Erkinio encefalito atvejų kasmet daugėja

Erkinio encefalito atvejų kasmet daugėja

15. Apr 2011, 10:00

 

Lietuva, Latvija ir Estija – Europos Sąjungos šalys, kuriose viena didžiausių rizikų užsikrėsti erkių platinamomis ligomis. Pernai Lietuvoje erkiniu encefalitu susirgo 612 žmonių, trys jų mirė.

 

Devyni iš dešimties erkiniu encefalitu užsikrėtusių pacientų buvo gydomi ligoninėje, o nuo liekamųjų ligos reiškinių kenčia daugiau nei pusė persirgusių žmonių.  

 

„Sergamumas šia liga Lietuvoje vis dar išlieka didelis, nors išvengti jos galima pasiskiepijus“, –  sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius doc. dr. Saulius Čaplinskas.

 

Apie erkių platinamų ligų grėsmes mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Erkių platinamos ligos“, kuri balandžio 14 d. vyko Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, diskutavo ir patirtimi dalijosi Lietuvos, Latvijos ir Estijos specialistai.

 

Daugiausia susirgimų erkiniu encefalitu 2010 m. užfiksuota:

 

Kauno (164 atvejai),

Vilniaus (112 atvejų) 

Panevėžio (66 atvejai) apskrityse.

 

2009 m. šia liga sirgo 605 žmonės, daugiausia jų užsikrėtė Vidurio Lietuvoje. Palyginti su 2008 m. (220 atvejų), sergamumas šia sunkia nervų sistemos liga padidėjo net 2,8 karto. 

 

Laimo liga 2010 m. sirgo 2558 asmenys (hospitalizuotų –137, t.y. 5,4 proc.), o 2009 m. – 3600.

 

Viena sunkiausių erkių platinamų ligų – erkinis encefalitas. Iki 60 proc. pacientų, persirgusių šia sunkia centrinės nervų sistemos liga, kenčia nuo liekamųjų ligos reiškinių, kurie gali trukti keletą savaičių, metus, o kartais ir visą likusį gyvenimą.

 

Iki 79 proc. pacientų vargina vidutinio sunkumo SIMPTOMAI:

galvos skausmai,

atminties pablogėjimas,

dėmesio koncentracijos ar miego sutrikimai,

dirglumas.

 

Iki 48 proc. sirgusiųjų gali likti sunkios ligos pasekmės: paralyžius, kalbos ir psichikos sutrikimai, sulėtėjusi koordinacija.

 

Klinikiniai tyrimai rodo, kad liekamieji ligos reiškiniai stipriai įtakoja gyvenimo kokybę, priverčia pakeisti ne tik darbą, bet ir gyvenimo būdą, atsisakyti mėgstamos veiklos. Tokių pacientų gydymas, priežiūra, neįgalumo pašalpos pareikalauja didelių lėšų.

 

„Pastaruoju metu susidaręs nepalankus požiūris į vakcinaciją skaudžiai atsilieps erkinio encefalito epidemiologijai – šios sunkios ligos atvejų daugės“, – įspėjo  ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

 

www.ulac.lt

 

15. Apr 2011, 23:55

Zinoma ne blogesne,bet reikia gerai pasiskaistyti apie skiepus.Taciau tikrai paneiksiu ,kad skiepu pagalba isnaikinamos ligos,dar karta sakau pasiziurekit i statistikos lentele!!kuo daugiau skiepija tuo daugiau serga vaikai,jau dabar kalbama,kad vaikai serga suaugusiu ligomis,ir raidos centruose dideles eiles.Daug domejausi skiepais,jei nebuciau zinojusi buciau skiepijusi vaika,paprasciausiai mums truksta info todel ir siunciu pasiskaityti nuododas 😀 diskutavau su tevais,kuriu vaikai liko suluosinti po skiepo ,net patys daktarai sake,kad cia skiepo pasekme.Aisku cia kiekvienos mamos pasirinkimas,bet manau,kad pries skiepijant irgi neblogai zinoti jo salutinius pazymius.

15. Apr 2011, 20:18

Manau kiekviena turim savo nuomones. Yra ligos, kurios tikrai atsinaujintu, jei neskiepytume. Visose issivysciusiose salyse skiepai egzistuoja. Manau yra ir teigiamu dalyku, ir cia kiekvienos mamos pasirinkimas. Ir jei ji skiepija, ji nera blogesne uz ta, kuri neskiepija.

