Vasaros gidas: nepravažiuokite Žemaitijos nacionalinio parko

Vasaros gidas: nepravažiuokite Žemaitijos nacionalinio parko

05. Aug 2021, 23:55 irmantaite irmantaite

Žemaitijos nacionalinis parkas – tikras atradimas tiems, kurie savo kelionėse siekia susipažinti su natūralumą išlaikiusia gamta ir savitomis šio regiono tradicijomis. 

Į Žemaitijos nacionalinį parką užsukite adresu: Didžioji g. 22, Plateliai.

Ko gero ne viena šeima šią vasarą čia jau ilsėjosi, keliavo, pramogavo. Važiuodami iš pajūrio užsukome kelioms dienoms ir mes į Platelius. Ne pirmą kartą, tad lankėmės ten, kur prieš penkis metus nespėjome.

Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicijos apžiūrėjimui mums pasiūlė šeimos bilietą (2 mokyklinio amžiaus vaikai ir du suaugę), kuris kainavo 9 Eur. 

Skaitantiems, mokyklinio amžiaus, vaikams labai patiko moderni gamtos ekspozicija. Dėlionės (puzzle) detalės nuteikia smagiam žaidimui. Ant detalės yra užrašytas klausimas. Jei nepavyksta atsakyti į klausimą,  atkėlus detalę rasite atsakymą. 

Paspėliokit. Kas tai?

Ekspozicija spalvinga, įtraukianti vaikus ir tikrai įdomi. Gali iš arti pamatyti tokius augalus, kurių gamtoje nepastebėtum.

Vaikams gal kiek mažiau (labai greit jau apžiūrėjo), bet suaugusiems labai įdomi pasirodė Platelių senovės ekspozicija.

Taip pat labai išsami ir gausi etnografinės dalies ekspozicija. Čia daug drožinių iš senovės gyvenimo scenų, senovinių rakandų, apavo, puodynių ir kt. įdomių dalykų.

Kas liečia etnografines ekspozicijas, tai jas visada smalsu apžiūrėti, informaciją perskaityti. Lietuva tokia maža šalis, bet tie regionai tokie skirtingi ir žavūs savo tarmėmis, papročiais ir valgiais. Būdami Plateliuose būtinai užsukite.

 

 

irmantaite irmantaite 06. Aug 2021, 21:25

Labai geras projektas 😀

jaldija jaldija 06. Aug 2021, 18:19

Įdomi ekspozicija 👍 bet kaip gerai tas vasaros gidas, kiek daug naujo sužinom👍