Ar Kūčių nakties burtai gali atnešti sėkmę?

Ar Kūčių nakties burtai gali atnešti sėkmę?

24. Dec 2020, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Šv. Kūčios – turbūt viena iš paslaptingiausių švenčių. Daugelis iš mūsų juk esame girdėję istorijas kaip šią šventą naktį prabyla gyvuliai, vynas virsta vandeniu arba galime atlikti įvairių burtų, kurie pasuka mūsų likimą tuo kampu, kurio labiausiai reikia.

Nors didžioji dalis lietuvių gyvena mieste, kur sunkiai rasime karvutę, kurią galėtume pamėginti pakalbinti Kūčių naktį, taip pat sunku rasti ir šiaudą, kurį mėgintume traukti iš po vaišemis nukrauto stalo, kad patikrintume, kurio gyvenimas bus ilgiausias. Visgi, dar turime aibę burtų ir tradicijų, kuriuos galime išbandyti šią paslaptingą naktį. Tai gali tapti smagiu užsiėmimu artimųjų ar giminaičių rate.

Tad šiek tiek apie BURTUS - gal jie tikrai gali atnešti sėkmę...

Meilės paieškos

 • Išbėk į kiemą, užsimerkusi paimk glėbį pagalių, po to parsinešusi namo suskaičiuok. Jei porinis pagalių kiekis – ištekėsi, ir priešingai.
 • Kūčių vakarą po vaišių, jei esi drąsus/-i, ilgai žiūrėk į veidrodį. Jame gali pamatyti savo ateitį. Jei išvysi karstą – greitai mirsi, jei merginą/vaikiną – susirasi draugą/-ę;
 • Įsipilk į dubenį vandens ir suk jį tol, kol atsiras verpetas. Tada įmesk du angliukus. Jei vanduo juos suneš į krūvą – ištekėsi/susirasi draugą/-ę, jei ne – liksi vienas/-a;
 • Kūčių vakarą išeik į lauką ir klausykis. Kurioje pusėje išgirsi šunį lojant, toje ir tavo būsimasis.
 • Savąjį ar savąją galima pamatyti sapne, tik su sąlyga, kad pavalgius Kūčias ir visiems namiškiams sugulus, pasidarysi tokį mišinį: antpirštis druskos, antpirštis miltų, antpirštis pipirų, antpirštis cukraus ir vandens. Tada visa tai suvalgyk ir atsigulk prie durų slenksčio. Kas prisisapnuos, už to/tos ir ištekėsi/vesi.

Gyvenimo trukmės matavimas

 • Ilgiausiai valgęs Kūčias – ilgiausiai gyvens. Užtai kas pirmas Kūčias pavalgys, tam kitais metais darbai puikiai seksis.
 • Jeigu Kūčių naktį dangus giedras, žvaigždėtas – bus geri metai.
 • Valgant arba pavalgius, dešine ranka ištrauk iš po staltiesės vieną šiaudą. Ilgas šiaudas reiškia laimingą, ilgą gyvenimą, sulūžęs, sutrupėjęs, susirangęs, kreivas, plonas – varganą. Storas, šakotas šiaudas – turtas. Jei ištekėjusi moteris ištraukia šiaudelį, kurio vidurys sustorėjęs, tai ateinančiais metais susilauks vaikelio.
 • Susėdę prie Kūčių stalo atidžiai apžiūrėkite sienas, ant kurių krinta valgančiųjų šešėliai. Jeigu šešėlis atrodo didelis, stambus, apimąs visą žmogų, tai tie metai bus geri, nekamuos ligos, viskas gerai klosis. Jei šešėlis be galvos – ištiks skaudi nelaimė; jei plonas, neaiškus, virpantis – tam bus sunkūs metai.

Sėkmė ir turtai

 • Kūčias pasidėk po pagalve – dvilypį lazdyno riešutą. Kalėdų rytą įsidėk jį į piniginę ir joje visada bus pinigų;
 • Sveikatą ir turtus užsitikrinsi Kūčių naktį išsimaudęs šaltoje vonioje, į kurią turėtų būti įmesta aukso ar sidabro monetų. Beje, šią visą dieną, o ypač per Kūčių vakarienę, rekomenduojama kišenėje turėti smulkių pinigų – kad kitais metais nekamuotų finansinės problemos;
 • Pasibaigus Kūčių vakarienei, mama paima kviečių saują ir beria grūdus vaikams ant galvų – kuris iš jų daugiau grūdų sugaus, tas turtingiau gyvens.
 • Nepamiršk ant padengto Kūčių stalo paberti karpio žvynelių, kad po vakarienės galėtum įsimesti juos į rankinę. Nešiok juos su savimi, o šie atsidėkodami nukreips pinigus į jūsų piniginę.
 • Mūsų senoliai turėjo savotišką ritualą, kuris, sakoma, kad pritraukia turtus. Prie Kūčių stalo į lėkštę reikia įsidėti 12 patiekalų (po truputį) ir su ta lėkšte reikia apeiti 3 kartus aplink namą, kuriame valgote šventinę vakarienę, paskui patiekalus reikia suvalgyti.