Maudynės, vasara ir kūdikis

Maudynės, vasara ir kūdikis

14. Jun 2021, 18:35 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Vasara, vanduo ir maudynės - tai, kas neatsiejama. Ir jei dar jūroje nepavyko išsimaudyti, tai galima padaryti ir baseine, juk dėl to vandens vertė nesumažėja, tiesa? :)

  • Plaukiojimas kartu su mažyliu - smagus užsiėmimas ir naudinga patirtis, padedanti jums užmegzti dar stipresnį ryšį bei pasitikėti vienas kitu.
  • Pirmieji mažylio metai yra labai svarbūs vystymosi procese, o smegenys šiuo laikotarpiu vystosi kaip niekada greitai. Reguliarūs užsiėmimai su vaikučiu vaidina be galo svarbų vaidmenį jo smegenų vystymosi procese. Tokiu būdu nauji judesiai padeda kūdikiui vystytis ir gauti naujų įgūdžių.
  • Kūdikiui plaukiojimas - natūralus dalykas: juks 9 mėnesius jis  „plaukiojo" mamos pilvelyje ir prie vandens priprato.
  • Maudymasis vonelėje pirmosiomis gyvenimo dienomis - tai puiki galimybė mažyliui priprasti prie vandens ir įgauti daugiau pasitikėjimo maudymosi procese. Švelnus pasitaškenimas, lengvas pasiūbavimas virš vandens, akis į akį bei Tavo šypsena - visa tai padės mažyliui suvokti, kad vanduo - tai puiku ir malonu.

Dažnai girdime mitus, kad tik tam tikro amžiaus vaikučius galima vesti į plaukiojimo užsiėmimus. Mes įsitikinę, jei su mažyliu viskas gerai ir gydytojas davė „žalią šviesą", neverta delsti, nes vanduo - puikus pagalbininkas vystymosi procese.

Kada galima pratinti mažus vaikus prie vandens telkinių? 

Vaikai su vandeniu gali bendrauti jau nuo kelių mėnesių, aišku, esant šiltai vandens temperatūrai. Lietuvos vandens telkiniuose geriausia vaikus pratinti po truputį, pradžioje leidžiant tik pabraidžioti, po to jau laikant rankose, žaidžiant bei bendraujant nardyti ir braukti vandeniu visą kūną iki kaklo.

Jautriausia šalčiui vieta – galva ir ypač ausys, tad mažųjų vaikų galvas patariama laikyti nepanardintas arba labai trumpą laiką. Kad išvengtumėte peršalimo ligų, labai svarbu po vandens malonumų gerai išsausinti plaukus ir išvalyti ausis bei greitai sušilti. Ir visada pasidomėkite vandens kokybe.

Saugokite kūdikį nuo tiesioginės saulės

Pasak specialistų, kūdikį iki metukų (nesvarbu, ar jam porą mėnesių, ar penki) būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Patartina būti atsargiems ir šešėlyje, nes ir ten kūdikis gali gauti didelę dozę ultravioletinių saulės spindulių.

  • Vaiko galvą pridenkite kepurėle su snapeliu ar skrybėlaite. Retai megzta ar nerta kepurytė netinka, nes pro jas prasiskverbia saulės spinduliai.
  • Venkite stiprios saulės nuo 10 iki 15 valandos;
  • Vaikus, vyresnius nei pusę metų, patepkite apsauginiu kremu nuo saulės.
  • Renkantis apsauginį kremą nuo saulės vaikui – būtina žinoti, jog SPF faktorius turi būti aukštas. Jei vaiko oda dar „nematė“ saulės spindulių, tuomet geriau rinktis faktorių ne mažesnį kaip 50, vėliau galima ir 25.
  • Vaikų ligų gydytojai pataria kūdikių apskritai nevežti į smėlio paplūdimius – tai ir per karšta, ir per dulkina, ir per triukšminga.
  • Vaikus nuo 2 iki 6 metų amžiaus saugokite taip pat nuo tiesioginių saulės spindulių, nes birželį saulė ypač suaktyvėjusi.
  • Jei esate prie vandens, būtinos stipresnės apsauginės priemonės, nes ultravioletiniai spinduliai atsispindi nuo vandens bei smėlio. Maudantis ar daug prakaituojant apsauginio kremo veikimo laikas sutrumpėja, todėl patariama pakartotinai vaiką tepti kremu po prausimosi, maudynių ar nušluosčius rankšluosčiu. 

DĖMESIO! Saulėje perkaitęs vaikas gali netekti apetito, gali pradėti vemti, sutrinka jo miegas, virškinimas. Todėl pradžioje mažylis tegu būna saulėje 2-3 min., palaipsniui ilginant laiką per 15 dienų iki 30 min. per dieną.

Smagių pirmųjų maudynių su HUGGIES® Little Swimmers® plaukiojimo kelnaitėmis!