15. Apr 2011, 20:08

geltona aciu uz info,abejoniu neliko,skiepytis ar nesisikiepyti...

15. Apr 2011, 18:20

DABAR VERCIA,JEI JIE BUTU GERI TOKIU INFORMACIJOS NUTEKEJIMU NEATSIRASTU,O DAKTARAI SKIEPIJA NES KITAIP NETEKTU DARBO,CIA KAIP UZBURTAS RATAS FARMACIJA GAUNA PINIGELIUS,DAKTARAI SKIEPIJA,VAIKAI IGAUNA NEISGYDOMAS LIGAS,CUKRINI DEBETA,TUBERKULIOZE,HEPATITUS IR T.T AISKU SUSIRGUS REIKIA PIRKTI VAISTUS,KURIE KAZKAM DARP PINIGUS.Ir cia ne tik mano nuomone.

http://www.youtube.com/watch?v=RBu5WHWJQac

http://postomania.ru/post140247557/

15. Apr 2011, 18:03

dajajada taip as taip ir sakau neskiepykit vaiku!!!!!! zinok labai klysti jei manai,kad skiepo deka dingo ligos,anaiptol jos vis auga nes per skiepa nemazai vaiku uzsirecia tuberkulioze,hepatitu B it t.t Kuo daugiau zmones skiepija,tuo labiau jie serga ,gali paziureti i lentele.Tai kuor tuomes tos skiepytos kartos?jau tuberkuliozes atvejai turetu nebesigirdeti,bet vis labiau atsiranda serganciu.I SKIEPO SUDETI IEINA DAUG BAISIU DALYKU,PASISKAITYKIT KUR SIUNCIAU NUORODAS,KUR VITAMINAI,MINERALAI TOKIU DALYKU TEN NEPAMAYTSI!!!!!!!!!

http://www.sakiaivsb.lt/8922/pasauline-tuberkukliozes-diena/?read=3298

15. Apr 2011, 17:12

Siandien kaip tik buvau poliklinikoje ir skiepijau maziu privalomuoju skiepu. Issikalbejom apie kitus skiepus, tai gavau rekomendacinio pobudzio nuomone- nuo tu ligu, nuo kuriu galima lengvai pagyti, kurios nesukelia mirties, galima ir nesiskiepyti. Konkreciai kalbejom apie vejaraupiu, pneumokoku skiepus.

15. Apr 2011, 14:32

mane labai piktina si reklama...vat saunuole kad apacioje yra rimtesne info, nei portalo suteikta...visur tik skiepinkit o paskui pofik kaip viskas baigsis... as pasitariau su savo gydytoju, ir man pasake jokiu budu neskiepinkit yra tu priemoniu, papurksti vaikams ant rubu ir nepasigaus tu erkiu..o jei ir pasigaus svarbiausiai stebeti, per para laiko nuvykti i stacionara ir viskas isgydoma..o cia kaip siauba koki, zinoma jei uzdelsi bus pasekmes kitos. as labai rimtai apie skiepa masciau po konsultacijos nebe...

15. Apr 2011, 14:27

tai noryt pasakyti, kad skepitis negalima??? Tada vaistus negerkyt, antibiotiku, ten irgi salutiniu poveikiu n... Nuo skiepu tiek nemire kiek nuo lygu , skiepu dieka pamirsom daug lygu , aisku yra tu salutiniu poveikiu , bet kur ju nera

15. Apr 2011, 13:24

GELBEKIT VAIKUS!!!!! Rode mergaite, kuriai 5 metus tuberkuliozes skiepo zala "islindo" po 5 metu. Tuos 5 metus sis virusas "ede" vaiko stubura... is leto... kad budama 5 metu, vaiksciojanciam vaikui prasidejo problemos su zarnynu, 5 kartus per diena staigiai uzkildavo temperatura, kol galu gale vaikui atsake kojos.
Vaika istyre, ir tik po n-ojo istyrimo pripazino, kad tai buvo tuberkuliozes skiepo zala, kuri mergaitei padare gimdymo namuose. 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😤 😤

15. Apr 2011, 13:17

Tikiuosi sitos nuorodos ir protingu zmoniu pasisakymai,pades apsispresti.Vakcina tikrai ne sventas dalykas,mamytes bukit budrios,nepasiduokit kitu itakai😀

