Rytiniai kūdikio prausimosi ritualai - kaip pasiruošti?

Rytiniai kūdikio prausimosi ritualai - kaip pasiruošti?

31. Aug 2018, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pavyzdžiui, kaip ir kada jūs karpote mažyliui nagučius? Rodos, lengvas darbas, kai vaikučiui metukai ar daugiau, tačiau itin sudėtingas, jei jam dar tik kelios dienos ar savaitės. Kasdieniai naujagimio higienos ritualai – kokius ir kaip teisingai juos atlikti? 

Taigi, pirmiausia, ką turime padaryti ruošdamiesi kasdieniam mažylio higienos ritualui - susiruošti visas priemones. Visos jos turi būti po ranka, kad nė vienai sekundei savo mažučio nepaliktume vieno ant vystymo stalo.

Taip pat mums dar reikės: vandens, vatos ir vatos pagaliukų.

  • Pirmiausia, nuo ko turėtų prasidėti mažylio higienos ritualas – tai paprasčiausios oro vonios. Pasak specialistų, oro vonios reikalingos ir būtinos vaikeliui. Dažniausiai jiems patinka būti plikiems, jei pakankamai šilta patalpoje. Taip pat turi būti šiltos ir mamos rankos.
  • Antrasis kruopštumo pareikalaujantis darbas – vandeniu sudrėkintos vatos pagalba išplauti kiekvieną mažylio raukšlelę už ausyčių, kur renkasi nutekėjęs pienukas, kakliuko, rankyčių beigi kojyčių, nepamirštant pažastų ir kirkšniukų.
  • Trečioji užduotis – bamba. Neretai ramybės mamoms neduodantis klausimas – ar ji tikrai gyja? Pirmas signalas ir pavojus yra blogas kvapas iš bambos. Tada būtina kreiptis į gydytoją. Na o kol pas gydytoją kreiptis poreikio nėra, tiesiog kasdien ją išvalome ir nusausiname.
  • Tuomet ateina mažųjų akyčių, ausyčių ir nosytės eilė

Kalbant apie nosytę, ją valyti rekomenduojama tik tuomet, kai reikia. Tiesa, net ir nesulaukus pirmosios slogos, į vaistinėlę ji siūlo įsidėti priemonę, be kurios neužaugo turbūt nė vienas mažylis. Nepakeičiamas daiktas, kuris turi būti pas visus namie - tai siurbtukas vaiko nosytei, esant slogai. Mažyliai būna nepatenkinti, kai atsiranda sloga, būna neramūs ir negali žįsti. Siurbtuką naudoti tikrai saugu.

  • Na ir paskutinis darbas – nagučių karpymas, kuriuos karpome ne kasdien, tik tuomet kai reikia. Kūdikio nagučius kirpkite apvaliai, kad neliktų aštrių kampų, taip jis savęs nedraskys ir nesusižeis. O kojyčių nagučius reikėtų kirpti tiesiai, ne apvaliai, kad neįaugtų nagas

20180830120731-18635.jpg.

 

10-15 minučių - ir jūs pasiruošę gražiai naujai dienai, kupinai stebuklingų akimirkų, kuomet jūs ir jūsų mažylis arti vienas kito, kuomet žvelgiat vienas kitam į akis ir šypsotės bei dalinatės laime būti kartu.

20180830122635-57585.jpg