Nuo kokio vaikų amžiaus koreguojamos atlėpusios ausys?

Nuo kokio vaikų amžiaus koreguojamos atlėpusios ausys?

28. Apr 2010, 09:00

Šįkart pakalbėsime apie nemažą estetinę problemą - atlėpusias ausis. Koreguoti ar palikti jas tokias?

 

Mamos klausimas:

Mano mažametės dukrytės (jai dabar ketveri metukai) ausytės labai atlėpusios – akivaizdžiai matyti. Bijau, kad mokykloje ją erzins ir šaipysis. Nuo kokio amžiaus vaikučiams atliekamos ausų koregavimo operacijos? Ar patartumėte tai daryti, jei taip – kiek kainuoja, kaip gyja ir pan.?

 

Atsako Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos plastikos chirurgas, atliekantis estetines ir rekonstrukcines operacijas Darius Radzevičius:

 

Atlėpusių ausų chirurginė korekcija yra palyginti nesudėtinga ir trumpa procedūra. Rezultatas po korekcijos matomas akimirksniu – pašalinus ausies kremzlės perteklių ar suformavus viršutinės ausies kaušelio dalies kremzlę, ausis tampa nebeatlėpusi.

 

Pjūvis atliekamas raukšlėje už ausies kaušelio, o žaizdai sugijus, randas būna nepastebimas.

 

Vaikai operuojami nuo 5-6 metų amžiaus, t.y., nuo tada, kai ausis jau būna beveik pasiekusi suaugusio žmogaus ausies dydį. Vaikams iki 9-10 metų amžiaus operacija atliekama bendrojoje nejautroje, o vyresniems vaikams ir suaugusiems – vietinėje nejautoje. Operacijos pabaigoje savaitei uždedamas tvarstis aplink galvą.

 

Operuojant vyresnius vaikus bei suaugusiuosius ir taikant vietinę nejautrą, t.y., nuskausminus tik operuojamą ausį, dažnai operacijos metu didelis pagalbininkas būna veidrodis, į kurį žiūrėdamas pacientas pageidauja labiau ar mažiau priglausti ausis.

 

Po operacijos pacientai išvyksta namo tą pačią dieną. Kokiu metų laiku operuoti, nėra jokio skirtumo – ausys vienodai gerai gyja tiek karštą vasarą, tiek šaltą žiemą.

 

Atlėpusių ausų korekcija kainuoja vidutiniškai  2-3 tūkstančius litų.

www.dariusradzevicius.lt

28. Apr 2010, 16:30

aisku geriau vaikui sutvarkyt ausytes negu kad vaikas kentetu del to ir nenoretu eiti i mokykla del to kad is jo tyciojamasi...

28. Apr 2010, 15:04

Musu dukrytes viena ausyte atlepusi labiau.Kai bus tinkamo amziaus,butinai ja sutvarkysime.Nenoreciau,kad vaikas del jos pergyventu,ypac paauglyste.

28. Apr 2010, 09:49

as pati esu operuotom ausim,mano ausytes buvo smarkiai atlepusios,ir patyciu del to teko patirti gana daug,kaip jau sake gydytojas tai nera sudetinga operacija,todel vaikui kuriam atlepimas didelis tikrai patarciau daryti tokia operacija 😀 sunkiau kiek atsimenu buvo neatsigulti ant ausu kuri laika,ir skaudejo truputi kai praejo ta nejautra,na paskui dar perrisinejimas (mama perrisinedavo,todel cia vargo delto nebus,labai lengva), paskui puikiai atsimenu kokia buvau patenkinta,bet kompleksas kad ausys atlepusios dar ilgai isliko,patycios padare savo...😀