15. Apr 2011, 13:16

http://www.sveikata.info/skiepai

15. Apr 2011, 13:07

Rekomenduojamų vakcinų atsisakymo motyvai
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Skiepai / Rekomenduojamų vakcinų atsisakymo motyvai

Vakcinos bei ligos pasižymi ir teigiamu, ir neigiamu poveikiu. Pastebėta, jog žmonės suserga tomis ligomis, nuo kurių jau buvo anksčiau imunizuoti. Patys vakcinų gamintojai negarantuoja 100% veiksmingumo. VNIPS (vakcinoms nepalankius rezultatus fiksuojanti sistema) per 20-ties mėnesių laikotarpį užregistravo daugiau nei 54.000 neigiamų, vakcinų sukeltų reakcijų. Nacionalinis VAKCINŲ ŽALOS FONDAS, įkurtas 1986m. tam, kad kompensuotų vakcinų padarytus nuostolius, iki šios dienos išmokėjo kompensacijų daugiau nei už 1 milijardą dolerių.
Žemiau pateikiamas sarašas vakcinų, kurių skiepų galima būtų vengti.

HEPATITAS B

Virusinė hepatito B infekcija gali sukelti chronišką kepenų uždegimą, išaugantį į cirozę, kepenų vėžį, mirtį. Tačiau tikimybė, jog vaikas susirgs hepatitu - maža, jei tėvai nėra šios ligos nešiotojai, nėra užsikrėtę ir, jei vaikas paaugęs neturės atsitktinių lytinių santykių ar nenaudos narkotikų. Užsikrėtus hepatitu B galima išsigydyti antibiotikais, tai, dažniausiai, veiksminga. Hepatito B vakcina apsaugo nuo hepatito B, tačiau ne nuo hepatito A, C, D, E, F ir G.
Hepatito B vakcinos šalutinis poveikis pasireiškia tirpimu, karščiu, galvos skausmais, svaigimu, odos niežuliu, kraujosrūvomis, prakaitavimu, drebuliu, silpnumu, diegimu, hipotensija, gripo simptomais, viršutinių kvėpavimo takų ligomis, bloguliu, anoreksija, pilvo skausmais, vėmimu, vidurių užkietėjimu, viduriavimu, limfos sutrikimais, raumenų, sąnarių skausmais, artralgija, mialgija, dilgėline, mieguistumu, nesugebėjimu užmigti, artritu, bronchų spazmais, alpimu, nervų sistemos paralyžiumi, Guilano Baro sindromu, nugaros smegenų uždegimu, akių nervų uždegimu, įvairiomis sklerozėmis, egzemomis, herpes, konjuktyvitais, ausų skausmais, šlapinimosi sutrikimais. Tyrime užfiksuota žmonių sveikatos būklė keturios dienos po vakcinavimo.
Dažniausiai vartojama hepatito B vakcina sudaryta iš chimerosalio, aliuminio hidroksido, proteino mielių ir buferinio fosfato.

VĖJARAUPIAI

Ši liga gali komplikuotis į pneumoniją, odos infekcijas, o susirgus nėštumo metu pakenkti kūdikiui. Vėjaraupiais geriausia persirgti vaikystėje, bet tėvams tai prarastos darbo valandos. Suaugusiems vėjaraupiai pasireiškia chroniškomis, skaudančiomis dedervinių juostomis. Susirgus vėjaraupiais vėlesniame amžiuje padidėja tikimybė susirgti herpes.
Pašalinis vėjaraupių vakcinos poveikis pasireiškia sutrumpintu vėjaraupių persirgimu nuo gyvos vakcinos (27%), skausmu ir paraudimu injekcijos vietoje, deginimu, išbėrimu, hematoma, sukietėjimu, viršutinių kvėpavimo takų ligomis, kosuliu, nervingumu, irzlumu, nuovargiu, miego sutrikimais, viduriavimu, sumažėjusiu apetitu, vėmimu, ausų uždegimu, pykinimu, akių ligomis, limfos sutrikimais, mialgija, apatinių kvėpavimo takų ligomis, galvos skausmais, dantų griežimu, pilvo skausmais, įvairiais išbėrimais, kaklo sustingimu, egzema, odos dermatitu, niežėjimu, vidurių užkietėjimu, karščio priepuoliais, skausmingu stomatitu.
Vėjaraupių vakcina auginama ant persileidimo ar aborto metu žuvusio kūdikio audinių, jaunų paršelių audinių.
Jos sudėtis: gyvas virusas, monosodos gliutamatas, sacharozė, fosfatas, apdorota želatina, neomicinas ir mažyčio embriono serumas.

