Ar kūdikio vystymasis atitinka jo amžių?

Ar kūdikio vystymasis atitinka jo amžių?

28. Jan 2011, 08:20

Apie tai dažnai susimąsto pirmagimį pagimdžiusi mamytė, kuriai kyla abejonių, ar jos kūdikis pagal amžių vystosi normaliai.

 

Mamos klausimas:

 

Prisipažinsiu, esu visiškai nepatyrusi mama, auginu trijų savaičių dukrytę. Skaičiau daug literatūros, tačiau nežinau, ar ji atitinka visas vystymosi normas. Gal galite patarti, ką ji turi sugebėti daryti šiame amžiuje?

 

Konsultuoja fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vaikų kineziterapeutė Laura Sidaraitė.

 

Pirmiausia nereikėtų nerimauti, jei vaikas neatlieka visko, kaip parašyta literatūroje, nes kiekvienas vaikas yra unikalus – ką vienas išmoksta anksčiau, kitas gali atlikti šiek tiek vėliau.

 

Nuo pat gimimo reikėtų kuo daugiau bendrauti su vaikučiu, vienas iš bendravimo būdų galėtų būti lengvas masažas.

 

Vieno mėnesio amžiaus kūdikis jau sugeba energingai mojuoti kojytėmis ir rankytėmis, sugeba sugriebti barškutį, bet greitai pameta.

 

Tokio amžiaus vakučio mankšta ir būtų tiesiog leisti jam laisvai mosikuoti rankytėm ir kojytėm, paguldyti trumpam ant pilvuko, kad jis bandytų pakelti ir kelias sekundes nulaikyti galvytę.

 

Gulinčiam ant nugaros daryti kojyčių mankštą: po vieną ir abi kojytes lenkti prie pilvuko ir ištiesti, sukti ratus per klubo sąnarį, rankytes ištiesti į šalis ir sukryžiuoti ant krūtinės, pakelti į viršų ir nuleisti žemyn.