Kaip ten sakoma? - "Susirask mėgstamą darbą ir Tau nereiks dirbti".
Ši patarlė galioja ir jaunai Sigitos bei Donato šeimai, kuriuos imtis verslo - medinių žaislų gamybos ir pardavimo - paskatino dukrytė. Šiandien - ji didžiausia jų darbo kritikė. Mes pakalbinome šią šaunią šeimyną, kurių kuriami "Draugiški žaislai" prisideda prie šiuo metu mūsų svetainėje vykstančio "Kalėdinio darbelio" konkurso (Naujasis konkursas)
Kas slepiasi po „Draugiškų žaislų“ pavadinimu?
Galvodami kaip pavadinti mūsų kuriamus žaisliukus, turėjome keletą variantų. Norėjome, kad pavadinimas būtų lietuviškas ir atspindintis tai, kuo mūsų žaisliukai išsiskiria ir traukia dėmesį. Galiausiai apsistojome ties „Draugiški žaislai“. Norime atkreipti dėmesį, kad žaisliukai „draugiški“ aplinkai ( naudojamos medžiagos yra natūralios ir saugios) ir žmogui (ne tik „draugiški“ sveikatai, bet ir „draugiški“ savo skleidžiama emocija. Stengiamės, kad žaisliukai pažadintų tik geras emocijas, jokios agresijos, pykčio ar tuštybės). Visi žaisliukų gamybos etapai atliekami rankomis, todėl tikimės, kad įdėta energija ir gera emocija persiduos ir žaidžiantiems vaikučiams.
Galima spėti, kad Jūsų veiklos įkvėpėju tapo mažas žmogutis, jūsų atžala. Ar tiesa?
Galima teigti, kad dukrytė įtakojo mūsų veiklos pasirinkimą, nes be jos nebūtumėm net pagalvoję apie žaisliukus. Dukrytė mus privertė ieškoti, vertinti žaisliukus ir jų pasiūlą. Nupirkus vieną medinį žaisliuką ir matant kaip Saulei patinka su juo žaisti (o tėveliams gal net dar labiau) kilo lemiama mintis: „Bet ir mes gi galėtumėm tokius padaryti ir gal net geriau“. Nuo tos nedrąsios pirmos minties viskas palengva ir prasidėjo.
Mūsų dukrytei Saulei yra dveji metukai, kaip ir visiems vaikams, taip ir jai labiausiai patikdavo ne žaislai, o įvairūs buities rakandai . Ypač, jei tų žaislų yra daug ir bet kokių. Pastebėję tai, mes pradėjome mažinti žaislų kiekį ir palikti tik keleta, į kuriuos patys norime atkreipti jos dėmesi. Nuo tada Saulė labiau pradėjo žaisti su žaisliukais. Labai ilgą laiką jos mėgstamiausias žaisliukas buvo stumdomas“žąsinas“. Taip pat ji labai mėgsta knygas, dėliones. Pastaruoju metu jai labai patinka mūsų dėlionė „šeimynėlė“, kurios dar neparduodame, bet tikimės greit ištobulinti ir pasiūlyti pirkėjams. Taip su dukryte augame ir mes, plečiasi mūsų žaisliukų asortimentas. Ji - didžiausia mūsų darbų kritikė ir teisėja.
Kodėl pasirinkote medinių žaislų gamybos ir prekybos sritį? Ar ne lengviau būtų „įsukti“ kokį kitą bizniuką?
Nebuvo tokios tvirtos minties ar pasiryžimo, kad nuo šiandien mes užsiimsime žaislais. Tiesiog pradėjome domėtis, patys pamažu kurti ir tie mūsų ekspermentai žmonėms patiko. Taip įsisukome į žaisliukų gamybą, ir kuo toliau, tuo labiau jie mus įtraukia. Visada galima „įsukti“ kažką kito, gal lengvesnio ir paprastesnio, bet svarbiausia, kad veikla patiktų, o mums žaisliukų kūrimas ir gamyba labai patinka, tad norėtumėm tuo užsiimti ir toliau. Tai labai daug darbo ir kantrybės reikalaujanti veikla, bet būtent tai, ko gero, ir yra mūsų stipriosios pusės.