POLIOMELITAS

Paralitiškos ligos, poliomelitas, susijęs su meningitu, - labai pavojingi susirgimai. Žinoma, kad poliomelito produktas, ne epidemijos metu, 90% nesukelia priešiškų reakcijų. Užfiksuota, jog per pastaruosius 20 metų Jungtinėse Valstijose laukiniu poliomelitu nebuvo sergama, o užregistruoti susirgimai - vakcinavimo pasekmė.
Poliomelito vakcina gali sukelti: mieguistumą, nervingumą, verksmą, sumažėjusį apetitą, vėmimą, Guillano Baro sindromą ir alergines reakcijas tiems, kurie alergiški neomicinui, polimiksinui B ir streptomicinui.
Negyvo poliomelito viruso vakcinos atveju atsargumo priemonių turėtų imtis jautresni neigiamoms reakcijoms: besilaukiančios moterys, sergantys ŽIV ar AIDS, kitu atveju gali būti pakenkta imuninė sistema.
Gyvo poliomelito viruso vakcina gali sukelti: sutrumpintą persirgimą poliomelitu (nuo taip susirgusių asmenų gali užsikrėsti tie, kurie valgo, geria iš imunizuoto asmens indų). Atsiradę paralitiniai simtomai gali būti sutrumpinta poliomelito dalis. Gyvas virusas išsenka nuo paskiepijimo praėjus 8 savaitėms. Gali būti pastebėtas Guilano Baro sindromas. Nerekomenduojama skiepytis gyvenant namuose, kuriuose yra žmonių su nusilpusia imunine sistema, besilaukiančių moterų, sergančių ŽIV ar AIDS.
Negyvas virusas "IpolR" auginamas ant beždžionių inkstų ląstelių. Vakcina susideda iš formaldehido ir trigubų antibiotikų.
"PoliovaxR" auginamas ant abortuoto kūdikio ląstelių, padarytas iš formaldehido, karvių serumo ir trigubų antibiotikų tirpalo. Beždžionių inkstų ląstelės naudojamos originalioje poliomelito vakcinoje SIV - 40 ir buvo rastos auglių ląstelėse tų vaikų, kurių tėvai buvo paskiepyti nuo poliomelito, užkrečiant virusu. Gyva vakcina auginama ant beždžionės inkstų ląstelių, antibiotikų ir veršio serumo.

HEMOPHILUS INFLUENZAE B

Meningitas - labai pavojinga liga, tačiau meningito vakcina neapsaugo vaiko nuo kitų šios ligos formų: plaučių uždegimo "coccus", meningokoko virusų, herpes, kraujo infekcijų, infekcijų sąnariuose, kauluose, suminkštėjusių audinių. Ištirta, kad šiomis ligomis dažniausiai serga vaikai iki 15 mėnesių, iš jų 3-6% miršta. Šiandien šios ligos retos, tyrimų duomenys rodo, jog vakcinos apsaugo tik 41% paskiepytų vaikų. Susirgus šią ligą galima išgydyti.
Vakcina dažnai kombinuojama su DPT, kuri, lyginant su kitomis vakcinomis, pasižymi didžiausiu reakcijų tempu. Kai vakcina naudojama viena, pašalinis poveikis pasireiškia sutrumpintu persirgimu HIB, lokalizuotu skausmu, sukietėjimu skiepo vietoje, pakilusia temperatūra, irzlumu, mieguistumu, anoreksija, viduriavimu, vėmimu, kosuliu. Tokios reakcijos pastebimos mažiau nei 30% pacientų.
Naudojant su DPT sujungtą vakciną, reakcija pasireiškia švelniu vietiniu paraudimu, sukietėjimu, pakilusia temperatūra, irzlumu, snauduliu, anoreksija, viduriavimu, vėmimu, nuolatiniu verksmu, įtampa, inkstų nepakankamumu, Guilano Baro sindromu ir mirtimi. Pašalinį poveikį patiria 77,9% iš 100% paskiepytų žmonių.
Vakcina, kai naudojama viena, sudaryta iš mielių, thimerosalio ir difterijos toksinų.

