalia yra gamtos kampelis ir puikios vietos. Mat nesinori nuvarginti paties mažiausiojo krikštynų dalyvio. Dažniausiai įmantraus vaizdo ir nereikia - tinka net gi paprasta žolytė ar pasivaikščiojimas po senamiestį. Svarbiausia – nuotaika“, - pasakojo fotografė Greta ir prisipažino negalinti atsižavėti, kiek mamos turi fantazijos papuošti savo mažuosius vaikučius krikštynų šventei.

Mergaičių suknelės padabintos įvairiausiais nėrinukais – mažylės atrodo kaip tikros princesės ir angeliukai, o berniukai taip pat papuošti rankų darbo siuvinėtais kostiumėliais, kur dar kepuraičių ir skraisčių gražumas...

20140428170855-49656.jpg

„Fotografuodama susimąstau, iš kur šiuolaikinės mamos turi tiek daug kūrybinės energijos, idėjų bei laiko. Atrodo, nesvarbu, kaip apsirengia mažutėliai, tačiau negaliu ir paneigti, jog šitaip šventei išpuošti mažyliai tikrai papuošia bet kokį krikštynų kadrą. Ir tai bus puikus prisiminimas jam jau užaugusiam, - šyptelėjo fotografė ir pridūrė. -  Man labai įdomu fotografuoti vaikus – kūdikius ir jau paaugusius, linksmus ir kaprizingus, padykusius ir svajoklius – tiek paprastomis dienoms, tiek svarbiausių švenčių metu. Ir fotosesija pavyksta visada! Nes nieko nėra gražiau už tikrą vaiko emociją!

20140428171030-75653.jpg

Sekite fotostudijos Gfoto puslapiuką Facebooke, kur rasite įvairių vizijų, patarimų, akcijų ir nuolaidų!

 20140402135433-18310.jpg