Šv. Valentino dienos kelionė – pažintis su romantiškiausiomis miestų legendomis

Šv. Valentino dienos kelionė – pažintis su romantiškiausiomis miestų legendomis

13. Feb 2017, 06:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Keliaudami dažniausiai miestus pažįstame domėdamiesi jų istorija, ragaudami tradicinius patiekalus, lankydami vietinius muziejus. Tačiau daugelis miestų slepia ir romantiškas, kartais skaudžias meilės istorijas. Vilnius turi garsiąją Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją, tačiau kaimyninių šalių miestai gali pasigirti ne ką mažiau jaudinančiais, romantiškais pasakojimais.

Tarptautinės greitųjų autobusų maršrutų kompanijos „Lux Express“ ekspertai pataria, kokia meilės legendomis apipinta kelione galima nustebinti savo mylimą žmogų šv. Valentino dienos proga.

„Kelionė ir pažintis su kaimyninių sostinių meilės legendomis gali būti visiškai nauja šv. Valentino dienos patirtis. Savaitgalis uždrauta meile alsuojančioje Rygoje ar susitikimas su savo mylimosios tebelaukiančiu akmeniniu lokiu Varšuvoje tetruks dieną ar dvi, o romantiški prisiminimai išliks ilgam. Juolab kad ir suderinti tokią trumpą išvyką su mylimu žmogumi nebus sunku, nes galima rinktis net keturis išvykimo laikus į Varšuvą ar devynis į Rygą kiekvieną dieną“, – idėją šv. Valentino dienai siūlo Tomas Kaziliūnas, „Lux Express Lietuva“ direktoriaus pavaduotojas.

Uždrausta meile alsuojanti Ryga

Latvijos sostinė Ryga – tikras Baltijos šalių perlas. Šame mieste gausu architektūrinių paminklų, išlikusių nuo pirmųjų miesto susikūrimo dienų iki šių laikų. Vienas iš jų – Švedų vartai, pastatyti prie senojo miesto sienos dar XVII a. švedų okupacijos metais.  Šie vartai pasakoja skaudžią meilės istoriją tarp kitataučio kareivio ir vietinės merginos. 

Pasak legendos, išvaizdus švedų kareivis, saugantis vartus, įsimylėjo jauną rygietę. Tais laikais susitikinėti ar net kalbėtis su kareiviais buvo griežtai draudžiama. Jaunikaičiai susitikdavo paslapčia ir naktimis kalbėdavosi pasirėmę į šių vartų sienas. Tačiau žmonės, sužinoję apie jų meilę, taip supyko, kad sugavo merginą ir įmūrijo ją gyvą vartų sienoje.  Sakoma, kad naktimis  vis dar gali išgirsi ją šaukiančią „Aš jį myliu“, tačiau mergelės raudą gali girdėti tik tie, kurie yra besąlygiškai įsimylėję. 

Šv. Valentino diena – puiki proga iš arčiau susipažinti su kaimyninės šalies meilės legenda ir prie jos prisiliesti.

„Ryga tarp lietuvių yra viena populiariausių kelionių krypčių. Keleivių, vykstančių autobusu šia kryptimi, srautai nemažėja, priešingai, pernai net šiek tiek padidėjo. Kai kurie iš jų šiame mieste buvę toli gražu ne vieną kartą ir turbūt galvoja, kad labai gerai jį pažįsta. Tačiau Rygoje dar tikrai yra ką pamatyti, todėl šv. Valentino dienos proga siūlome dar kartą aplankyti Latvijos sostinę ir pažinti ją iš kitos, romantiškomis legendomis apipintos, pusės bei pajausti meilės kupiną šio miesto dvasią“, – pataria T.Kaziliūnas. 

Tikrosios meilės vis dar laukianti Varšuva

20170209103546-35656.jpg

Varšuva taip pat yra viena iš populiariausių krypčių, kuria lietuviai vyksta vis dažniau. „Lux Express“ duomenimis, pernai į Varšuvą vyko dukart daugiau keleivių iš Lietuvos nei 2015 m. Nors dauguma Varšuvoje lanko gimines ir draugus, neabejotinai daugelį traukia šis miestas ir savo istorija.

Varšuva – tai miestas, pakilęs tarsi feniksas iš pelenų. Net 80 proc. senamiesčio buvo sugriauta per II pasaulinį karą, o dabartinis, atstatytas senamiestis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Čia tikrai yra ką pamatyti, nes miestas garsėja ne tik savo architektūra. Jis kaip ir Ryga yra kupinas meilės bei slepia be galo romantišką legendą. 

Legenda pasakoja apie seniai šiame mieste gyvenusį princą, kuris buvo didelis ir stiprus tarsi lokys. Vyras buvo įsimylėjęs vieną merginą, bet, gėdydamasis savo išvaizdos, nedrįso jai prisipažinti, kaip stipriai mylįs. Vieną dieną vyras pamatė savo svajonių damą, pasipuošusią balta suknele ir įsikibusią į parankę dailiam jaunikaičiui, išeinančią iš bažnyčios. Tą akimirką princo širdis sudužo ir jis pavirto į akmeninį lokį. Legenda byloja, kad jis atvirs į žmogų tik tada, kai kažkas jaunikaitį pamils taip stipriai, kaip jis mylėjo tą merginą. Deja, lokys vis dar laukia savo tikrosios meilės. 

Šv. Valentino dienos romantika kaip tik ir gali atvesti į Varšuvos Jėzuitų bažnyčią, prie kurios savo tikrosios meilės tebelaukia į akmeninį lokį pavirtęs princas. Kad jo laukimas neprailgtų, paglostykite lokio nosį ir pasidžiaukite, kad jūs jau atradote savo tikrąją meilę.