KOKLIUŠAS

Plaučių uždegimas, konvulsijos, smegenų uždegimas - visos šios pavojingos ligos susijusios su kokliušu ir kartais pasibaigia mirtimi, tačiau 99,8% sergančių šia liga pasveiksta. Kokliušas pavojingesnis ir kelia grėsmę gyvybei iki 6 mėnesių juo susirgusiems vaikams. Ši liga išgydoma, gerai žinomi adekvatūs ir prieinami šios ligos gydymo būdai. Vakcina dažniausiai naudojama kartu su difterija ir stablige, kaip DPT ar kaip DAPT.
Kokliušo vakcina gali sukelti karščiavimą, skausmingą patinimą, viduriavimą, staigų vėmimą, padidintą mieguistumą, smarkų verksmą, nenuraminamo verksmo priepuolius, konvulsijas, išsekimą, šoką, kvėpavimo problemas, inkstų pakenkimus ir SIDS. Sunkiai pakeliamas reakcijas patiria 1 iš 600, 1 iš 875 patiria išsekimo šoką ir konvulsijas. Pagal 2-ą tyrimą tai atsitinka praėjus 48 valandoms po imunizacijos. Naujesnėje studijoje nurodoma , kad 1-as iš 100 žmonių sureaguoja konvulsijomis, nusilpimu, staigiu, smarkiu verksmu ir vienam iš 3-jų šiais atvejais negrįžtamai pakenkiami inkstai. Studijoje minima, jog 103 paskiepyti vaikai mirė nuo SIDS, 70% mirė per tris savaites po DPT vakcinos ir 37% iš jų mirė per pirmą savaitę.
DAPT rekomenduojama kaip saugiausia vakcina. Pašalinis DAPT poveikis trunka ne daugiau kaip 72 valandas ir pasireiškia: švelniu paraudimu, "induracija", temperatūra, apsnūdimu, irzlumu, vėmimu, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, viduriavimu, išbėrimu, drugiu, nepertraukiamu verksmu, letargija, dilgėline, sutrikusia kraujotaka, konvulsijomis, nervų uždegimu, mirtimi. Nerekomenduojama vaikams iki 15-os mėnesių ir tiems, kurie 3 kartus nepaskiepyti DPT.
Abi vakcinų formas sudaro thimerosalis, formaldehidas, aliuminio fosfatas.

DIFTERIJA

Difterija gali komplikuotis į paralyžių, širdies paralyžių, sutrikdyti kvėpavimą, visa tai vaikui labai pavojinga. Tačiau nuo 1980m. užfiksuoti tik 5 tokie atvejai. Difterija retai kada yra ypatingai pavojinga, ji išgydoma antibiotikais ir lovos režimu.
Difterijos komponentas labai dažnai įeina į DPT ar DAPT ir sukelia kokliušo atveju paminėtas reakcijas.

STABLIGĖ

Stabligė gali sukelti vaikui pavojingą raumenų nervų ligą. Tačiau stablige susergama labai retai. Persirgus stablige nesusikuria imunitetas visam gyvenimui, to negarantuoja ir skiepijimas. Yra žinoma, kad norint išvengti grėsmingų vakcinos sukeliamų reakcijų, stabligės komponentas taip atskiedžiamas, kad tampa mediciniškai neefektyvus. Tinkamai gydant nuo stabligės miršta ne daugiau kaip 20% susirgusių.
Vakcina nuo stabligės sukelia šiuos reiškinius: aukštą temperatūrą, skausmą, pasikartojantį pūlinių formavimąsi, vidinį ausies nervo uždegimą, neurozę, šoką, sąmonės netekimą. Stabligės vakcina, jungiama su DPT ar DAPT, sukelia tokias pat reakcijas kaip ir kokliušo vakcina.

TYMAI

Tymų vakcina dažnai vartojama junginyje TKR (tymai/ kiaulytė/raudonukė), ir sukelia šiuos pašalinius reiškinius: deginimą, gėlimą injekcijos vietoje, silpnumą, gerklės skausmus, kosulį, slogą, galvos skausmą, svaigimą, karštį, išbėrimą, blogulį, viduriavimą, sutinimą, jautrumą, limfos sistemos sutrikimus, parotitą, orchitą, nervų apmirimą, Verlhofo ligą, alergines reakcijas, dilgėlinę, polineuritą, sąnarių skausmą, artritą, kraujotakos sutrikimus, vaskulitą, ausų uždegimą, konjuktyvitą, karštligiškas konvulsijas, alpimą, akių uždegimą, palilitą, retinitą, akių paralyžių, Guilano - Baro sindromą, judesių koordinacijos sutrikimus, panencefalitą.
Pagal paskutinius Europoje paskelbtus tyrimus gali būti ryšys tarp TKR vakcinų ir autizmo bei žarnų sutrikimo sindromo.
Tymų vakcina susideda iš paukščio embriono ląstelių, neomycino, sorbitolio, hidrolizuoto želatino. TKR sudaro gyva vakcina, paukščiuko embriono ląstelės, neišnešioto kūdikio ląstelės, neomycinas, sorbitolis ir hidrolizuota želatina.

