Skirtumai tarp nišinių kvepalų ir masinės parfumerijos

Skirtumai tarp nišinių kvepalų ir masinės parfumerijos

17. Jun 17:02 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pexels, aut. Ron Lach

Kvepalai – vienas iš būdų išreikšti savo nuotaiką ir pabrėžti unikalų stilių. Parduotuvėse kvepalų pasirinkimas itin didelis – nuo pigesnių masinės parfumerijos gaminių, iki prabangių ir unikaliomis kvapų natomis dvelkiančių nišnių kvepalų. Kokie yra šių kvepalų rūšių esminiai skirtumai?

Kvepalų sudėtis ir kvapai

Nišiniai kvepalai dažniausiai kuriami mažesnių, nepriklausomų parfumerių, naudojant unikalias, retai naudojamas kvapų natas, o masinė parfumerija kuriama didelių prekių ženklų užsakymu, siekiančių pasiekti ir patikti plačiajai auditorijai.

Nišiniai kvepalai pasižymi unikaliomis, retesnėmis sudėtinėmis dalimis. Kvepalų gamintojai ir parfumeriai dažnai turi savo braižą, būdingą jų kvepalų linijai, kuriuo siekiama akcentuoti tam tikrus ingredientus, kvapus ar perteikti istorijas. Šie kvepalai gali turėti sudėtingus aromatus, kuriuos sunku rasti masinėje parfumerijoje, tokius kaip retieji eteriniai aliejai, aukštos kokybės absoliutai ir natūralios kvapiosios medžiagos.

Masinės parfumerijos gamintojai dažnu atveju kuria kvepalus plačiajai rinkai, todėl naudoja pigesnes, sintetines kvapiąsias medžiagas ir žaliavas, kad produktai būtų pigesni ir labiau prieinami platesnei auditorijai. Tokie kvepalai dažnai kuriami taip, kad patiktų kuo didesniam žmonių skaičiui, todėl jų aromatai būna labiau įprasti, pavyzdžiui, gėlių, citrusų, muskuso, vanilės, medienos – tai, kas pažįstama ir patinka daugeliui.

Kvepalų filosofija

Nišinių kvepalų kūrimas yra meno įkvėptas procesas, kurio metu parfumeriai siekia išreikšti unikalią viziją ir sukurti išskirtinį aromatą. Šie kvepalai skirti tiems, kas vertina unikalumą, įdomesnius, dažnai neįprastus kvapų derinius, stipresnes natas ir yra pasiruošę mokėti daugiau už išskirtinį produktą. Pasitaiko atvejų, kai nišiniai kvepalai yra riboto leidimo, siekiant sukurti dar didesnį unikalumą ir ribotumą.

O štai masinėje parfumerijoje vyrauja kitokie standartai – siekiama, kad kvepalai patiktų daugeliui, turėtų priimtinas, įprastas kvapų natas, kurios patiks daugeliui potencialių vartotojų. Vienas pagrindinių masinės parfumerijos tikslų – komercija, todėl šie kvepalai retai siejasi su gilesne kūrėjo mintimi, jo asmenybe ar emocijomis.

Rinkdamiesi kvepalus galite pasidomėti ir jų kūrėjo istorija, norima perteikti mintimi. Taip ne tik suprasite, kokia idėja įkvėpė šio produkto sukūrimui, bet ir turėsite asmeniškesnes asociacijas su pasirinktais kvepalais. Šis domėjimasis – tai ne tik kvepalų paieška, bet ir meno kūrinio, atitinkančio jūsų asmeninį stilių, o galbūt ir gyvenimo požiūrį, atradimas.

Pridėtinė vertė

Dažnu atveju unikalius, nišinius kvepalus renkasi tie, kas siekia papildyti savo asmeninį stilių. Masinė parfumerija dažniausiai atspindi besikeičiančias tendencijas ir yra trumpalaikė, kuomet nišiniai kvepalai išlaiko savo vertę ir unikalumą ilgiau.

Tai ypač aktualu individualių parfumerių kvepalų kolekcijoms, kurios ilgainiui gali įgauti papildomą vertę dėl riboto tiražo ir galimybės įsigyti tam tikrus kvapus nebuvimo. Tad nišiniai kvepalai gali tapti ir savotiška investicija – ne tik į savo stilių, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje į išliekamąją kvepalų vertę, kuri susideda ne tik iš ingredientų, bet ir kūrybinio proceso, pakuotės, prezentacijos ir rinkodaros.

Kainodara

Ne paslaptis, kad vienas didžiausių nišinių ir masinių kvepalų skirtumų yra kaina. Nišinių kvepalų kaina dažnai yra aukštesnė dėl naudojamų aukštos kokybės ingredientų, gerai vertinamo prekės ženklo ar juos kuriančio dizainerio vardo ir riboto gamybos kiekio. Tokių kvepalų kainodara siekiama sukurti išskirtinės vertės įspūdį, todėl populiariausi nišiniai kvepalai gali kainuoti nuo šimto iki kelių šimtų eurų, tad yra prieinami ne kiekvienam.

Masinės parfumerijos tikslinė auditorija yra platesnė, todėl ir kaina atitinkamai žemesnė. Šie kvepalai yra gaminami didesniais kiekiais, naudojant pigesnes žaliavas, leidžiančias konkuruoti kaina su kitais gamintojais ir būti prieinamesniais didesniam vartotojų skaičiui.

Kuriuos kvepalus pasirinkti?

Kvepalų pasirinkimas priklauso nuo jūsų norų ir planuojamo išleisti biudžeto. Parfumerijos entuziastams ir išskirtinių, brangesnių kvapų ieškantiems vartotojams derėtų atkreipti dėmesį į nišinių kvepalų pasiūlą parduotuvėse, išbandyti skirtingus aromatus ir suprasti, kurios natos sukuria norimą nuotaiką.

Masinė parfumerija tiks tiems, kurie ieško malonių, mažiau išskirtinių kvepalų už prieinamą kainą. Šiuos kvepalus pasirinkti paprasčiau, tačiau jie taip pat gali puikiai išsilaikyti ant odos ir turėti įdomias kvapų natas.

Siekiant pasirinkti patinkančius kvepalus, galima testuoti kvapą ir jo išsilaikymą jį dėvint ilgesnį laiką, tad nebijokite „pasimatuoti“ kvepalų ir tik tada nuspręsti, kuris kvapas papildys jūsų stilių.