Skaniausias vasaros užkandis – namų gamybos tepamas sūrelis

Skaniausias vasaros užkandis – namų gamybos tepamas sūrelis

20. Aug 2018, 06:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

 Tepamas sūrelis yra puikus pasirinkimas norintiems greito, skanaus ir kartu itin universalaus užkandžio. Šiuos sūrelius lengva patiekti, galima ragauti su skirtingais priedais, o skonių pasiūla parduotuvėse – kasmet vis didesnė. Prekybos tinklo IKI maisto ekspertės Vilmos Juodkazienės teigimu, norintys gali išbandyti ir naminius tepamo sūrelio, gardinamo įvairiausiomis šviežiomis prieskoninėmis žolelėmis, receptus.

Universalus bei greitas užkandis – jau klasika tapusi vasaros stalo tradicija. V. Juodkazienė pataria šiltuoju metų sezonu į sūrelius įmaišyti iš daržo nuskintus prieskoninius augalus – petražoles, krapus ar baziliką. Šviežiai susmulkintos žolelės, anot ekspertės, suteiks ne tik ryškų skonį, bet ir gaivų aromatą.

Nepaisant didesnių galimybių vasarą derinti įvairius maisto produktus su tepamais sūreliais, anot prekybininkų, besikeičiantys metų laikai, produkto perkamumo beveik nekeičia.

„Žiemą tepamų sūrelių parduodame kiek daugiau nei vasarą, tačiau jų pardavimai vis vien išlieka labai panašūs, todėl skirtingi metų laikai įtakos tam beveik neturi. Tiesa, pastebime, kad gyventojai vertina lietuvišką produkciją – net du trečdaliai mūsų parduotuvėse parduodamų tepamų sūrelių yra pagaminti Lietuvoje“, – sako prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė.

Tepamų sūrelių skonių ir rūšių įvairovė – tai dar vienas šio maisto produkto pranašumas. B. Čaikauskaitė sako, kad egzistuoja pačių įvairiausių skonių sūreliai, kurie patinka net ir patiems išrankiausiems ar tiesiog skirtingus valgymo įpročius turintiems žmonėms.

„Mūsų asortimente galima rasti varškės ir lydytus tepamus sūrelius. Taip pat siūlome natūralius bei sūrelius su įvairiais priedais – prieskoninėmis žolelėmis, kietaisiais ir pelėsiniais sūriais, grybais, džiovintais pomidorais, česnakais, graikiniais riešutais, kumpiu. Gyventojai pirkdami sūrelius gali atsižvelgti į savo mitybos įpročius ar dietos planus ir įsigyti mažesnio riebumo arba veganiškus tepamuosius sūrelius“, – pasakoja B. Čaikauskaitė. 

Verta žinoti ir tai, jog tepamą sūrelį pasigaminti namuose yra itin paprasta. Pasak V. Juodkazienės, tereikia išsirinkti sūrį, iš kurio gaminsite užtepėlę bei kelis prieskoninius ingredientus, kurie suteiks sūreliui unikalų skonį.

„Tepamo sūrelio sudėtyje dažniausiai dominuoja kreminės konsistencijos sūris. Bet sūriai, kurie yra pakankamai minkšti, taip pat yra tinkami užtepėlės gamybai. Pavyzdžiui, rikotos ar feta sūriai yra puikios alternatyvos kreminiam sūriui“, – atskleidžia V. Juodkazienė.

Norintiems pasigaminti gaivių vasariškų sūrio užtepėlių, maisto ekspertė pateikia keletą išskirtinio skonio receptų.

20180819171153-45808.jpg

Tepamas sūrelis su česnaku ir šviežiomis žolelėmis

Jums reikės:

200 g minkšto sviesto

230 g kreminio sūrio

2 v. š. tarkuoto parmezano sūrio

2 vnt. susmulkintų česnako galvučių

Kelių petražolės šakelių

Kelių krapų šakelių

3 baziliko lapelių

Žiupsnelio juodųjų pipirų

Žiupsnelio druskos

Gaminimas:

Kruopščiai susmulkinkite petražoles, krapus ir baziliką. Sviestą išsukite kartu su kreminiu sūriu, parmezanu, česnaku ir susmulkintomis žolelėmis. Suberkite juoduosius pipirus ir druską. Dar kartą gerai išmaišykite ir palikite nakčiai pastovėti šaldytuve. Skanaukite su duonos traškučiais. Skanaus!

Tepamas sūrelis su šviežiu baziliku

Jums reikės:

6 vnt. baziliko lapelių

3 vnt. česnako galvučių

230 g kreminio sūrio

150 g tarkuoto parmezano sūrio

115 g graikinių riešutų

50 g alyvuogių aliejaus

Žiupsnelio šviežiai maltų juodųjų pipirų

Gaminimas:

Elektriniame maišytuve gerai susmulkinkite baziliką ir česnaką. Sudėkite kreminį sūrį, parmezaną, graikinius riešutus, supilkite alyvuogių aliejų ir suberkite šviežiai maltų juodųjų pipirų. Viską dar kartą gerai išsukite. Tepamą sūrelį patiekite papuošdami keliais baziliko lapeliais. Skanaus!

Tepamas rikotos sūrelis su šviežiomis žolelėmis

Jums reikės:

450 g rikotos sūrio 

1 a. š. smulkiai tarkuotos citrinos žievelės

3 v. š. šviežiai spaustų citrinos sulčių

1 susmulkintos česnako galvutės

25 g alyvuogių aliejaus

20 g šviežių petražolių

20 g šviežių mėtų

Žiupsnelio juodųjų pipirų

Žiupsnelio druskos

Gaminimas:

Elektriniame maišytuve iki vientisos masės išsukite rikotos sūrį, citrinos žievelę, citrinos sultis, česnaką ir alyvuogių aliejų. Susmulkintas žoleles (petražoles, mėtą) sudėkite į masę ir dar kartą išmaišykite. Pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais. Patiekite su skrudinta prancūziška duona. Skanaus!

Tepamas sūrelis su feta, česnaku ir krapais

Jums reikės:

230 g kreminio sūrio

110 g sutrupinto feta sūrio

2 susmulkintų česnako galvučių

2 v. š. šviežiai smulkintų krapų

Gaminimas:

Elektriniame maišytuve gerai išsukite visus ingredientus. Paruoštą tepamą sūrelį palikite šaldytuve bent keturioms valandoms. Vėliau patiekite jį su alyvuogėmis, duonos lazdelėmis, ar daržovių šiaudeliais. Skanaus!