Kada kūdikiams galima kiaušinio?

Kada kūdikiams galima kiaušinio?

31. Jul 2017, 07:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kada siūlyti kiaušinį vaikui? Kiek jo duoti? Kokie kiaušiniai vertingiausi? Kodėl jie kartais sukelia alergiją? Konsultuojamės su vaikų gydytoja Laima Bulikaite. 

Kiaušinis yra kaloringas ir gerai pasisavinamas: baltymų mažylio organizmas iš jo pasisavina 98%, riebalų – 96%.

Kiaušinio baltyme yra visos nepakeičiamos aminorūgštys, gausu natrio, jodo, sieros. Trynys – vertingiausia kiaušinio dalis. Jame daug riebalų – lecitino, cholesterolio, yra gerosios nesočiosios riebalų rūgštys, labai daug riebaluose tirpstančių vitaminų A, E, D, tiamino.

Kada siūlyti kiaušinį vaikui?

Kietai virto kiaušinio kūdikiams galima pradėti duoti 8-10 mėn. Bandyti atsargiai, po kruopelytę dėl galimo alergijos pavojaus. Galima jį įmaišyti į kruopų ar kitą košę, taip pat į jogurtą. 

Kiaušinio baltymas duodamas nuo vienerių metų, nes jam mažyliai labiau alergiški. Nuo meto galima jau siūlyti omleto. 

Kas sukelia alergiją?

Alergiją kiaušinio baltymams sukelia kiaušinyje esantys baltymai. Dalis jų suyra termiškai apdorojant kiaušinį, tačiau ne visi. Todėl vieni kūdikiai gali būti alergiški ir „žaliam“, ir virtam, o kiti gali be jokios rizikos valgyti termiškai apdorotą kiaušinį.

Kokie kiaušiniai tinkamiausi?

Kūdikiams tinka ir vištų, ir putpelių kiaušiniai. Putpelių kiaušiniuose esantis cholinas, fosfolipidas ir aminorūgštys didina organizmo atsparumą, skatina augimą, geria medžiagų apykaitą kepenyse ir inkstuose.

Putpelių kiaušiniuose gausu fosforo, kuris reikalingas dygstantiems dantukams. Nemažai yra geležies, tačiau ji sunkiau pasisavinama. Putpelių kiaušinuose nėra vitamino D, E, B12. Taip pat vaikučiai gali turėti jiems alergiją. 

Skanaus!