Kodėl pažindęs kūdikis ima verkti: atsako žindymo specialistės

Kodėl pažindęs kūdikis ima verkti: atsako žindymo specialistės

25. Jun 2021, 11:26 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Rasos sūneliui 11 dienų. Mama sako nebežinanti, ką daro ne taip:

„Ar aš ne taip paduodu krūtį, ar kitos priežastys lemia, bet kai nurija pieną, girdžiu, jis valgo vieną krūtį 20 minučių, kitą krūtį duodu, valgo apie 15 min. Užsnūsta, aš tada ramiai paguldau į lovytę, jis pasnaudžia maždaug 10 minučių ir pradeda verkti. Ne tiek verkti, bet tiesiog spiegti, nebežinau ką daryti. Gal mano pienas nesotus, o gal jam neužtenka? Kai jis pradeda verkti, duodu krūtį, kad nusiramintų, tad beveik esu pririšta prie jo visą dieną, negaliu net iki tualeto nueiti. Patarkite prašau".

Konsultuoja žindymo skatinimo veikla užsiimančios organizacijos „Pradžių pradžia“ konsultantės:

Sveiki, Rasa,

Sveikiname susilaukus sūnelio! Šaunu, kad žindote ir duodate savo vaikeliui tai, kas yra geriausia! Ar užtenka pieno - geriausiai parodo kūdikio sauskelnės. Jeigu mažylis šlapinasi apie 6 kartus per parą, tuštinasi mažiausiai 3 kartus, vadinasi, viskas gerai.

Kalbant apie maitinimo laiką, nekeiskite krūties po 20 min., leiskite vaikeliui vieną maitinimą valgyti iš vienos krūties. Pradžioje bėga liesesnis pienukas, skirtas numalšinti troškuliui, o vėliau riebesnis. Tad pakeitus krūtį, vaikas gauna mažiau riebaus pienuko ir daugiau tik atsigeria, dėl to vėl greitai išalksta.

Ir maitinkite tol, kol vaikutis pats paleis spenelį. Pradžioje jis daug intensyviai valgys, o vėliau jums gali pasirodyti, kad mažylis lyg snūduriuoja apsižiojęs spenelį tik retkarčiais rydamas. Tai irgi normalu. Riebesnis pienelis bėga lėčiau ir vaikutis turi ilgiau patraukti, kad susidarytų gurkšnelis.

Dėl krūties padavimo. Vaikutis turi būti kuo arčiau jūsų, glaustis į jus pilvuku. Maitinant mažylis turi būti plačiai išsižiojęs ir paėmęs kuo daugiau rudojo laukelio iš apačios. Lūpytės turi būti užsirietusios, smakras liesti krūtį. Jūs girdite ar matote, kaip ryja. Maitinimas neturi jums būti skausmingas, o po maitinimo speneliai neturi būti deformuoti.

Beje, kartais būna tokių vaikučių, kad jie pradžioje tarsi visą laiką žinda ir mamytės niekur negali atsitraukti. Tai normalu. Suprantama, kad sudėtinga pavalgyti ir kitką susitvarkyti. Paprašykite vyro, namiškių, artimųjų pagalbos.

Atsidėkite tik sau ir kūdikiui. Nepamirškite, kad viskas, nesvarbu gerai ar blogai, sunku ar lenga, bet preina. Tad dabar, kai esate pati pati svarbiausia savo kūdikėliui, pasistenkite tuo tik džiaugtis.