Mommy Makeover operacija: atsakymai į 3 DUK

Mommy Makeover operacija: atsakymai į 3 DUK

08. May 19:32 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Shutterstock nuotr.

Mommy makeover (arba tiesiog MMO) yra viena populiariausių plastinių operacijų. Tiksliau, tai yra plastinių operacijų kompleksas. Šios kompleksinės operacijos metu tobulinamos net kelios kūno sritys, dažniausiai krūtinės ir pilvo. Ši operacija, kaip galima suprasti iš pavadinimo, aktuali mamoms, kurios po gimdymo ir žindymo susiduria su kūno pokyčiais. Kalbame apie pokyčius, kuriuos sunku arba net neįmanoma koreguoti sportu ir subalansuota mityba. Toliau – atsakymai į tris dažnai plastinės chirurgijos gydytojams užduodamus klausimus.

Kas yra MMO ir kokios operacijos įeina?

Mommy makeover terminas yra naudojamas apibūdinant plastinių operacijų kompleksą, aktualų mamoms, patyrusioms didelius kūno pokyčius po nėštumo ir žindymo laikotarpio. Tai gali būti formą ir stangrumą praradusi krūtinė, prasiskyrę pilvo raumenys ir, apskritai, stipriai pasikeitusi pilvo sritis. Dažniausiai šie pokyčiai sunkiai arba išvis nėra pataisomi nei aktyviu gyvenimo būdu, nei subalansuota mityba.

Kiekvienu individualiu atveju, šią operaciją gali sudaryti skirtingos korekcijos. Vis dėlto, pagrindinės į šią kompleksinę operaciją įeinančios chirurginės korekcijos – krūtų pakėlimas bei tūrio atstatymas implantais ir pilvo sienos plastika. Pilvo plastikos metu gali būti pašalinamas odos perteklius, atliekamas odos patempimas, susiuvami prasiskyrę tiesieji pilvo raumenys, nusiurbiamas perteklinis riebalinis audinys.

Žinoma, gali būti atliekamos ir kitos korekcijos, kūno kontūravimas. Mommy makeover kaina priklauso nuo kompleksinės operacijos sudėtingumo ir atliekamų korekcijų kiekio.

Kada po gimdymo galima atlikti MMO?

Vienoms kūnas po gimdymo atsistato greičiau, o kitoms prireikia gana daug laiko. Sudėtingesniais atvejais, ypač kai prasiskiria pilvo raumenys, pilvas nebesugrįžta į prieš nėštumą buvusias formas. Tačiau bet kokiu atveju tam, kad realūs pokyčiai būtų įvertinti, reikia laiko, svarbu kantriai leisti kūnui gyti ir atsigauti.

Gydytojai sako, kad apie tokią kompleksinę krūtinės ir pilvo operaciją galvoti nereikėtų, kol:

  • nepraėjo maždaug metai po gimdymo;
  • bent pusmetis nuo žindymo nutraukimo.

Kodėl? Po gimdymo bei žindymo metu ir dar kurį laiką jį nutraukus, hormonų pusiausvyra išsibalansuoja ir tai daro įtaką moters kūno formoms. Todėl koreguoti krūtinę, pilvo sritį ir, jei yra poreikis, kitas kūno vietas specialistai gali tik tada, kai matomas galutinis vaizdas atsistačius hormonų pusiausvyrai.

Dar vienas svarbus operacijos atlikimo kriterijus – prieš operaciją kūno svoris turėtų būti stabilizavęsis ir tenkinantis (ženklus svorio svyravimas po operacijos gali keisti rezultatus). Didelis viršsvoris padidina kompleksinės operacijos rizikas, todėl yra laikomas kontraindikacija. Apskritai, visuomet įvertinama svarstančiųjų apie operaciją sveikatos būklė, rizikos bei galimybė atlikti plastinę operaciją.

Kiek laiko trunka atsistatymas?

Kiekvienu individualiu atveju atsistatymo laikotarpis gali skirtis – tai priklauso ir nuo organizmo ir nuo atliekamų operacijų kiekio bei sudėtingumo. Vis dėlto, tai yra kompleksinė operacija, po kurios reikia pakankamai laiko atsigauti. Jei atliekama daugiau korekcijų, atsistatymas gali trukti ir iki kelių mėnesių. Tiek krūtų operacija, tiek pilvo plastika yra vienos sudėtingesnių operacijų.

Krūtų augmentacijos implantais atsigavimo laikotarpis svyruoja, tačiau omenyje reikėtų turėti bent 3 savaites. Daugeliu atvejų daugiausiai kantrybės atsistatymo atžvilgiu pareikalauja pilvo plastika – net kai ji atliekama kaip pavienė operacija, sugrįžimo į normalų kasdienį gyvenimą gali tekti palaukti ir mėnesį. Abiejų operacijų atžvilgiu čia kalbama apie sugrįžimą į normalią rutiną, tačiau ne apie sugrįžimą į sporto salę.

Be to, kad reikia tinkamai prižiūrėti pjūvio vietas bei randus, ribojami tam tikri judesiai, fizinis krūvis, svorių kėlimas. Dėvimi ir kompresiniai rūbai – liemenėlė ir korsetas. Kiekvienu individualiu atveju operuojantis gydytojas ar gydytoja sudaro pooperacinio plano žingsnius. Kaskart dėl sugrįžimo į tam tikras veiklas svarbu konsultuotis su specialistu, kuris įvertina sveikatos būklę, gijimą.

MMO operacija šiandien vis populiaresnė – modernios technologijos leidžia natūraliai pakoreguoti pakitusias kūno linijas. Normalu, kad po didesnių pokyčių atsistatymo laikotarpis kelia iššūkių ir reikia gerai apgalvoti savo buitį bei mažylių priežiūrą po operacijos. Ypač turint omenyje tai, kad po jos kurį laiką negalima kelti ir nešioti vaiko. Vis dėlto, vienu metu atliktos korekcijos reiškia visapusišką transformaciją ir optimizuotą operacijoms bei atsistatymui skirtą laiką (lyginant su atskirai atliekamomis operacijomis).