KIAULYTĖ

Vaikui labai pavojinga susirgti sėklidžių uždegimu, sąnarių, inkstų, skydliaukės uždegimu, susijusiu su kiaulyte, ji taip pat gali sukelti klausos sutrikimus. Susirgti kiaulyte vaikystėje labai pavojinga, bet ypatingai tai grėsminga paauglystėje arba suaugus.
Kiaulytės vakcina sukelia šiuos negalavimus: sutrumpintą persirgimą kiaulyte (gyva vakcina), gėlimą, deginimą injekcijos vietoje, kraujo apytakos sutrikimus, kosulį, slogą, karštį, viduriavimą, vaskulitą, parotitą, orchitą, odos išbėrimus, dilgėlinę, akių nervų uždegimą, sąmonės netekimą, encefalitą, karščio priepuolius, nervų apmirimą.
Nuo kiaulytės dažniausiai skiepijama junginiu TKR (tymai/kiaulytė/ raudonukė), šis junginys gali sukelti anksčiau aprašytas pasekmes.
Kiaulytės vakcina yra gyva, ja negalima skiepyti besilaukiančių moterų. Ši vakcina sudaryta iš sorbitolio ir hidrolizuotos želatinos, išauginamos viščiukų embrionuose.

RAUDONUKĖ

Ši liga gali komplikuotis į smegenų ar sąnarių uždegimą, plaučių uždegimą, nervų sistemos irimo ligą, sukelti konvulsijas. Tačiau žinoma, kad iš 100.000 sergančių raudonuke miršta 0.03. Nėščiai moteriai susirgus raudonuke jos įsčiose esančiam kūdikiui gali grėsti apsigimimas. Todėl didžiausias pavojus gręsia mergaitei, jei ji vaikystėje nepersirgo raudonuke. Vaikystėje raudonuke persirgęs vaikas bus atsparus šiai ligai visą gyvenimą. Dar neišradus vakcinų 85% žmonių buvo susiformavęs imunitetas prieš šią ligą. Nesusidarius imunitetui moteris gali pasiskiepyti prieš nėštumą. Nuo skiepų imunitetas susidaro 80% paskiepytų žmonių.
Žinoma, kad nuo 1984m. daugiau nei 55% sunkiai susirgusių žmonių anksčiau buvo pilnai imunizuoti.
Nuo raudonukės paskiepytas vaikas 13 - 19 metų ir vėliau gali vėl susirgti, tai gali ypatingai pakenkti ir sukelti ilgalaikes reakcijas. Ši vakcina yra gyva, ir pacientui kyla realus pavojus susirgti raudonuke.
Raudonukės vakcina 5-10% paauglių mergaičių ir 30% suaugusių moterų sukelia neigiamas reakcijas. Pašalinės reakcijos pasižymi trumpu persirgimu raudonuke (gyva vakcina), gėlimu, deginimu skiepo vietoje, limfos apytakos sutrikimais, dilgėline, išbėrimu, gerklės peršėjimu, sloga, karščiu, galvos skausmu, galvos svaigimu, šleikštuliu, vėmimu, viduriavimu, nervų uždegimu, sąnarių skausmais, artritu, lokaliniu skausmu, vaskulitu, kraujo apytakos sutrikimais, sąmonės netekimu, akių nervų uždegimu, palilitu, Guilano Baro sindromu, encefalitu, Verlhofo liga, chroniška pervargimo liga, encefalopatija, judesių koordinacijos sutrikimu, aštriu skleroziniu panencefalitu.
Skiepijant raudonukės vakcina dažnai jungiama su TKR ir gali sukelti anksčiau išvardintas reakcijas ir pasekmes.
Raudonukės bakterijos auginamos ant abortuoto kūdikio audinių. Vakciną sudaro neomicinas, sorbitolis ir hidrolizuota želatina.

