Tatjana Lavrinovič: Nuo vaikystės nesupratau, ką reiškia turėti ką nors tik sau

Tatjana Lavrinovič: Nuo vaikystės nesupratau, ką reiškia turėti ką nors tik sau

28. May 2021, 06:32 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

„Moteris niekuomet nebus graži, jei rūpinsis tik išoriniais blizgučiais. Pirmiausia grožis – tai vidinis gerumas, empatija, pagalba kitiems. Man nėra žodžių „nepatogu“, „vėliau“, „negaliu“, – grožio formule dalinasi tituluota gražuolė, sunkiai sergantiems vaikams padedančios „Rimanto Kaukėno paramos grupės“ ambasadorė Tatjana Lavrinovič. Anot garsios moters, pagalba kitiems padeda labiau pasitikėti savimi, o tai supratusi dar vaikystėje dabar diegia ir savo vaikams.

„Jokia kosmetika ir apranga nepadės, jei žmogus nėra gražus viduje. Aš manau, kad kiekvienas galime būti gražus – tam tereikia dalintis tuo, ką turime. Aš pati tiek, kol augau, tiek dabar nežinau, ką reiškia turėti ką nors tik sau. Jei matau, kad galiu padėti kitam, o ypač vaikams, nusišypsoti, praskaidrinti dieną ar bent kiek sumažinti sunkumus, niekada nekyla klausimų, nėra žodžių „nepatogu“, „vėliau“, „negaliu“. Tikiu, kad rūpestis kitais ir daro žmones gražius, tad tai sakau tiek savo vaikams, tiek aplinkiniams“, – pasakoja  T. Lavrinovič, pristatydama kosmetikos bendrovės „Mary Kay“ socialinės atsakomybės kampaniją „Pilni delnai gerumo“, kurios metu nuo įsigyto specialaus lūpų blizgio vienas doleris skiriamas „Rimanto Kaukėno paramos grupei“.

Garsi moteris tikina, kad vidinį ir išorinį grožį galima nesunkiai derinti – nuo grožio patarimų iki kosmetikos bendrovių socialinių akcijų palaikymo.

Ieško produktų su idėja

„Pastebime, jog moterims svarbu, kad produktas būtų „su misija“, todėl kasmet prasidėjus naujai socialinės atsakomybės kampanijai įsitikiname, kad pirkėjoms rūpi ne tik pati priemonė, bet ir jos idėja. Su „Rimanto Kaukėno paramos grupe“ dirbame jau trečius metus. Matome, kad kasmet tiek nepriklausomos grožio konsultantės, tiek klientės laukia šios kampanijos pradžios ir produktus įsigyja ne tik sau, bet ir draugėms, giminaitėms taip siekdamos kiek galima labiau prisidėti prie pagalbos vaikams“, – pasakoja „Mary Kay Lithuania“ vykdančioji direktorė Indrė Buzaitė.

Nuo gegužės 12 iki metų galo perkantieji naujuosius „Mary Kay Unlimited“ lūpų bilzgius, pažymėtus „Pilni delnai gerumo“ ženklu, prisidės prie sunkiai sergančių vaikų svajonių išpildymo – vienas doleris nuo įsigyto produkto skiriamas „Rimanto Kaukėno paramos grupei“.

Per pastaruosius dvejus metus kampanijos „Pilni delnai gerumo“ metu surinkta ir paaukota daugiau nei 12,6 tūkstančių eurų.

Visi surinkti pinigai skiriami vaikų šypsenoms ir svajonių pildymui, vaistų bei medicininės įrangos pirkimui. Anot fondo steigėjo Rimanto Kaukėno, sumos, kurias pavyko surinkti „Mary Kay“ konsultantėms, jau leido palengvinti kelių sunkiai sergančių vaikų gyvenimus:

„13 operacijų ištvėrusiai ir per gastrostomą maitinamai Mildai nupirkome maisto smulkintuvą, sunkią ligą įveikusį Beną pernai po egzaminų pradžiuginome bilietais į „Vichy“ vandens parką. Taip pat išpildėme su smegenų augliu kovojančios Eglės svajonę – jai nupirktas kompiuteris. Tačiau tai – ne pabaiga. Ir toliau ieškome, kaip praskaidrinti mažųjų ligonių kasdienybę, pagreitinti sveikimą, išpildyti svajones. Vieniems tai – būtini vaistai, kitiems – reabilitacija, tretiems – kelionės į užsienį, ieškant efektyviausio gydymo, ketvirtiems – tiesiog išsvajotas daiktas ar patirtis.“

Anot T. Lavrinovič, kuri dažnai fondo vardu įteikia vaikams skirtas dovanas, svarbiausia rūpinantis sergančiais vaikais, apsišarvuoti stiprybe ir nepasiduoti slogioms mintims, mat vaikams, kurie sunkiai serga, reikia ne gailesčio, o dėmesio: „Kaskart bendraudamas su sunkiai sergančiu vaiku, negali sau leisti ašaroti. Vaikams svarbu jausti gerą emociją, matyti šypsenas, todėl nuolat stengiamės juos prajuokinti, o dovaną įteikti džiaugsmingai. Tada jie ir patys laimingesni, o bendraujant, juokaujant nors trumpam pasimiršta didieji jų iššūkiai.“

Lietuviams svarbu padėti kitiems

Fondo steigėjas tikina pastebintis, kad Lietuvos žmonių požiūris keičiasi ir vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip padėti tiems, kam labiausiai reikia.

„Padėti pasirengę ne tik vyresni, bet ir jaunesni žmonės. Nors kartais jų finansinės galimybės kuklesnės, ne mažiau svarbi ir psichologinė parama, palaikymas, patarimai, idėjos bei dalijimasis žiniomis. Per visus paramos grupės egzistavimo metus pastebėjome, kad žmonės kasmet padeda vis labiau. Už tai esame jiems ir mūsų partneriams be galo dėkingi“, – sako R. Kaukėnas.