Ar duoti naujagimiui vitamino D?

Ar duoti naujagimiui vitamino D?

28. Mar 2013, 09:00

Kiekviena mamytė girdėjo, kad vaikams reikalingas vitaminas D. Tačiau kodėl jis reikalingas, kada ir kiek jo duoti mažyliui?

 

Vitaminas D atsako už kaulų mineralizaciją. Jei jo trūksta, mažylis gali susirgti rachitu. Kūdikis vitamino D turi gauti jau pirmąjį gyvenimo mėnesį.

 

Kaip Mamyčių klubui sakė „Sveika pradžia“ klinikos šeimos gydytoja Evelina Rudzikienė, vitaminas D vaikams profilaktiškai rekomenduojamas iki metų, o gal net iki trejų, nes pas mus Lietuvoje klimatinė zona, kurioje mažai saulės.

 

„Jei mama maitina pati, mamos piene būna apie 100 vitamino D veikimo vienetų per parą, tiek vaikas ir gauna, o manoma, kad Lietuvoje vaikui reikia apie 700 vitamino D veikimo vienetų per parą“, – sako šeimos gydytoja.

 

Kiek skirti vaikučiui vitamino D, sprendžia jį prižiūrintis gydytojas.

 

"Stebimas kūdikio raumenų tonusas, kiti sveikatos rodikliai. Artėjant vasaros ir saulės sezonui, gali būti skirta 1 vandeninio vitamino D lašas, kuriame yra 500 veikimo vienetų.  Kartais gydytojas reguliuoja ir paskiria 2-3 lašus, priklausomai nuo metų sezono bei vaikučio būklės“, – aiškina medikė.

 

Dienos laikas, kada duoti vitamino D kūdikiui, nėra svarbus, svarbiausia, kad mama nepamirštų to padaryti kasdien.

 

Ne už kalnų Lietuvoje bus vasara, kai bent tris mėnesius, daugiau ar mažiau, džiaugsimės saule ir šiluma. Visi laukiame, kada galėsime daugiau su vaikučiais pabūti lauke, kur jie gaus daugiau gryno oro bei saulės vonių. O kaip tada reiks elgtis su vitaminu D?

 

Gydytoja Evelina Rudzikienė: „Jeigu kiekvieną saulėtą dieną kūdikį palaikytume lauke apie 15 minučių plikom rankom ir kojom, kai lauke šilta, dangus yra skaisčiai mėlynas, vitamino D  vaikas gautų pakankamai. Tačiau Lietuvoje to nėra, nebent vasarą, ir tai ne visada“.

 

Todėl visai gali būti, kad vaikučiui vitaminas D bus reikalingas ir vasarą. Būtinai pasiteiraukite apie tai savo mažylio gydytojo.

 

Ar nepamiršti savo mažyliui duoti vitamino D? 

 

 

28. Mar 2013, 15:00

Iki metų laiko daviau sąžiningai kaip gydytoja rekomendavo, paskui buvau sugirdžius tokį prailginto veikimo vit.D kur veikia gal pusmetį. Po to ir nebedaviau daugiau, karts nuo karto duodavau vitaminų kompleksus gert.. Dabar sūnui 4m ir rezultatai ne kokie... Sako, kad dėl vit.D trūkumo, pradėjo šonkaulių lankas linkti į priekį. Šeimos gydytoja to net nepastebėjo, pastebėjo homeopatė. Tai labai rekomendavo visai šeimai nuo spalio iki balandžio mėnesio imtinai gert kasdien profilaktinę vit.D dozę.

aantaite aantaite 28. Mar 2013, 11:29

mums dabar beveik 3metukai-kasdiena geriame zuvu taukus 😀

28. Mar 2013, 10:05

kazkaip vis daugiau nuomoniu isgirstu, kad to vit D reikia praktiskai visiems visu metu laiku... neaisku kiek tame tiesos

28. Mar 2013, 09:50

Vit. D geriam nuo 2 sav. po 1 lašiuką, sukakus mėnesiukui padidino gyd. iki 2 lašiukų, o nuo 4 mėn. geriam po 4 lašiukus, nes pagausėjo prakaitavimas, nutrynė pakaušį, greit mums 7 mėn. ir pavasario proga gal reiks gerti mažiau jau lašiukų, o šiaip tikrai sąžinigai geriam kiekvieną dieną 😀