5 dažniausiai daromos klaidos, kuriant pieno banką

5 dažniausiai daromos klaidos, kuriant pieno banką

18. Jul 2022, 00:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Visi žinome, kad mamos pienas yra geriausia, ką galime duoti kūdikiui. Tai ne tik galimybė pamaitinti mažylį, sustiprinti jo imunitetą, bet ir puikus būdas sustiprinti tarpusavio ryšį.

Deja, kasdien gali pasitaikyti įvairių situacijų, kai mama negali būti šalia kūdikio ir jo pamaitinti. Tad išeitis – sukurti pieno banką, kuris aprūpintų kūdikį mamos pienu net tada, kai jos nėra šalia, pavyzdžiui, kai mamai reikia vykti pas gydytoją arba kai jai reikia vartoti vaistus, kurių nerekomenduojama gerti žindymo metu.

Nors sukurti pieno banką nėra sunku, tačiau šiame procese gali tekti susidurti su įvairiomis kliūtimis. Dalinamės penkiomis dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis, kurias mamos dažnai daro, norėdamos sukaupti pieno atsargas.

Nepakankamai skiriama laiko ištraukti pieną

Jei jaučiate, kad per mažai nusitraukiate pieno, atkreipkite dėmesį, kiek laiko tam skiriate. Tiesa, nusitraukimo trukmė priklauso nuo kiekvienos mamos individualių savybių. Kiekvienai krūčiai ištraukti skirkite apie 10–15 minučių. Paprastai pieno tekėjimas sulėtėja po 5–6 minučių. Pajutus, kad krūtys tuščios, pienas nustoja tekėti, tuomet galima nustoti traukti pieną.

Įdedama per daug pastangų 

Priešingai pirmam punktui, kai kurios mamos per daug įdeda pastangų, norėdamos nusitraukti pieną – tai daro per ilgai ir per dažnai, taip tikėdamosios, kad pieno pasigamins daugiau. Tačiau tai gali turėti priešingą efektą. Padidėjęs pieno traukimo intensyvumas skatina uždegimą, o tai savo ruožtu gali apsunkinti pieno išsiskyrimą.

Pieno nutraukimo metu venkite staigių perėjimų nuo mažo iki didžiausio intensyvumo, nes tai gali paskatinti uždegimą. Geriau palaipsniui didinkite nusitraukimo intensyvumą, kad kūnas spėtų prisitaikyti. Dėl šios priežasties rekomenduojama rinktis pientraukį, kuris sklandžiai pereina nuo krūties stimuliavimo prie nutraukimo, užtikrinantį maksimalų pieno tekėjimą.

Per mažai vartojama vandens

Dehidratacija sukelia įvairių sveikatos problemų, įskaitant apsunkintą žindymą bei pieno ištraukimą. Būtina gerti pakankamai vandens, norint užtikrinti optimalią pieno gamybą. Nepamirškite reguliariai gerti vandens, o žindymo metu visada šalia turėkite stiklinę vandens.

Nesubalansuota mityba

Žindymas, kaip ir pieno ištraukimas, reikalauja daug kalorijų ir atima daug energijos, net jei fiziškai to nejaučiate. Nors daugelis jaunų mamų stengiasi numesti per nėštumą priaugtą svorį, tačiau jei organizmas greitai neteks reikalingų maisto medžiagų ir energijos, atsiras sveikatos sutrikimų. Todėl specialistai žindymo laikotarpiu moteriai rekomenduoja suvalgyti 450–500 kalorijų daugiau nei įprastai. Nepamirškite gauti kuo daugiau kalorijų iš sveiko ir subalansuoto maisto, turinčio didelę maistinę vertę.

Per daug streso

Kai patiriame stresą, pieno gamyba mažėja. Todėl, norint sėkmingai ištraukti pieną ir sukaupti pieno atsargas, mamai svarbu išmokti valdyti stresą bei stengtis reguliariai ilsėtis.

Daugelis „naujai iškeptų“ mamų taip pat per daug dėmesio skiria pieno banko sukūrimui. Žinoma, mamos pieno bankas yra puikus būdas užtikrinti, kad kūdikiui visada užtektų pieno, tačiau jei šis procesas nevyksta pagal planą, nesijaudinkite! Neleiskite nesėkmei būti streso priežastimi.

Žindymas yra puikus būdas užmegzti ryšį su kūdikiu ir aprūpinti jį reikalingomis maistinėmis medžiagomis, tačiau kartais nėra galimybės žindyti, todėl pieno banko sukūrimas – puiki alternatyva.