Sveikos!
Kaip nyku už lango... Šiandien net vyras pastebėjo: "Gal laikrodžiai blogai rodo ir dabar jau vakarėja?" Bet tame aš įžvelgiu jaukumą - kavos puodelis su spurgyte ištaiso visas bėdas :)
Tiesa, šiandien aš ne apie tai. Susimąsčiau apie pavardes po vestuvių.
Šiais laikais yra didžiulė galimybė ir teisė moterims rinktis, kokios pavardės nori: po vestuvių gali pasilikti mergautinę pavardę, gali imti dvigubą arba savąją pavardę pasikeisti į vyro bei tapti ponia -iene arba -e.
Man prieš tuokiantis net nekilo mintis, kokią pavardę rinktis - neabejotinai pasirinkau vyro pavardę su galūne -iene ir nė kiek dėl to nesigailiu. Nors esu ir pakankamai jauna, mėgstu pabrėžti savo statusą, dar kartais ir vestuviniu žiedu pasimakaluoju "netyčia", kad visi suprastų, jog esu ne šiaip besilaukianti su draugu šalia, bet ištekėjusi ponia -ienė. Nesmerkit ir negalvokit, kad kvanktelėjau, tiesiog vis dar mėgaujuosi santuoka ir jos teikiamais džiaugsmais :)
Taigi, mergaitės, šį darganotą rytą noriu jūsų paklausti, kokią pavardę po santuokos pasirinkote? Pasiskaičiuokim, kiek iš mūsų -ienių, -ių ir dvigubų :))
Sveikos. Mano pavardė -ė, nes turiu rusišką pavardę, nenorėjau būti -a, kaip pas rusus įprasta, tai pasiemiau -ė, vyras pritarė.Dabar Lietuvoje turiu vienintelė tokią pavardę ;-)
Mano pavarde irgi - iene ir tuo esu labai patenkinta😀
ojojoj....man čia buvo didelė katastrofa....norėjau lygiai tokią pačią pavardę kaip vyro, kuri turi galūnę -ĖKA, tai pasakė, kad čia vyriška ir negaliu tokios turėti, įstatymai neleidžia. Nors iš tikrųjų asmeniškai man, tai patiktų, jei būčiau su vyro pavarde, su vyriška pavarde, pvz. Elena Petrovas arba Petravičius. Man tai kažkaip labiau atrodo šeiminiškai, labiau pabrėžia kokia šeima, kaip aukščiau minėtais mano pavyzdžiais - Petrovų ar Petravičių...o dabar pas mus vyras -ĖKA, o aš tapau -IENĖ..... o pavardė dar tokia specifiška.....kad su vardu ir pavarde gaunasi pas mane septynios "e" raidės 😃
bet Vakarienė irgi savaip miela 😃
-ienė, ir net nekilo mintis kažkaip kitaip 😉
As kolkas esu dar -yte, bet ne uz ilgo perimsiu pavarde, man visai smagu keisti savaja, nes amzinai erzino savo ilgumu. Mano antroji puse nors ir kaip lietuvis, bet turi ne lietuviska pavarde, tai is vis dziaugiuosi kad nei -iene nei - e nei kitokios galunes nesides 😀 gal ir smagu kai pavarde pranesa apie tavo statusa, bet nemazai lietuvoje turime pavardziu kaip Vakaris ir Vakariene 😃DD
as taip pat -iene, bet man patinka ir ne iene, tik , kad sutrumpintas variantas man atrodo labiau tinka, kai vyro trumpa pavarde, o jei labia ilga pavarde, tai negraziai skamba, kadangi mano vyr ilga pavarde, juokingai butu skambejusi su -ė 😀
o man kaip tik, kai išgirstu pavardę su -ė, nekyla klausimų, kad moteris ištekėjus 😀 juk ir taip aišku, kaip ir -ienė.. tik kad su -ė mandriau
nes jeigu nebūtų ištekėjusi, turbūt būtų -aitė, -ytė..nebent tautybė būtų kita, ne lietuvių 😀
mano č 😛 tai labai esu patenkinta,jog ne -ienė 😉 bet greitu metu patapsiu -iūtė 😉 ir dar labiau džiaugiuosi, nes kito žmogaus pavardę nešiot,man yra labai didžiulė atsakomybė!
geras paaiškinimas 😃 😃 😃 prajuokino!
o aš už tai, kad klausimų nekiltų 😛
kaip įdomu, kad siūlė... Manęs niekas nei klausė, nei siūlė. Čia kokiam mieste taip? 😀
-ė😛 ir tuo labai džiaugiuosi:“ dera prie vardo, o ir kitiems amžinai lyla klausimas ištekėjus aš ar ne😀
Aš -ienė ir kitaip negalėčiau, visiškai nesiderina, o ir esu tradicijų puoselėtoja 😀
-ienė ir džiaugiuosi 😀 Tiesa sakant naujoji mada man taip apt visai prie širdies ir jei pavardė skamba su -ė, tai kodėl gi ne ?
-iene 😀 ir tuo labai patenkinta 😉
O mano -ė 😛
-ienė 😀 man neskamba su -ė 😃
Nekilo net klausimų 😀 -ienė 👍
Jau greit metai kaip esu - ienė, ir tuom labai džiaugiuosi 😛