Ar leidžiate miegoti mažyliui ant pilvo?

Ar leidžiate miegoti mažyliui ant pilvo?

25. Apr 2013, 07:00

To jūsų klausia ir prašo pasidalinti patirtimi dviejų mėnesių sūnų auginanti Monika. Gydytojai to nepatarė daryti, tačiau, kaip sako mama, mažylis daug geriau išsimiega ant pilvuko. Kaip migdote savo vaikučius jūs? 

 

Sveikos, mamytės. Ar jūsų leliukai dažnai miega ant pilvuko, ar tik ant nugaros? Mus daktarai ir sesutės prigąsdino, kad tai yra labai pavojinga, bet lelius ant pilvuko išsimiega ilgiau ir geriau...

 

Jam jau 2 mėnesiai, tad jis gali pakelt ir pasukt galvelę.

 

Norėčiau išgirst kitų mamyčių nuomonę. Kaip elgiatės jūs?

Ačiū.

 

Monika (monikarusenyte)

 

Ką sako gydytojai?

 

Pasak Vilniaus m. universitetinės ligoninės Naujagimių skyriaus vedėjos, gydytojos pediatrės, med. dr. Violetos Drejerienės, jeigu vaikui patinka miegoti ant pilvo, tuomet galima jį taip paguldyti, tačiau reikia prižiūrėti ir dažniau stebėti, ar neatpylęs pieno, ar normaliai kvėpuoja.

 

Nakčiai specialiai guldyti ant pilvo gydytoja nepataria. Jeigu vaikas ramiai miega, jo vartyti taip pat nereikėtų.

 

Kada naudinga paguldyti vaikutį ant pilvo?

 

Anot pediatrės, labai naudinga mažylį paguldyti ant pilvuko prieš maitinimą.

 

"Žinoma, tokioje pozoje nepalikite mažylio vieno, visuomet būkite šalia. Taip pat labai komfortiška poza kūdikiui, kai jis yra kniūbščias. Tuomet labai gerai pasišalina susikaupusios žarnyne dujos. Kartasi kūdikis net išsituština", - pasakojo med. dr. V. Drejerienė.

 

Kniūbščio vaiko poza yra ir ant krūtinės – atsisėskite patogiai, priglauskite prie savęs kūdikį, viena ranka laikykite jo sulenktas kojytes, kita – nugarytę. Tai labai patogi ir miela poza, nes mažylio ir mamos/tėčio širdys plaka šalia, kūdikis jaučia tėvų kūno šilumą.

  

Keiskite kūdikio gulėjimo padėtis

 

Anot gydytojos, pirmųjų mėnesių kūdikėlio pozos/padėtys turi būti keičiamos. Nes visą laiką vaikutį guldant tik ant vieno šono, gali atsirasti galvytės, kaklo deformacijos, juk mažylis labai greitai auga. Vieną kartą guldykite ant vieno, kitąkart ant kito šono.

 

Kūdikio guldymas ant šono yra saugiausia padėtis po maitinimo – jeigu atpils pieną, jis ištekės, o jei vaikutis gulės ant nugaros, bus didesnis pavojus jam užspringti.

25. Apr 2013, 18:57

leisdavau svarbu vaikiukui patogu butu ,irzlus jis labai buvo

25. Apr 2013, 10:52

dienos metu kai as salia tai leisdavau,bet nakties metu ne

25. Apr 2013, 08:48

as savo pupa pasiguldau pilvuku sau ant keliu ir palinguoju,tai ji uzmiega ir snaudzia skaniausiai,nematau tame jokiu minusu,nes mazoji megsta ant pilvuko guleti 😀 o miega ant pilvuko tik man ant keliu 😀