Filmo „Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją“ įdomiausius siužeto vingius sukūrė pati gamta

23. Oct 2019, 17:11 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Kartu su rudeniniais vėjais kasdienoje pradedame ieškoti daugiau šviesos ir įkvėpimo. Nenutolstant nuo gamtos, kaip tik tokios šviesos visai šeimai bus galima atrasti jau šį penktadienį į Lietuvos kino teatrus atkeliausiančioje išskirtinėje kino juostoje – dokumentinio filmo pagrindu sukurtoje pasakoje „Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją”. Filmas meistriškai priartina įstabaus grožio laukinės gamtos pasaulį, o nuotaikingo pasakojimo fone skleidžia svarbią žinią, apie visų mūsų namus, kuriuos taip svarbu saugoti.

Kino juostos kūrėjai kartu su nuotykių kupina istorija siekė papasakoti apie iššūkius, su kuriais susiduria šiandienos laukinė gamta ir gyvūnija.

Prancūzų režisierių, biologą, gamtos dokumentikos kūrėją Guillaume Maidatchevsky filmą apie šiaurės elnius paskatino sukurti jo paties vaikai, panorėję daugiau sužinoti apie ištikimus Kalėdų senelio palydovus. Taip gimė mintis papasakoti kitokią Kalėdų senelio elnių istoriją, kurioje atsiskleidžia išties magiška šiaurės elnių galia, drąsa bei stiprūs motinystės instinktai.

Kaip pasakojo filmo kūrėjai, pagrindinių veikėjų, elniuko Ailo ir jo mamos, ypatingas ryšys sukūrė tokį filmo siužetą, kokio net pats autorius nesitikėjo.

Nepaisant iš anksto apgalvotos istorijos, režisierius buvo pasiruošęs pritaikyti savo pasakojimą prie situacijų bei staigmenų, kurias gali pasiūlyti nenuspėjama gamta. Viena iš jų įvyko pačioje filmavimo pradžioje, kai elnių migracijos į Laplandiją metu, anksčiau nei tikėtasi, gimė šiaurės elniukas. Mažylio Ailo, gimimas vos nevirto tikra drama – iš pradžių motina iš tiesų norėjo palikti ilgai neatsistojantį mažylį ir prisijungti prie migruojančio pulko, bet stiprūs motiniški instinktai nugalėjo ir galop ji sugrįžo pas savo jauniklį. 

Filme elniukas Ailo, prižiūrimas mamos, tik mokosi žengti pirmuosius žingsnius Laplandijos sniegynuose – atsargiai, bet užtikrintai, keliauja tyrinėti jį supančio pasaulio. Kelyje jis susipažįsta su kitais snieguotųjų kraštų gyventojais: vovere, šeškais, kiškiu, poliarine lape, lemingu ir kitais jaunikliais. Sutinka ir vilkų mažylius, kurie dar žaisdami mokosi medžioti, o jau greitai taps grėsmingais plėšrūnais jaunojo elniuko kelyje. 

Daugiau nei metus laiko trukusio filmavimo metu, kūrybinė komanda turėjo galimybę sekti Ailo pėdomis nuo pat jo gimimo - kartu brido per sraunias upes, stebėjo, kaip elniukas mokosi įveikti snieguotus kalnynus ir nepakliūti plėšrūnams į nasrus.  

Filme „Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją” magiškos pasakos motyvais perteiktas gyvenimiškas virsmas - kai trapus mažylis vedamas savo atkaklumo ir drąsos, įveikęs sunkumus tampa stipriu jaunu elniu. Tai istorija apie kiekvieną iš mūsų, vaikams įkvepianti pasitikėjimo savimi bei tikėjimo, kad sunkumai sustiprina ir leidžia pamatyti neregėtą pasaulio pusę.

Lietuviškai įgarsintas filmas visai šeimai „Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją” į Lietuvos kino teatrus kviečia nuo spalio 25 d.

Simonadub Simonadub 11. Nov 2019, 13:26

Aš atsimenu savo pirmą filmą, tai buvo filmas apie gamtą, skruzdžių gyvenimą. Tai buvo pirmas filmas į kurį nuvedė tėvai. Likau sužavėta. Poto Mike pukuotukas, verkėme su draugėmis o buvo mažos. Vis kirba mintis nuvesti į šį filmą sūnų ir krikšto sūnu. Atrodo epizodai bus vaikams įsiminti. Busy kaip mamų pirmasis filmas apie gamtą