Rodos, tokie kasdieniai veiksmai kaip drabužių mažyliui aprengimas, nurengimas, sauskelnių keitimas yra labai paprasti ir nereikalauja papildomų žinių, visgi, kaip sako kineziterapeutė Viktorija Paltanavičiūtė (www.viktorijosmasazai.lt), turime žinoti, kaip teisingai kūdikį pakelti, kur laikyti ir kaip paversti, kad nepakenktume jo vystymuisi.
Pasimokyti nutarė ir laidos super mažylio Motiejaus mama Goda.
"Visų pirma, labai svarbus momentas - nekelkite kūdikio už abiejų kojyčių kartu. Geriau vieną kojytę pakelkime, perkiškime per ją savo ranką ir sugriebkime kitą koją, tada lengvai numaukime kelnytes. Tokiu būdu nugarytė būna tiesi ir nieko nepažeidžiame", - patarė kineziterapeutė.
Rengdami kūdikį ar keisdami sauskelnes, nuolat kalbėkite su juo. Įvardykite veiksmus ir pojūčius.
Kaip nurengti drabužių nugarinę dalį? Pasak kineziterapeutės, pats geriausias dalykas - švelniai paversti mažylį ant vieno šono, ištraukti drabužį, tada ant kito ir padaryti tą patį padaryti.

O kaip reikėtų numauti bodžiuką per galvytę?
Kineziterapeutė mus moko: tokio amžiaus mažyliams, kurie galvytę laiko ne taip tvirtai, geriau viską atlikti iš nugaros, pavertus ant šoniuko - taip išvengsime galvytės atlošimo atgal. Jei vaikas mėgsta gulėti ant pilvuko, tuomet iš šios padėties jam nuvilkite per galvą smėlinuką.
Guldykite ant pilvo
Šiame amžiuje labai svarbu guldyti mažylį ant pilvo tam, kad stiprėtų pečių juosta ir jis išmoktų laikyti galvytę. Viktorija pataria tokioms mankštelėms paieškoti laiko, kai kūdikis geros nuotaikos, tik nubudus ar prieš maitinimą.
"Nereikia paimti ir visko padaryti patiems. Geriausia pradžioje sulenkti kojytę, neskubinkime mažylio, ir pamažu tegu pats bando verstis. Va štai, mums pavyko!", - šypsosi kineziterapeutė.
Guldyti kūdikį reikėtų ant pakankamai kieto paviršiaus, kad neįdubtų pilvukas. Tam puikiai tinka kilimas ant grindų, užtiestas paklotėliu, bet ne lova.
Kaip taisyklingai kūdikį pakelti?
Švelniai prilaikome mažylį, viena ranka laikome galvytę ir pakeliame, kad rankytės atsidurtų priekyje - jos gali laisvai kaboti. Tokio amžiaus mažylius patariama nešioti nuo savęs, nes jie pradeda daugiau domėtis aplinka.
Arba galima pakelti taip, kad vaikutis žiūrėtų pro jūsų petį, tačiau būtinai abi rankytės užmestos už jūsų peties, kad nugara išliktų tiesi.
Keičiame sauskelnes taisyklingai
Kai mažylis nuogas, galime pakeisti sauskelnes. Jas reikėtų prieš tai atlankstyti. Pakiškite savo ranką per viena kojyte ir paimkite švelniai už kito keliuko, taip kelkite aukštyn. Pakėlus abi kokytes į viršų, pakišam sauskelnes po apačia ir nebijokite to daryti daug kartų. Tai bus mažytė makšta rytiniam ritualui. Geras nugarytės prajudinimo pratimas.
Sauskelnių nederėtų suveržti. Prie pilvuko turi laisvai tilpti du jūsų pirštai. Apžiūrėkite - ar nespaudžia sauskelnių kraštai.
Oro vonios būtinos
Vartykitės ir mankštinkitės nuogi. Oro vonios kūdikiui reikalingos kasdien. Jos būtinos kiekvienam mažyliui kasdien bent 20 minučių, kad odelė pakvėpuotų, sustiprėtų imunitetas. Palaikyti vaikutį nuogą Viktorija rekomenduoja keičiant sauskelnes ir neskubėti aprengti po maudynių.
Po tiek pamokų ir patarimų, belieka Motiejų aprengti ir mamai pabandyti viską, ko išmokė kineziterapeutė.