Svečiuojamės pas dviejų mėnesių Luknę, kurios mamai Irmai labai smalsu sužinoti, kaip mažylė vystosi ir ką veikti su tokio amžiaus mažyliu?
Trečias mėnuo, anot kineziterapeutės Viktorijos Paltanavičiūtės – laikas, kai po truputį su vaiku reikėtų "kraustytis" ant grindų, mat čia gulėti ant pilvo mažyliui daug patogiau nei lovoje. Ant grindų daugiau galimybių mankštintis ir lavintis.
Nesistenkime visko daryti už mažylį (nors ir kaip jis mums atrodytų bejėgis), leiskime jams pačiam atlikti vienus ar kitus veiksmus, pvz. padėkime jam verstis ant pilvuko, laikydami už kojyčių, taip leisdami kūdikiui pajusti tempimą nugaros srityje.
Jeigu mažyliui sunku, matome, kad jis pavargęs, galime truputėlį prilaikyti jo rankytes priekyje kelias sekundes - štai taip.
Dviejų mėnesių Luknė puikiai kelia galvą ir dar pasuka 45 laipsnių kampu - tai jau didelis tokio amžiaus pasiekimas.
Gulėjimas ant pilvo šiame amžiuje ypatingai svarbus. Tokiu būdu stiprėja pečių juosta, liemens raumenys, mažylio kūnas ruošiasi vartymuisi ir sėdėjimui.
Pagulėjus ant pilvuko kelias sekundes, vėl reikia grįžti ant nugaros. Anot kineziterapeutės, padėkime mažyliui tai daryti švelniai, prilaikykime kojytes, galvytę, bet nedarykime visko už jį patį.
Spalvų matymas
Pirmus du mėnesius geriausi kūdikių žaislai – mamų ir tėčių šypsenos bei prisilietimai. Pasak Viktorijos, kadangi dviejų mėnesių kūdikis dar nemato labai ryškiai, tad renkantis žaisliukus, geriausia įsigyti ryškesnius ir kontrastingus.
Žaislų tokio amžiaus vaikui užtenka vos kelių, pavyzdžiui, kramtuko, kurį būtų smagu ne tik pačiupti, bet juo ir pamasažuoti dantenas, ir lengvo barškučio.
Dėmesio! Visus išimtus iš pakuotės žaisliukus, prieš paduodant mažyliui, patariama nuplauti virintu vandeniu (ne verdančiu).
Be to, visuomet patikrinkite, ar kūdikiams skirtuose žaisluose nėra aštrių detalių.
Kūdikiams itin tinkami žaisliukai-barškučiai, kurie yra skirtingos tekstūros, turi įvairių iškilimų, įdubimų, kurie leidžia mažyliui pasikasyti dantenas ir atpažinti tą skirtumą.
Dviejų mėnesių mažylis tikrai pats nepaims žaisliuko, tačiau galima jam padėti, įdedant žaisliuką į delną. Žaisliukus ir skirtingas tekstūras reikėtų ne tik leisti kūdikiui liesti, bet ir bandykime atkreipti jo dėmesį barškučio skleidžiamu garsu, leiskime žaisliuką sekti akytėmis.
Smagių žaidimų kartu!
Laidą remia: