Vasaros gidas: žaislų muziejus

Vasaros gidas: žaislų muziejus

12. Aug 2021, 19:09 Kristina B. Kristina B.

Kokią lietingesnę dieną siūlau su vaikais aplankyti Žaislų muziejų Vilniuje. Bilieto kaina suaugusiam 5 eurai, o vaikams - 3. Buvimo laikas neribotas, o ką pamatyti ir nuveikti tikrai yra. Smagiausia, kad viską galima liesti, čiupinėti, imti ir žaisti.

Dičkiui labiausiai patiko stalo žaidimai. Ilgam ten užstrigo tobulindamas stalo futbolo, ledo ritulio ar šaudymo įgūdžius

Mano mažajam patiko tyrinėti erdves ir atrasti visokius paslėptus dalykus: kas nutiks atvertus mamuto langelį? o jei pasuksi šią rankenėlę?

Man patiko stalo žaidimai. Išbandžiau dar negirdėtą - kvirkatą.

Įdomu tai, kad muziejų tyrinėti galima daugiau nei šiuo vienu būdu, kada muziejus paverčiamas milžinišku žaidimo kambariu. Galima eiti per istorinę prizmę: kuo žaidė vaikai priešistoriniais amžiais, vikingų gyvenvietėse, pilyse ar Lietuvos kaime.

Žaislai išskirti ir į kategorijas: sporto, globos, muzikiniai, kariniai, stalo, lauko ir t.t. Galima prisiliesti prie žaidinimų, skirtų itin mažiems vaikams. Yra net koja, ant kurios prisėdus gali padaryti "kur joji Jonai? Į turgų ponai" ar "Džyru džyru duog pipirų". O ant rankos galima "Viru viru košę" sukti :D Šalia ir pasakų paklausyti, ir lėlę pasupti.

Jei jau viskas žinoma, yra keli maršrutai, kuriuos pasirinkus galima tyrinėti muziejų pagal užduočių lapus

Mano mažasis dar buvo sužavėtas gaisrinių mašinyčių kolekcija

O man patiko apžiūrėti senuosius žaislus, nors jų pačių jau nelabai ir prisimenu.

Kviečiu apsilankyti visus, didelius ir mažus :) tikrai ne tik smagu, bet ir įdomu. Tik neskubėkite, skirkite tam pakankamai laiko.