"Vaiko pinigų" išmoka didėja iki 50 eurų!

"Vaiko pinigų" išmoka didėja iki 50 eurų!

17. Jan 2019, 16:09 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

"Ar jau gavai didesnę išmoką? Ar tikrai išmokės tuos 50 eurų? Kada?" - tokie ir panašūs klausimai pastarosiomis dienomis sklando socialiniuose tinkluose. Jei kas dar abejojate, norime patikinti, jog Seimas pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisoms, kuriomis išmoka kiekvienam vaikui nuo 2019 metų sieks 50 eurų, o gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams prie vaiko pinigų bus mokama papildoma 20 eurų dydžio išmoka. Tai reiškia, kad gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams išmoka kiekvienam vaikui sieks po 70 eurų.

Taigi, pirmąją padidintą išmoką jau gausite vasario mėnesį (už sausį).

Gausia laikoma tokia šeima, kuri augina 3 ir daugiau vaikų, nepasiturinčia – kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 183 eurai, bet į pajamas neįskaičiuojami vaiko pinigai ir 15-35 proc. su darbo santykiais susijusių pajamų priklausomai nuo šeimos sudėties.

Seimas taip pat pritarė Seimo nario Justo Džiugelio pataisai, kad neįgalumą turintiems vaikams universali išmoka siektų 69,92 eurų, o gausios ar nepasiturinčios šeimos neįgaliam vaikui būtų mokama 20 eurų papildoma išmoka.

Vaiko pinigai mokami visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų. Išmoka vaikui gali būti mokama ir iki 21 metų, jeigu  vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir besimokančius profesinio mokymo įstaigose, jeigu į mokymąsi įtraukta bendrojo ugdymo programa.

Įstatyme taip pat įtvirtinama, kad jei 16 metų sulaukęs nepilnametis teismo tvarka pripažįstamas emancipuotu ar jeigu sudaro santuoką, tokiu atveju jis galėtų pats gauti išmoką vaikui. Pilnametis asmuo iki 21 metų amžiaus, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, irgi turi teisę pats gauti vaiko pinigus.

„<...>Norime sumažinti vaikų patiriamą skurdą ir padėti visoms šeimoms, auginančioms vaikus. Sakydamas „visoms šeimoms“ noriu pabrėžti šios išmokos visuotinumą, kuris reiškia, kad visi vaikai turi gauti tam tikras paslaugas ar išmokas nepaisant fakto, kurioje šeimoje gimė“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Prognozuojama, kad padidinus išmokos vaikui dydį nuo 30 iki 50 eurų, vaikų 0–17 metų amžiaus grupėje skurdo rizikos lygis sumažėtų 4,3 proc. punkto, šeimoje, kurioje vienas iš tėvų augina vieną ar daugiau vaikų, skurdo rizikos lygis sumažėtų 4,2 proc. punkto, šeimoje, kurioje abu tėvai augina tris ar daugiau vaikų – 9,2 proc. punkto.

Prašymus dėl vaiko pinigų tėvai gali teikti gyvenamosios savivaldybės administracijai arba internetu www.spis.lt

Simutia_B Simutia_B 21. Jan 2019, 18:39

Jau penktus metus dirbu su finansais ir po Naujųjų Metų sulaukėme labai daug skambučių ir žinučių su klausimais apie reformas ir mokestinius pasikeitimus nuo 2019 metų.

Iki vasario pabaigos vykdysime nemokamas individualias konsultacijas:

✔ II pakopos pensijų reforma (sąlygos, kaip prižiūrėti - kaupti, stabdyti, nutraukti?);

✔ Taupymo būdai Lietuvoje (Europinis studijų krepšelis vaikams, pensija, būsto paskolos trumpinimas - sąlygos, turimų sutarčių priežiūra, mokesčių lengvatos);

✔ Mokesčių ir išmokų pasikeitimai nuo 2019 metų;

✔ Gyvybės draudimas, traumų dėl nelaimingų atsitikimų, kritinių ligų draudiminės apsaugos, kurias ilgainiui gaunate nemokamai;
✔ Neprižiūrėtų, neaiškių Jūms sutarčių konsultavimas.

Individualiai nemokamai konsultacijai galite užsiregistruoti el. paštu konsultacijosfinansu@gmail.com , parašykite savo vardą, telefono numerį - susisieksiu ir paskirsiu susitikimą prie kavos puodelio Jums patogiu metu

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 17. Jan 2019, 16:45

Ar padavėte paraišką? Viską susitvarkėte? Laiku gaunate? 😀