Vasaros gidas: Raudondvario dvaro ansamblis

Vasaros gidas: Raudondvario dvaro ansamblis

21. Jul 2021, 10:48 irmantaite irmantaite

Po penkerių metų kartojame važiavimą link jūros Panemunės keliu. Vaikai ūgtelėję, manau, bus ištvermingesni ilgesniems vaikščiojimams, kopimams ir lipimams. Šis kelias toks gausus įdomių objektų, kad verta peržvelgti žemėlapį, ko tikrai nenorėsite praleisti. Tad šį kartą užsukome į Raudondvarį apžiūrėti iki šiol nelankyto Raudondvario dvaro ansamblio.

Adresas: Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj. Arba vos 9 km nuo Kauno miesto.

Pirmas įspūdis - nustebino ir sužavėjo savo grožiu. Tokia vešli žaluma, taip dera tas raudonas mūras vasariškame danguje. Labai gražu ir tvarkinga. 

Žinau, jog pirmadieniais muziejai nedirba, tad bent jau apžiūrėti parko grožį verta. Kiek užmatėm per langus, ekspozicijos kaip kiekviename dvare, bet vis tiek smalsu būtų apžvelgti iš arčiau. Teks užsukti kai dirbs.

Taip pat čia įrengtas ir Kauno rajono muziejus. 

Muziejaus lankymas trečiadienį - sekmadienį. 

Dvaro mūrų spalva suteikė pavadinimą ir visai gyvenvietei. Nors rūmai vadinami pilimi ir turi pilies bruožų (bokštas, šaudymo angos), tačiau gynybinės reikšmės neturėjo, sienas būtų nesunkiai įveikusios to meto patrankos. Tai buvo reprezentaciniai rūmai.

Seniau dvaras garsėjo kaip kultūros ir meno centras, čia buvo įspūdinga dailės galerija ir biblioteka. Nenuostabu jog ir dabar čia dažnai vyksta koncertai, festivaliai, parodos ir kiti renginiai. Buvusioje oranžerijoje veikia restoranas, o restauruotas dvaro  žirgynas pritaikytas menų inkubatoriaus veiklai. Veikiant muziejui galima prisiliesti prie didingos istorijos įkvėptos kultūros, išalkus čia pat restorane pavalgyti, o po to ramiai parke pasedėti ir pasvajoti, ar vykstančio koncerto pasiklausyti.