Triukšmingas savaitgalis Rumšiškėse: koncertai, žaidimai, jodinėjimas

Triukšmingas savaitgalis Rumšiškėse: koncertai, žaidimai, jodinėjimas

17. May 2010, 09:12

 

Anot organizatorių, tai renginys, kurio pagrindinė vertybė – šeima, kuris padeda ugdyti naują, socialiai atsakingą ir išsilavinusią kartą.

 

Kiekviena čia atvykusi šeima turėjo ką veikti. Šventė vyko visame muziejuje, kiekvienas kraštas turėjo ką parodyti, įvairiausi turnyrai, varžybos, mugės, koncertai, žaidimai.

 

Visi renginiai persipynę su mūsų protėvių gyvenimo būdu tradicijomis. Įspūdinga autentiška aplinka. Buvo galima ne tik apeiti senovines sodybas, bet ir įeiti į jų vidų.

Malūne

 

Muziejaus darbuotojai maloniai paaiškindavo, kaip gyveno mūsų senoliai, kam naudodavo vienus ar kitus įrenginius, daiktus.

Su senoviniais žaislais. Analogiški žaislai yra ir dabar, tik ne mediniai, o plastmasiniai

 

Renginys vyko visame muziejuje, visur net nespėjom sudalyvauti. Viskas buvo įdomu! Kiekviename muziejaus kampelyje vyko kažkas įdomaus, iš visur sklido muzika.

 

Mūsų sūnus dar nedidelis (1 m. ir 2 mėn.), tad jis buvo daugiau stebėtojas nei dalyvis. Smagiausia jam buvo stebėti kitus vaikučius, arkliukus. Negalėjo mažylis atsidžiaugti pieva ir kiaulpienių pūkeliais.

Užburiantys kiaulpienių pūkeliai

Jojam jojam į turgelį...

 

Mums didžiausią įspūdį paliko amatininkai, kurie rodė: kaip velti veltinius, kaip kepamas šakotis, audžiamos juostos.

Norinčiuosius supažindino su vėlimo paslaptimis

 

Labai įdomių, senovinių atrakcijų ir žaidimų radome liaudies žaidimų zonoje. Žaidimus žaidė ne tik vaikai, su malonumu į juos įsijungė ir suaugusieji.

Liaudies žaidimų kiemelyje, ant ožio

 

Vyko ir atviras grilio čempionatas, kur norintys galėjo stebėti kaip gamina profesionalai, o po to ir paragauti.

 

Sekmadienį labai daug žiūrovų sutraukė krašto apsaugos pasirodymai (kinologų parodomosios pratybos su šunimis, sraigtasparnio „Mi-8“ nusileidimas, parodomoji gelbėjimo operacija), visus domino karinė technika. Ją galėjai ne tik apžiūrėti iš tolo, bet ir į ją įlipti, pakalbėti su kareiviais, išmėginti tirą...

Karinė mašina

Aš ir Vilius apkasuose

Mūsų tėtis bando į kažką pataikyti iš apkasų

Sraigtasparnis "Mi-8", juo vykdomos įvairios gelbėjimo operacijos

 

Pro sraigtasparnio langą

 

Visą renginį vainikavo finalinis koncertas sekmadienio vakare, kuriame pasirodė daug žinomų Lietuvos dainininkų.

 

Visko tikriausiai net neaprašysiu, gal ir nereikia. Kas ten buvo, patys matė, o kas negalėjo atvykti – neerzinsiu pasakodama kaip ten buvo smagu...

 

Vieninteliai dalykai, kurie šiek tiek temdė šventinę nuotaiką, tai  - uodai (šeštadienį nesitikėjom, kad jų ten tiek bus, bet sekmadienį jau turėjom, kaip nuo jų apsiginti) ir gana didelis triukšmas prie scenų (kurių buvo net 6).

 

Su mažais vaikais, koncertus buvo galima stebėti tik iš tolo, net arti per didelis garsas...Labai pavargom dvi dienas dalyvavę šiame festivalyje. Šiandien nuovargio beveik nebeliko, bet smagūs įspūdžiai paliks ilgam!

 

Jolanta (jolanta003)

 

17. May 2010, 14:54

Regis turiningas laikas praleistas 😉

17. May 2010, 10:34

kaip sauniai praleidot laika, 😀

17. May 2010, 10:31

Išties, matosi, kad buvo labai smagu😀

17. May 2010, 10:03

aha, turejo buti idomu😀

17. May 2010, 09:42

kaip smagiai leidot laiką😀 net baltas pavydas apėmė😉 reikės ir mums su šeima į Rumšiškes nuvykti, juk orai jau pasitaisė😀
nereali foto, kur mažylis sraigtasparnyj😉šaunumėlis gražumėlis😀