Kodėl naujagimis neramiai miega: 4 galimos priežastys

Kodėl naujagimis neramiai miega: 4 galimos priežastys

07. Jan 2019, 06:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pirmasis mėnuo naujai iškeptiems tėveliams - pats sunkiausias, nes kupinas nerimo, nežinomybės. Prikaupta daug žinių ir informacijos iš literatūros bei lankytų nėščiųjų kursų, tačiau realybė visai kitokia. Neseniai sulaukėme mamų klausimų, kodėl prastai miega dviejų-trijų savaičių mažylis, kodėl jis dažnai prabudinėja, juk, rodos, pavalgęs ir sotus, kas jam gali būti?

Konsultuoja "Tarandės šeimos klinikos" šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė:

Klaidinga yra manyti, jog tik pagimdžius vaikelį jis bus toks ramus, kaip ir pilvelyje, tik valgys ir miegos, nereiks įdėti pastangų, tačiau realybė kitokia. 

Patarčiau atkreipti dėmesį į: 

  • Mitybą. Užtikrinkite pakankamą mitybą, maitinkite kas 2-3 val, o esant poreikiui mamytės pieneliu ir dažniau. Kūdikis turi gan gausiai šlapintis bei tuštintis. Jei maitinate mišiniu, patikrinkite mišinuko kiekį (ml).
  • Pilvo diegliukai. Tai tikrai dažna ir varginanti problema. Pagelbėkite pilvelio masažais, saugia šiluma (pilvelis prie pilvelio) bei simetikono lašiukais (vaistinis preparatas). Apie pilvo diegliukus->>
  • Mamos emocinė būklė. Miegokite kiek galite daugiau, vykite šalin netinkamas mintis. Viskas su laiku praeina :)
  • Temperatūra namuose. Dauguma tėvelių bijodami, kad mažylis sušals, padidina temperatūrą iki 25-26 laipsnių, tačiau klaidinga taip manyti. Palaikykite namie 21 laipsnio šilumą, dažniau vėdinkite patalpas

    20180118134400-84171.jpg.