VIDEO "Akušerė skuba į pagalbą": užsiėmimai su 3 mėnesių kūdikiu

09. Oct 2018, 07:10 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Šįkart kartu su akušere Ieva Girdvainiene lankomės pas žaviąją damutę Liuką, kuriai jau trys mėnesiai. Mama Julija neslepia, kad kasdienybė su ja darosi vis įdomesnė. Mažylė daugiau būdrauja, pradėjo kalbėti savo kalba, ėmė čiulpti savo kumštukus.

Mama pastebi, kad pavalgiusi dukrytė gana ilgai žagsi. Ar tai normalu? Akušerė nuramina - žagsulys yra normali fiziologinė tiek naujagimių, tiek vyresnių mažylių reakcija ir iki metų jie žagsi dažnai, tad leiskime vaikams žagsėti ir nepergyvenkime.

Pasak akušerės, trijų mėnėsių kūdikis turi stipriai išreikštą griebimo ir čiupimo refleksą. Tad mažylis ne tik turėtų valgyti, miegoti, "eiti" kartu su mama/tėčiu į lauką, bet ir pažaisti. Tokio amžiaus vaikutis, griebdamas barškutį ar žiūrėdamas/siekdamas pakabinamus žaisliukus, išties daro labai daug, todėl greitai pavargsta ir ruošiasi miegui.

Tėveliai, laikydami rankoje barškutį, žaisti su trijų keturių mėnesių kūdikiu turėtų 2-3 kartus per dieną. Barškučiai turėtų būti skleidžiantys garsą arba spalvoti.

Trys pagrindiniai žaislai 3 mėnesių kūdikiui: karuselė virš lovelės ar vystymo lentos, barškutis ir juodai baltas paveikslėlis. 

Taip pat ne mažiau svarbūs yra ryto ritualai. Iki trečio mėnesio, anot akušerės Ievos,  svarbu kūdikį glostyti, nešioti, žindyti – tai geriausias masažas. Nuo trečio mėnesio pats laikas pradėti mankšteles, pvz. padarykite "viru viru košę" ir tieskite kiekvieną pirštuką, tokiu būdu gerindami kraujotaką.

20181008215936-63326.jpg

Kitas pratimas - leisti mayžliui užsikabinti už jūsų pirštų ir jį kelti. Tai stiprina vaikučio pečių juostą. Taip "pasportuokite" iki 4-5 kartų.

20181008220045-38954.jpg

Daugiau patarimų ir užsiėmimų su kūdikiu - video siužete.