Mažylio ropojimas ir šliaužimas: 8 klausimai-atsakymai

Mažylio ropojimas ir šliaužimas: 8 klausimai-atsakymai

11. Jan 2019, 07:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kada mano mažylis pradės šliaužti ir ropoti? Kaip tai turėtų įvykti, ar reikia skatinti ir pan.? Šie ir kiti klausimai apie vaikučių vystymąsi visuomet domina mamas ir tėčius. Atsako Mamyčių klubo kineziterapeutai.

Vaikutis neropoja – ką daryti?

Jeigu mažylis, sulaukęs 6,5-7 mėnesių, atsistoja „ant keturių“, bet dar neropoja - tai labai gerai. Jis dar mokosi siūbuoti, linguoja pirmyn atgal ir mokosi pernešti savo svorį. Galite kambario aplinkoje sukurti „kliūčių“, kad jis galėtų jas įveikti, lipti, nulipti, taigi savaime turės ropoti.

Kiek ilgai mažylis gali tiesiog linguoti pirmyn-atgal?

 Nuo savaitės iki mėnesio tokia vaikučio vystymosi forma yra normali, kartais vaikučiai linguoja ir siūbuoja „ant keturių“ gana ilgai, bet tai nieko blogo. Mažylis mokosi išlaikyti pusiausvyrą ir pats pajus, kada jau pasiruošęs ropoti.

Ar padeda pagreitinti ropojimo pradžią, kai susitinka neropojantys mažyliai su „ropliukais“?

Nuo 7 mėnesių vaikai pradeda kartoti, ypač vienas kito veiksmus. Kartais jie ropoti išmoksta, stebėdami kitus ropliukus vaikus. Tačiau tėveliams nereikia „ropoti“ kambaryje, kad mažylis greičiau tai pradėtų daryti.

Ar reikalinga avalynė mažajam šliaužiotojui/ropotojui?

Ropojančiam vaikučiui batukai ar kita avalynė nereikalinga, juk pėdutės ropojant „žiūri“ į viršų. Be to, su apavu sunkiau ropoti ar šliaužioti. Geriausia ir ropoti, ir vaikščioti basomis, kad mažylis geriau galėtų pajusti savo pėdas ir geriau išlaikytų pusiausvyrą.

Ar vaikutis gali neteisingai ropoti?

Taip nebūna, kad mažylis teisingai/neteisingai ropotų ar šliaužiotų. Jis tai daro, kaip jam patogiau. Būna, kad mažylis ropoja savotišku būdu, vadinasi, jam taip geriau.

Ar visi vaikai ropoja?

Visi vaikučiai ropoja, tik reikia išlaukti to momento. Vieni greičiau tai pradeda, kiti vėliau. Vieniems ropojimo periodas trunka labai trumpai ir iškart pradeda vaikščioti, tačiau ropoja visi.

Keliukų priežiūra

Jeigu vaikučiui skauda, jis keičia kūno padėtį kaip jam patogiau. Jeigu keliukų oda per šiurkšti, ją galima patepti kremu, tačiau specialiai kažko daryti nereikėtų. Vaikai patys pasirenka, kokiu paviršiumi ropoti ir taip yra teisingiausia.

Mano mažylis vėlai pradėjo persiversti, ar tai reiškia, kad jis vėliau ims ropoti?

Vaikutis pradeda ropoti maždaug nuo 8 mėnesių iki pusantrų metų. Jeigu jis pradėjo persiversti šešių mėnesių, jis viską daro teisingai – nei per vėlai, nei per anksti, viskas vyksta individualiai ir tinkamu laiku.

Kartais verta kreiptis į specialistus, kad nusiramintumėte, jog jūsų mažylis tinkamai vystosi.

Mamyčių klubas - už švelnius auklėjimo ir pagarbos kupinus metodus žmogui nuo pat jo gimimo!

20180926121256-99376.jpg