Daug kur galite rasti teiginį, kad celiulitą turi net apie 80–90 proc. moterų pasaulyje. Skaičius išties labai didelis, problema opi ir dažnai moteriai nemaloni bei kelianti diskomfortą. Tad nestebina tai, kad damos nuolat ieško informacijos apie šią odos problemą, domisi efektyviais būdais jai spręsti. Toliau pateikiame net dešimt itin dažnų klausimų apie celiulitą.
Kas yra celiulitas?
Daugelis girdėjo apie celiulitą, žino, kaip jis atrodo, tačiau negali pasakyti, kas tai yra. O celiulitu vadinami kūno poodinio riebalinio sluoksnio pokyčiai, pasireiškiantys nelygia, tarsi grublėta oda. Štai kodėl celiulitas dažnai apibūdinamas kaip apelsino žievelė.
Ar celiulitas pavojingas?
Nors celiulito paveikta oda gali atrodyti labai nedailiai, šis odos defektas nėra pavojingas nei jūsų odai, nei celiulito paveiktoms sritims ar bendrai jūsų būklei. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia su šia odos problema kovoti – celiulitas moterims turi kitokios neigiamos įtakos, pavyzdžiui, smukdo pasitikėjimą savimi, riboja drabužių pasirinkimą ir pan.
Kodėl aktualus celiulito šalinimas?
Kai kuriems gali atrodyti keista, kodėl moterys taip aktyviai ieško būdų, kaip atsikratyti celiulito, jeigu jis yra visiškai nepavojingas sveikatai. Tačiau šią odos problema turinčios damos puikiai žino – nors jis nepavojingas, tačiau matomas, nedailus ir neretai moteriai keliantis kompleksus. Celiulito turinčios moterys dažnai vengia dėvėti atvirus drabužius, maudymosi kostiumėlius, trumpesnes sukneles ar sijonus. Tad celiulito šalinimas labai svarbus, ypač todėl, kad tai gali moteriai suteikti kur kas daugiau pasitikėjimo savimi.
Kodėl celiulitas atsiranda?
Celiulito atsiradimo priežastys nėra pilnai išaiškintos, tačiau identifikuota nemažai veiksnių, kurie gali paskatinti celiulito atsiradimą ar jau esančio odos defekto progresavimą. Žinodami priežastis kartais galime užkirsti tam kelią. Taigi celiulito atsiradimas gali būti siejama su kraujotakos ar limfos tekėjimo sutrikimais, hormonų pokyčiais, neretai celiulitas siejamas ir su genetika. Įtakos šiai odos problemai atsirasti gali turėti ir žalingi įpročiai, pavyzdžiui, rūkymas, taip pat kai kurie gyvenimo būdo aspektai, pavyzdžiui, mažas fizinis aktyvumas, ir kt.
Celiulito stadijos: kiek jų ir kokios?
Skiriamos keturios celiulito stadijos:
-
pirma – celiulitas matomas tik pirštais suspaudus odą;
-
antra – celiulito požymiai matomi stovint, tačiau atsigulus – ne;
-
trečia – nepriklausomai nuo to, ar stovite, ar gulite, celiulitas matomas;
-
ketvirta – labai gerai matomi stambūs poodiniai mazgai.
Kokie yra celiulito rizikos veiksniai?
Nors celiulitas gali atsirasti bet kuriam asmeniui, yra nemažas rizikos veiksnių sąrašas, kurie skatina šios būklės atsiradimą arba intensyvina jos simptomus. Pirmiausia – lytis. Ne paslaptis, jog moterims celiulitas pasireiškia daug dažniau nei vyrams. Svarbus rizikos veiksnys yra genetika, taip pat amžius – senstant oda plonėja, mažėja jos elastingumas, todėl celiulitas bus labiau matomas. Reikšmingas celiulito rizikos veiksnys yra hormonų pokyčiai organizme. Prie rizikos veiksnių priskirkime ir mažą fizinį aktyvumą, antsvorį ar nutukimą, rūkymą ir kitus žalingus įpročius, nepakankamą vandens suvartojimą. Šiame kontekste svarbus vaidmuo tenka ir mitybai – netinkama mityba, pavyzdžiui, jei vartosite per daug cukraus, druskos, angliavandenių ir pan., skatins celiulito atsiradimą.
Ar kremai ir panašios priemonės gali padėti kovoti su celiulitu?
Šiame kontekste kremai ir kitos tepamos ant odos priemonės sulaukia labai daug diskusijų. Celiulito jos gal ir negydo, nes tokių gilių poodinių sluoksnių nepasiekia, tačiau odos išvaizdą pagerinti tikrai gali – oda taps stangresnė, lygesnė, dėl ko didės ir moters pasitikėjimas savimi. Jei celiulitas nėra pažengęs, odos būklę tikrai galima pagerinti ir kremais. Rinkitės tokius, kuriuose yra veikliųjų medžiagų, galinčių koreguoti celiulitą, pavyzdžiui, kofeino, retinolio, karnitino, jūros dumblių, žaliosios arbatos, ginkmedžio, pankolių ir kt.
Ar masažai gali sumažinti celiulitą?
Visi masažai, kurie teigiamai veikia kraujotaką, limfinės sistemos veiklą, deguonies cirkuliaciją, gali padėti sumažinti celiulito požymius. Tokie masažai gerina odos būklę, tad ir celiulitas bus mažiau matomas. Jei norite celiulito šalinimui rinktis būtent masažą, tai vieni iš geriausių variantų būtų limfodrenažinis bei vakuuminis, gerinantys kraujotaką ir limfinės sistemos funkciją, šalinantys riebalų sankaupas, toksinus, skysčių perteklių organizme.
Ar gali celiulitą turėti vyrai?
Nors celiulitas traktuojamas kaip moterų odos defektas, vis tik labai retais atvejais jį gali turėti ir vyrai. Tai lemia tokios priežastys kaip hormoninis nepakankamumas arba tam tikros ligos.
Celiulito gydymas: kokie būdai gali būti efektyvūs?
Neretai teigiamus rezultatus kovoje su celiulitu dovanoja mezoterapija, limfodrenažiniai bei anticeliulitiniai masažai, inovatyvūs sprendimai, pavyzdžiui, „Cellution“ technologija, veiksmingai naikinanti celiulitą, stangrinanti odą. Visiškai saugi procedūra dovanoja efektyvius ir greitai pasiekiamus rezultatus.