5 priežastys, kodėl kūdikis labiau "myli" vieną mamos krūtį

5 priežastys, kodėl kūdikis labiau "myli" vieną mamos krūtį

09. Jul 2019, 17:07 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Pasak akušerės ir vaikų bei tėvelių sveikatos priežiūros specialistės Marijos Mizgaitienės, kai kurie kūdikiai labiau "myli" vieną mamos krūtį nei kitą. Taip gali būti dėl kelių priežasčių:

1. Moters krūtys nėra identiškos, galbūt "nemylimos" krūties spenelis yra didesnis, mažesnis, labiau įtrauktas ar kietesnis. Vaikelis žino, kad yra kita, daug "smagesnė krūtis" ir nenori "nemylimos".

2. Mama nekeičia krūtų ir padėčių žindymo metu, arba keičia labai retai. 

3. Žindant iš "nemylimos" krūties mažyliui nepatogu gulėti ar netgi skauda. Dažnai gyvendami pas mamą pilvelyje mažyliai būna ilgą laiką įsitaisę vienoje padėtyje, ir gimus jiems patogiau galvutę sukti į tą pusę kuri yra įprasta. 

4. Netaisyklinga žindymo technika. Jei mažylis netinkamai glaudžiamas prie krūties, ar jis netaisyklingai žindo. Pieno tekėjimas gali sumažėti, ir tai žinoma nepatiks mažyliui.

5. Viena krūtis mažesnė už kitą. Kuo ilgiau viena krūtis bus "mylima", o kita ne, tuo didesnis pieno kiekio skirtumas bus juose. Taigi "mylima" taps didesne, ir joje gaminsis daugiau pieno, O "nemylima" bus mažesnė ir joje bus mažiau pieno, tai reiškia, kad mažylis vis mažiau norės ją žįsti. 

Prie viso šito dar prisideda nepatogumai dėl išvaizdos, nes krūtų dydžių skirtumas tampa labai ryškiu. 

Ką daryti, kad abi krūtys taptų "mylimos":

  • Žindymo aplinka turi būti rami ir jauki. Jokios ryškios šviesos, televizoriaus ir kitų dirgiklių.
  • Ieškokite padėties, kurioje būtų patogu abiems. Eksperimentuokite!
  • Keiskite krūtis, 1 maitinimas "mylima", kitas "nemylima". Kai glausite prie "nemylimos" vaikelis gali protestuoti, tuomet kelioms sekundėms glaudžiate prie "mylimos" ir vėl atgal. Taip mėginate "apgauti" mažylį. 
  • Kai mažylis pradeda migdytis prie krūties, tačiau dar nėra užmigęs, pasiūlykite "nemylimą" krūtį. 
  • Pašildykite "nemylimą" krūtį po tekančiu šiltu vandeniu, tai praplės kraujagysles ir leis pieneliui lengviau tekėti. Galite rankomis nusitraukti truputėli pienelio, švelniai pamasažuoti krūtį ar pirštais paformuoti spenelį, jei jis yra įtrauktas. 
  • Atsisakyti čiulptukų, jie gadina taisyklingą žindymo techniką.
  • Jei nepavyksta pažindyti iš nemylimos krūties, reikia pienelį nusitraukti rankomis ar pientraukiu, tam kad kitam kartui būtų pateiktas pieno "užsakymas" į abi krūtis. 

Mama galėtų išmaitinti mažylį ir iš vienos krūties, tačiau tai sukeltų daug daugiau nepatogumų, nei maitinant iš abiejų. Dažnesni pieno sąstoviai, nepatogios žindymo padėtys, skirtingas krūtų dydis ir kita. Galbūt tam, kad abi krūtys taptų mylimos, reikės daug laiko ir pastangų.

Visgi neverta nuleisti rankų, tai padaryti įmanoma!