Vasaros gidas. Širvintų briedžiai

Vasaros gidas. Širvintų briedžiai

11. Jul 2021, 00:53 jaldija jaldija

Norint pamatyti daugybę briedžių vienoje vietoje reikia nuvykti į Širvintas. Čia įrengtas jaukus takas palei Širvintų tvenkinį, šalia kurio ir “ganosi” įvairiausi briedžiai, kuriuos sukūrė Lietuvos medžio drožėjai.

Kodėl briedžiai? Tai pasirodo šio miesto simbolis, kuris pavaizduotas net miesto herbe.  Briedžiai, anksčiau vadinti širviais, jie per girią taką buvo pramynę prie upės, kur eidavo atsigertė. Upė buvo pavadinta Širvinta,  tad ir miestas įgavo tokį pavadinimą.  ?Net ir pačią legendą galima išgirsti šiame take.

Abu tvenkinio krantus jungia medinis lieptas, kuriuo smagu paėjėti, o beeinant galima stebėti vandens teikiamas pramogas.  Čiuožykla į vandenį tikrai nėra dažnas reiškinys Lietuvos paplūdimiuose. Ir ko tik dar čia nėra: vandens batutų, irklenčių, vandenlenčių, valčių, vandens dviračių...
Kitame krante pasitinka fontanai, miestą puošiančios skulptūros, vaikų žaidimo aikštelė.Dar stabtelėjome jaunimo sode priešais Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią, labai jaukioje ir gražiai sutvarkytoje vietoje.

Trumpa, bet maloni buvo mūsų pažintis su šiuo miestu.  Tai buvo bene pirmoji mūsų šios vasaros išvyka.

Gintarep Gintarep 11. Jul 2021, 06:59

Oi, briedžiai ?mus jie irgi sužavėjo ?