Norite pradėti bėgioti? Štai, ką privalote žinoti

Norite pradėti bėgioti? Štai, ką privalote žinoti

31. Jul 2017, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kiekviena bėganti moteris turi tikslą: sulieknėti, sutvirtėti, pagerinti sveikatą ar atitrūkti nuo rūpesčių. Deja, neretai sustojama pusiaukelėje šių tikslų taip ir neįgyvendinus. Išvengti ilgai jaučiamos nuoskaudos dėl neišsipildžiusių lūkesčių ir nusivylimo savimi padės žinios – kuo daugiau domėsitės apie bėgimą ir savo kūną, tuo lengviau bus siekti rezultatų ir įveikti nepalankias aplinkybes. Bėgimu net pradėsite mėgautis!

Jei bėgimo metu arba po jo jaučiate silpnumą, nenuleiskite rankų, sakydamos, kad bėgimas– tiesiog ne jums. Išsiaiškinkite nuovargio priežastį ir pasirūpinkite savo organizmu:

  • Prakaituokite ir kompensuokite. Kartu su prakaitu organizmas netenka daug druskų ir vertingų mineralų, kurių trūkumas sukelia širdies darbo sutrikimus ir silpnumo pojūtį. Tarp jų – moters organizmui itin svarbūs kalcis ir geležis, tad po treniruotės svarbu atstatyti šių medžiagų balansą organizme. Tam puikiai tiks lašiša, kepenėlės, jautiena bei špinatai, kuriuose moterims taip reikalingų medžiagų – itin gausu. 
  • Svarbiausia  balansas. Dažna moterų, bandančių atsikratyti nepageidaujamų kilogramų, klaida – persistengimas, kai bandoma bėgioti kuo daugiau ir valgyti kuo mažiau. Deja, šis būdas dar niekam nepadėjo – organizmas patiria stresą, pradeda kaupti atsargas ir nuvargsta. Maitintis reikia reguliariai, taip, kad turėtumėte energijos treniruotėms, o mankštintis – tiek, kad jaustumėte lengvą, tačiau malonų nuovargį. 
  • Rinkitės tinkamą avalynę. Moterų koja – siauresnė nei vyrų, tad moteriški sportiniai bateliai gali būti nepatogūs toms, kurių pėdos yra platesnės. Jei jaučiate spaudimą ir įtampą pėdų srityje, nesikankinkite ir įsigykite vyriškus, platesnius bėgimo batelius. Bėgant koja negali būti suspausta.

Nėštumas ir menstruacijos – ne priežastis atsisakyti bėgimo

Įprasta manyti, kad per menstruacijas treniruotes reikia nutraukti. Atvirkščiai – fizinio krūvio metu organizme išskiriami endorfinai, kurie malšina skausmus. Taip pat, bėgiojant ir prakaituojant pašalinamas priešmenstruaciniu laikotarpiu susikaupęs skysčių perteklius, kuris sukelia nemalonius simptomus: tinimą, pykinimą, nuovargio jausmą, galvos ar pilvo skausmą. Mokslininkų teigimu, moterims gali būti sunkiau bėgioti savaitę prieš menstruacijas, kai progesterono kiekis organizme padidėja kelis kartus. Dėl šios priežasties pakyla bazinė kūno temperatūra, greitėja kvėpavimas, padažnėja pulsas – visa tai gali šiek tiek apsunkinti bėgimą.

Net jei pastojote, treniruočių nutraukti neprivaloteGydytojai teigia, kad saikingas mankštinimasis nėštumo metu, ypač pirmuosius 6 mėnesius – visiškai saugus ir motinai, ir vaisiui. Tyrimų duomenimis, bėgikės išnešioja didesnius ir stipresnius kūdikius. Moterų, kurios prieš pastodamos sportuodavo ir sudegindavo vidutiniškai 1000 kcal. per savaitę, naujagimiai sveria 5 proc. daugiau, o tų, kurios sudegindavo 2000 kcal. – net 10 proc. daugiau. Nėščioms bėgikėms svarbiausia išvengti perkaitimo. Aukštesnė nei 38 ºC kūno temperatūra gali būti pavojinga vaisiui, tad rekomenduojama po bėgimo pasimatuoti temperatūrą ir vengti ilgų maudynių karštoje vonioje. 

Ar mėgstate bėgioti? Gal žadate pradėti?

Deivės Mama Deivės Mama 31. Jul 2017, 09:12

Labai mėgstu bėgioti. Tiesa, nėštumo metu gydytoja rekomendavo bėgimą keisti ėjimu. 😀