Marmaluzi tyrelių diena

Marmaluzi tyrelių diena

04. Nov 2018, 18:46 Mamatorija Mamatorija

Šiandien šefas mūsų virtuvėj,

Mažas indelis drobės kepurėj.

Skanausim cukinijas mes su triušiena,

Pietums šaukšteliu kabinsim jautieną.

Desertui morkytė su obuoliuku,

Na, o po to žaisim su kamuoliuku.

Marmaluzi tyreles ragausim drauge,

Atrodo lyg juos pagamino mama! 

Mūsų pažintis su Marmaluzi tyrelėmis prasidėjo atsiėmus dėžutę su dailiais indeliais. Parduotuvės lentynoje šias tyreles labai lengva pastebėti dėl tokios "naminės" išvaizdos. Su mažuoju ragautoju primaitinimą pradėjome kai jam buvo 5 mėnesiai, dabar mums jau 10 mėnesių ir kietą maistą ragaujam pilnu tempu. Tačiau iki šiol visas makalaines darydavome su močiutės atneštomis gėrybėmis, o artėjant žiemos sezonui nusprendėme išragauti tyreles jau pagamintas ir išsirinkti labiausiai tinkamas mūsų mažyliui.

20181104175502-47740.jpg Taigi šis šeštadienis mamai buvo tikrai "negaminimo dien", čia kaip dietų metu būna diena kai gali valgyt viską, tai va šis šeštadienis mam buvo kai galiu pailsėt ir negaminti. Prieš ragaujant tyreles išstudijavome jų sudėtį ir buvome lengvai nustebinti, kad šiomis dienomis būna tyrelių tokios paprastos ir mažiesiems ragautojams tinkamos sudėties. Taigi dieną pradėjome nuo triušienos su cukinijomis ir ryžiais. Man ši tyrelė pasirodė kiek kietoka ir vyrukui buvo kiek klampoka, nes mačiau,kad burnoje ją voliojo kiek ilgiau. Veikiausiai tyrelės konsistencijai įtakos turi sudėtyje esantys ryžiai, tačiau mums tokie pusryčiai patiko ir suvalgėme pilną indelį. Kad nebūtų labai sausa, užsigėrėm gautu persikų nektarų, tačiau mums nelabai jis patiko, nes mažasis nėra didelis skysčių gerbėjas, bet pora gurkšnelių paragavom.

20181104180507-93656.jpg

Priešpiečius žinojau,kad teks valgyti kelyje, todėl obuolių tyrelę supyliau į vienkartinį maišelį skirtą tyrelėms. Ir tai buvo tikrai geras pasirinkimas, nes obuolienė yra pakankamai skysta ir maitinti šaukšteliu kelionės metu, būtų tikrai nepatogu. Man obuolienės skonis patiko, ji nei rūgšti, nei perdaug saldi tik kiek skystoka. Bet pagalvojau,kad tokių tyrelių pravartu turėti košių skaninimui, pvz grikių košė su obuoliais yrapuiki vakarienė.20181104181505-47738.jpg

Savaitgalį svečiavomės spas močiutę todėl paruoštos tyrelės buvo kaip tik. Suvalgę kelionėje obuolienę pietums skanavome jautienos su grikiais ir daržovėmis makalainę. Šios tyrelės konsistencija mums patiko labiau, nes ji buvo kiek skystesnė ir mažajam ragautojau mačiau,kad labai patiko ją valgyti. Palyginus su triušienos ir cukinijų makalaine pastarosios skonis yra kiek sodresnis ir asmeniškai man patrauklenis, nes jau labiau primena suaugusiųjų maistą.

20181104182006-67350.jpg

Pavakariams Marmaluzi mums pasiūlė morkų ir obuolių tyrelę. Žiūrėjau į ją skeptiškai, nes mažasis nėra didelis morkų fanas, beeet pavakariams jam ši tyrelė buvo kaip tik. Ši tyrelė jau nebuvo tokia skysta kaip obuolienė, yodėl ją buvo lengviau kabinti šaukštu.

20181104182427-57032.jpg

Ir galiausiai Marmaliuzi tyrelių dieną mes baigėme ragaudami vištiena su daržovėmis. Pirmą kartą per dešimt mėnesių vaikas gavo mėsos tyrelių tris kartus per dieną ir pastebėjau,kad jis visai nebuvo prieš. Vakarienė buvo visai kaip tik, kadangi šioje tyrelėje nebuvo kruopu todėl ji buvo pakankamai lengva. konsistencijas jos irgi buvo tinkama mažojo gomuriui ir jis skaniai suvalgė visą indelį.20181104183016-62847.jpg

Apibendrinus visą patirtį ragaujant Marmaliuzi galiu drąsiai teigti, jog turime maistelį nenumatytoms kelionėms ir išėjimams į svečius. Na, o kelis vaisines tyreles pravartu turėti namie košių skaninimams. Labai džiaugiuosi, kad mano ragautojui patiko viskas ką ragavome. Vienintelis dalykas tai sultys, persikų nektaras, nesame mes didieji skysčių megėjai. Dar vienas dalykas tai indelio išvaizda, žinoma drobės "kepurė" suteikia indeliui išskirtinio vaizdo, bet labai gaila mesti lauk drobės dangtelius, todėl manau,kad gamintojai gali prisidėti ir prie gamtos tausojimo nedėdami šių "kepurių". O kitas pastebėjimas tas,kad nemačiau Marmaluzi tyrelių išpaudžiamose pakuotėse, o tai tikrai būtų labai patogu kelionėse, o ir šiaip mažasis kartais valgo džiovintų slyvų tyrelę, ji irgi skystokai kaip ir obuolių, todėl skanauti ją iš išspaudžiamo maišelio būtų labai pravartu.

Marmaluzi mums patiko

Ir skrandukui mūsų tiko,

Mažasis puikiai tyreles skanavo

Ir žandukai neparaudonavo! 

Simonadub Simonadub 08. Nov 2018, 10:09

Kaip smagiai marmaluzi mūsu mėgstamiausios

Mamatorija Mamatorija 05. Nov 2018, 23:17 DandM

Labai smagiai išragavom skanumynų

DandM DandM 05. Nov 2018, 00:01

Kaip smagiai!