Svarbiausia ką žmogus, kaip biologinės rūšie atstovas, perduoda savo palikuonims, tai sumanumą. Tik sumanus žmogus pajėgus kovoti už išlikimą. Tik sumani mama nesitenkins tais keliais mūsų straipsneliais apie skiepus ir pasidomės kur kas giliau, kad garantuoti savo laukiamam vaikui išlikimą ir svarbiausios mūsų savybės tęstinumą ateinančioms kartoms. Žmogus praradęs šią savybę - pasitiki bet kuo, nesidomi ir niekada netikrina.

15. Apr 2011, 12:45

Vakcina nuo erkinio encefalito:

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

TicoVac 0,25 ml, kaip ir kiti vaistiniai preparatai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne

visiems. Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.

.

Kaip ir skiepijant kitomis vakcinomis, galimos sunkios alerginės reakcijos. Jos pasitaiko labai retai, tačiau visada turi būti paruošti reikiami vaistiniai preparatai bei galimybė suteikti tinkamą gydymą. Sunkių alerginių reakcijų simptomai:

- lūpų, burnos, gerklės tinimas (tai gali apsunkinti rijimą arba kvėpavimą),

- rankų, pėdų, kulkšnių bėrimas bei tinimas,

- nualpimas dėl staigaus kraujospūdžio sumažėjimo.

Šios labai retos reakcijos paprastai atsiranda iš karto po injekcijos, dažniausiai kai pacientas dar būna klinikoje ar gydytojo priimamajame. Jei tai įvyksta vėliau, Jums išvykus iš skiepijimo vietos, jūs privalote NEDELSIANT nuvykti pas gydytoją.

Vaikams, ypač po pirmosios injekcijos, gali pakilti kūno temperatūra (pasireikšti karščiavimas). Mažiems vaikams (nuo 1 iki 2 metų) po pirmosios injekcijos temperatūra pakyla vienam iš trijų vaikų. Vyresniems vaikams, nuo 3 iki 15 metų, karščiavimas pasitaiko mažiau negu vienam iš dešimties. Paprastai temperatūra nukrinta iki normalios per 1 – 2 dienas. Po antrosios, trečiosios bei palaikomųjų injekcijų karščiavimas pasireiškia rečiau. Jei reikia, gydytojas gali paskirti vaistus karščiavimo profilaktikai arba gydymui.

Labai dažni nepageidaujami poveikiai (pasitaiko dažniau nei 1 iš 10 asmenų)

- dūrio vietos skausmingumas ir padidėjęs jautrumas;

- galvos skausmai;

- karščiavimas (išdėstyta aukščiau).

Dažni nepageidaujami poveikiai (pasitaiko rečiau nei 1 iš 10 asmenų)

- patinimas, sukietėjimas ir paraudimas injekcijos vietoje;

- pykinimas ir vėmimas, apetito praradimas;

- nuovargis ir negalavimas;

- neramumas ir neramus miegas (mažiems vaikams);

- raumenų ir sąnarių skausmai.

Nedažnos nepageidaujamos reakcijos (pasitaiko rečiau nei 1 iš 100 asmenų)

- limfmazgių patinimas.

Labai retos nepageidaujamos reakcijos (pasitaiko rečiau nei 1 iš 10000 asmenų)

- galvos svaigimas, raumenų ir sąnarių skausmai sprando srityje, netvirta eisena, nervų uždegimai, karščiavimo sukelti traukuliai;

- pablogėjęs regėjimas arba padidėjęs jautrumas šviesai, akies skausmas;

- išbėrimas;

- odos paraudimas ir niežėjimas;

- šaltkrėtis ir nuovargis;

- uždegiminės smegenų reakcijos;

- traukulių priepuoliai dėl aukštos temperatūros vaikams iki 3 metų;

- Autoimuninių ligų, tokių kaip išsėtinė sklerozė arba iridociklitas (akies uždegimas) paūmėjimas.

15. Apr 2011, 12:45

Sutinku ,kad erkinis encefalitas sunki liga,taciau skiepo pasekme gali visiskai suluosinti zmogu.Turiu keleta pazystamu ,kuriu vaikuciai po skiepo nustojo kalbeti,vaikscioti,girdeti.Skiepo sudetis siaubinga,pries skiepijant mamaytes pasidomekit ka duoda gyvsidabris,svinas,aliumas jusu vaikuciui,nesvisa tai eina i skiepo sudeti ir dar daugiau.Nesu maciusi ,kad i skiepo sudeti ieitu vitaminai.
CIA PLACIAU APIE JUOS!