Koks medis tinkamiausias mediniams žaislams?
Medinių žaislų gamyboje naudojame beržą, tai vienas labiausiai rekomenduojamų medienos rūšių žaislų gamyboje. Labai ilgai teko ieškoti dažų, kuriais galėtumėm papuošti savo žaisliukus (nedažytų žaislų gaminti nenorėjome, nes ir rinka tokiais žaislais tikrai užpildyta ir mums patiems labiau patinka bent šiek tiek padažyti ir įkvėpti gyvybės). Galiausiai radome dažus, kuriuos pagal senovines technologijas iš pieno baltymų ir natūralių pigmentų gamina JAV. Jie labai atitiko mūsų lūkesčius savo sudėtimi, spalvine gama ir saugumu. Taip pat žaislai ar yra impregnuojami specialiu linų sėmenų aliejumi, kad žaisliukai nebijotų drėgmės ir neteptų dažai.
Ar pastebite augantį susidomėjimą mediniais žaislais?
Kadangi mes gaminame žaisliukus visai nesenai (greit bus 1 metai), negalime pasakyti, ar paklausa auga, nes neturime su kuo palyginti. Tačiau tikime, kad žmonės pavargo nuo jiems brukamos „greito“ vartojimo kultūros ir yra pasiilgę tikrų ir vertingų daiktų. Nemanau, kad yra gerai nuo pat mažens vaikus pratinti prie išreklamuotų, ryškių, ir fantazijos nereikalaujančių „brendų“.
Teko girdėti tokią nuomonę, kad medinukai tinkamiausi mažyliams, iki trejų metų maždaug. Esą vėliau jiems reikia sudėtingesnių konstrukcijų ir funkcijų žaislų? Gal galėtumėte tai paneigti ar patvirtinti?
Šiuo klausimu nesinorėtų nieko neigti ar įrodinėti. Tiesiog kiekvienas žmogus pasirenka tai, kas jam priimtina. Taip daro ir vaikai. Nėra taisyklių, kokie žaislai būtinai turi vaikui patikti. Kiekvienas vaikas yra asmenybė ir jo pasirinkimas gali labai skirtis.
Mažyliams mediniai žaisliukai yra geriausi būtent dėl saugumo, o vyresniam vaikui jie gali būti įdomūs savo forma ir išvaizda. Žinome konkrečių pavyzdžių, kad ir penkių metų mergaitė niekur nuo savęs „nepaleidžia‘ mūsų šuniuko. Ne vienas pirkėjas jau sakė, kad mažyliams pirkti traukiami žaisliukai buvo „užkariauti“ vyresniųjų. Jei galime pirkti rožinį ponį mergaiei, tai kodėl jai netiktų ir medinis arkliukas? Manome, kad kurdami vaiko aplinką, laviname ir jo skonį ateičiai.
Norėdami pasiekti ir daugiau vyresnių vaikų, mes pradėjome kurti ir dėliones.
Kokie Jūsų artimiausi veiklos ir gyvenimo planai ir svajonės?
Labai norėtųsi tikėti, kad ir toliau tęsime savo veiklą, ir tai taps ne tik mūsų hobiu ar papildoma veikla, o ir pagrindiniu darbu, teikiančiu malonumą.
{smallpic:1}
{smallpic:2}
{smallpic:3}
Labai ačiū 😉
Išties smagu, kad pakalbinate tokius įdomius žmones 😉
Blogiete, operatyvus atsakymas į Jūsų klausimą: "Žaisliukus kuriam, darom ir galutinai apipavidaliname mes su vyru. Taigi viskas padaryta keturiomis rankomis 😀. Sunku pasakyti kiek tiksliai laiko tam reikia. Labai ilgai užtrunka naujo žaislo sukūrimas nuo minties iki pirmojo bandymo ir iki galutinio ištobulinto varianto. Pats gamybos procesas užtrunka trumpiau. Per dieną galime pagaminti iki dešimt žaislų, o jei tenka gaminti ir naktį, tai tada daugiau😀" Sigita ir Donatas
Įdomus pokalbis, įdomu per kiek laiko gimsta žaisliukas, jei jis gaminamas rankomis ir kiek tų rankų juos gamina? 😀