Ką moka dviejų mėnesių kūdikis?

Ką moka dviejų mėnesių kūdikis?

17. Feb 2021, 12:13 "Viktorijos masazai" "Viktorijos masazai"

Dar tik 2 mėnesiai, tačiau jau aiškiai pastebiu, kaip stipriai Ana pasikeitė. Mes jau galime žaisti, išspaudžiame šypseną, sekame žaislus bei daug geriau išlaikome galvytę! Tačiau dar vis labai nemėgstame gulėti ant pilvuko.

Taigi, ką moka dviejų mėnesių mažylis?

• Tokio amžiaus kūdikis pradeda kur kas daugiau domėtis aplinka, todėl šiame periode labai svarbų vaidmenį atlieka regėjimas. Nors žmogutis skiria dar tik juodą ir baltą spalvas, jis jau domisi ryškiais prieš jį judančiais daiktais, kartais, sukdamas galvytę, bando juos sekti ir imituoja judesius, lyg norėtų pasiekti.

• Paguldžius mažąjį žirniuką ant pilvuko, jis jau apie 10 sekundžių geba išlaikyti galvytę, pakėlęs ją 45 laipsnių kampu.

• Ilgiau išlaiko atgniaužtus kumštukus, į delniuką idėtą daiktą suspaudžia (dar yra griebimo refleksas), tačiau kol kas neišlaiko. Vaikutis jau sugeba susirasti savo burnytę ir įsidėti pirštą ar visą kumštuką.

Kaip padėti mažyliui tobulėti?

• Paguldę mažylį ant nugarytės, ryškų daiktą ,,veskime” nuo vienos pusės į kitą: galėsime pastebėti, kaip daiktą jau seka ne vien tik akimis, bet ir pasukdamas galvą. Įdėkime į delniuką žaisliuką, leiskime jam pajusti skirtingas tekstūras ir, žinoma, jeigu tik pavyks pasiekti burnytę, leiskite susipažinti ir ,,paragauti” naujų skonių.

• Šiame amžiuje labai svarbu bent keletą kartų per dieną paguldyti mažylį ant pilvuko, skatinant tikslingą galvytės pakėlimą. Kadangi rega - viena svarbiausių šį judesį imituojančių sistemų, pasistenkime sudominti mažylį, kad jam nebūtų nuobodu ir norėtųsi kuo ilgiau išlaikyti galvą pakeltą. Sudominkime ryškiu žaisliuku, piešiniu ar kitu daiktu. Mažylis dar gerai nematys pastelinių spalvų, todėl reikėtų rinktis itin ryškias ir kontrastingas spalvas, pvz.: juoda/balta/raudona. Taip pat jau būtų idomu stebėti šviečiančius ar mirksinčius žaisliukus.

Smagiausia veikla

• Veidų ir mimikų stebėjimas šio amžiaus mažyliui yra vienas bene linksmiausių užsiėmimų, todėl nebijokite mažyliui rodyti įvairiausių mimikų ir daug šypsenų, kurios patiks labiausiai.

• Mudviejų su Ana dienos jau daug linksmesnės - turime daug smagių veiklų. Pastebėjau, kad jai patinka ryškios knygelės bei spalvotos kortelės (juoda, balta, raudona). Turime net mėgstamiausią kiškį, kuris dažnai išspaudžia šypseną, tačiau kol kas jai labiausiai patinka tėčio šypsena... Taip taip, ne mano, bet tėčio...

Tad kuo daugiau šypsokimės savo mažiesiems draugams - ir jie šypsosis mums!..

Linkėjimai,

Viktorija, „Viktorijos masažai"