Antrąją sausio savaitę – Kitoks teatras vaikams

Antrąją sausio savaitę – Kitoks teatras vaikams

22. Dec 2010, 00:00


 

Menų spaustuvės gyvenimas apsivers aukštyn kojomis.

 

Senosios spaustuvės sienos turės išlaikyti naują išbandymą - energingiausių, smalsiausių, drąsiausių (ne paslaptis – triukšmingiausių) ir pačių šauniausių žiūrovų būrį, kurį į Šiltadaržio gatvę atves renginys „Kitoks teatras vaikams“

 

Vaikai Menų spaustuvėje pasirodys tikrai ne pirmą sykį – nuo pat atidarymo įvairios trupės čia rodo jiems sukurtus spektaklius. Bet pirmąkart nutinka taip, kad abi MS scenos ir visos kitos erdvės nuo ryto iki pavakarės bus atiduotos tik spektakliams vaikams ir jų žiūrovams.

 

Ir ne paprastai, o kiek kitaip. „Kitokio teatro vaikams“ organizatoriai ir renginyje dalyvaujantys teatrai pasistengs, kad vaikai ne šiaip ateitų pažiūrėti spektaklio ir po jo grįžtų namo.

 

Prieš vaidinimus ir po jų vaikai galės susidraugauti su aktoriais, šokėjais ir kitais jiems kuriančiais menininkais – žaisti, dainuoti, šokti, piešti ar tiesiog pasikalbėti su jais.

 

Taip pat bus rengiamos ekskursijos po Menų spaustuvę – vaikai galės pamatyti, kur grimuojasi aktoriai, pavaikščioti painiais scenos technikų koridoriais, stebėti, kaip montuojamos dekoracijos ar apšvietimas, patekti į paslaptingiausią vietą – operatorinę ir galbūt net paspausti vieną kitą mygtuką.

 

Per penkias dienas - sausio 12-16 dienomis bus parodyta dešimt spektaklių įvairaus amžiaus vaikams – nuo vienerių mažylių iki paauglių.

 

Savo pastatymus mažiesiems ir visai šeimai pristatys:

 

-stalo teatras („Avinėlio  kelionė“, „Peliukas gitaroje“, „Gandro dovana“, „Eglė žalčių karalienė“),

-šokio spektaklius vaikams - teatras „Dansema“ („Pasaulio sutvėrimas“ ir „O kas čia?“),

-teatras „Trupė liūdi“ (spektaklis vaikams ir paaugliams „Baltoji stirna“),

-teatras „Atviras ratas“ (spektakliai „Senelės pasaka“ ir „DiViDukas“, skirti vaikams nuo šešerių ir vyresniems),

-savo pirmąjį spektaklį vaikams „Neklausinėk, Julyte!“ pristatys ir pati Menų spaustuvė.