Seksas po gimdymo - kada ir kaip vėl viską pradėti?

Seksas po gimdymo - kada ir kaip vėl viską pradėti?

10. Nov 2013, 06:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

 Kai kuriems seksualinis gyvenimas po gimdymo klostosi kuo puikiausiai, tačiau yra nemažai porų, kurioms viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Šiandien pasikalbėkime labai subtilia tema - seksas po gimdymo. 

 Kada pagimdžius vėl galima mylėtis?

  • Po gimdymo labai svarbu, kaip jaučiatės. Labai dažnai skauda lytinius organus, susiūtą tarpvietę. Kol siūlai neištirpę, mylintis gali skaudėti.
  • Maždaug po šešių savaičių paprastai moteris jaučiasi gerai, per tą laiką gimda išsivalo, susitraukia ir atsiranda noras artimai bendrauti.
  • Tiesa, jeigu nebuvo prakirpta ir susiūta tarpvietė, jau po mėnesio moteris gali mylėtis.
  • Nepatariama to daryti, kol valosi gimda ir yra kraujingų išskyrų, mat tuo metu gali patekti infekcija.
  • Nepamirškite pasisaugoti: net jei maitinate krūtimi, vis tiek tikimybė pastoti išlieka.
  • Po gimdymo gana ilgai – net pusmetį ar visus metus gali būti sausa makštis. Kad meilė nebūtų skausminga, patariama naudoti lubrikantus – makšties drėkiklius.
  • Būtų gerai visais atvejais pasitarti su savo ginekologu, kada po gimdymo galima suartėti su vyru.

Keletas patarimų, kaip pagerinti intymius santykius po gimdymo:

-Atmink, kad svarbiausia ne kiekybė, o kokybė!

-Maudykitės vonioje kartu! Ne tik sutaupysite vandens kiekį, bet svarbiausia – patirsite begalinį malonumą.

-Planuokite antrąjį savo vaikelį. Nebūkite gretose tų, kurie stebisi, kad vos praėjus keliems mėnesiams, jau planuoja antrąjį kūdikį.

-Po gimdymo paprastai visas dėmesys skiriamas mažyliui. Pasistenkite rasti laiko pabūti su vyru dviese. Minutėlė, skirta savo mylimajam kasdien, leis jums abiem pasijusti mylimiems, nors seksas dar neleidžiamas iškart po gimdymo.

-Pažinkite vienas kitą per prisilietimus! Atminkte, kad reikia laiko tam, kad pasijustumėte tėvais ir iš naujo perkurti savo gyvenimą, net jei auginate ne pirmą vaiką.

-Tapkite spontaniška! Laikas prieš miegą ir miegamasis ne visada tinka seksui. Suteikite tam šarmo, sugalvoite ką nors naujo.

-Įsitikink, kad tau ir tavo partneriui pakankamai laiko, kad ne tik pasimėgautumėte procesu, bet ir patirtumėte ekstazę :) Tam nėra laiko? Naudok lubrikantus.

-Pasikalbėk su savo partneriu, jeigu kas nors neramina.

-Niekada nesigėdinkite pasakyti „ne“. Neprarask savo laisvės. Galų gale yra kompromisas. Galbūt seksas dar negalimas, tačiau bučinys ar apkabinimas juk nieko blogo.

-Nesijaudinkite be reikalo. Viskam savas laikas. Dabar įsiklausykite į save ir pasitikėkite motina gamta – ji žino, ką daro.

O kaip jūsų intymūs santykiai pagimdžius vaikelį - pagerėjo, niekas nepasikeitė ar pablogėjo?

 

11. Nov 2013, 11:54

👍

Gerda_M Gerda_M 11. Nov 2013, 11:45

laaaabai gera tema 😀 Ir patarimai naudingi - ačiū!