Kiek kainuoja pagimdyti Lietuvoje?

Kiek kainuoja pagimdyti Lietuvoje?

06. Aug 2009, 00:00

 

Iš jūsų nuomonių paaiškėjo, jog nuo pastojimo iki gimdymo galima išleisti labai daug, jei nori savo vaikučiui – paties geriausio ir naujausio. Kita vertus, pasirodo, galima apsieiti ir  vos su šimtu litų.

 

Prieš savaitę „Mamyčių klubas“ uždavė šį klausimą visoms mamytėms, kurios netingėjo prisiminti, kiek maždaug joms kainavo visas tas laikas nuo „dviejų juostelių“ pamatymo iki išrašymo dienos iš gimdymo namų.

 

Apibendrinus visus jūsų komentarus paaiškėjo įdomi statistika. O gi, pasirodo, pagimdyti mūsų šalyje vaikutį gali kainuoti nuo 100 iki 30 000 litų.

 

Suprantama, daugeliui šeimų, kurios laukdamos į pasaulį ateinant kūdikio išleido vos kelis šimtus litų, padėjo tėvai, draugai, dovanodami įvairius būtiniausius daiktus. Pavyzdžiui, angelialia neslepia, jog tam išleido ne daugiau šimto litų, nes daug visko atsisakė, o reikalingiausių daiktų gavo iš labdaros.

 

Tačiau mūsų užduotis buvo išsiaiškinti, kiek gi viskas kainuotų, jei niekas nepadėtų, laukiant kūdikio.

 

Bene daugiausiai mamų, apytiksliai suskaičiavusios savo išlaidų vidurkį, įvardino nuo 2 iki 3 tūkstančių litų sumą.

 

Tik keletas mamų apstulbino išlaidomis – joms gimdymas kainavo nuo 25 iki 30 tūkstančių litų. Žinoma, tiek mamoms kainavo įvairūs tyrimai siekiant pastoti ir tolimesni tyrimai norint išlaikyti nėštumą.

 

Anot gvidukomamyte, „šiais laikais pagimdyti vaiką – gana brangus malonumas. Mama neslepia nuo nėštumo pradžios išleidusi daugiau nei 3 tūkstančius litų, o pirko, sako, tik būtiniausius daiktus ir keletą drabužėlių.

 

O štai zivile25 prisipažino, jog gimdyti vaikutį jai nekainavo nė lito, tik jį pagimdžius daug kas, sako, ėmė kainuoti.

 

Žinoma, mes pritariame boni nuomonei, jog svarbiausia, kad vaikutis gimtų sveikas, o visų svarbiausia – daug mamytės meilės!

 

Išsakyk ir Tu savo nuomonę.

19. Dec 2009, 19:13

Aš taip pat gimdžiau Šiauliuose, viskas buvo labai gerai, nemokejau jokių pinigų ir lakstė, žiūrėjo ir gimdymas gerai praėjo, o po visko davem šampano ir saldainių deže už gerumą.

03. Oct 2009, 09:51

sveikute....na as zn labai nenokiu atsiliepimu apie kelias garsias ligonines,tai isgirdus apie tai nusprendziau savo grazuole gimdyti Norvegijoje,labai geros salygos gimdymo bei tavimi rupinasi visa laika....manau niekur Lietuvoje nerasiu tokiu geru salygu kaip Norvegijoje

24. Aug 2009, 15:59

Dar galiu psasakyti apie Antakalnio gimdymo skyrių - ir u pinigais ir be pinigų mano draugės pagimdė normaliai, elgesys irgi geras. Aš mokėjau ir tariausi su abiem ir gydytoja ir akušere, nes norėjau,kad bent vienas žmogus nuolat būtų šalia manęsnes norėjau gimdyti pas konkrečią gydytoją aptarusi viską galimas komplikacijas,jų sprendimo būdus.susimokėjus, tavęs išklauso, skiria pakankamai dėmesio, gydytoja bussu tavimi nuo pradžios iki pabaigos ,nepaliks kitai pamainai. Draugė pasakojo, kad jai net gimdymo veikla sulėtėjo kai pamaina pasikeitė prieš pabaigą - bet sekmingai pagimdė. Mokėjimas ir tarimasis - tiesiog papildomas komfortas ir ramybė gimdymo metu.

23. Aug 2009, 23:08

Jei tariates su konkrečia gydytoja ar akušere ar abiem iš karto, norite, kad vidury gimdymo nesikeistų pamaina ir gyd išbūtų su jūmis iki galo tuo labiau ne savo darbo metu - atsidekot būtina pagal savo išgales - juk nemokamai ir jus nedirbtumet? Jeigu einae per priimamajį nesitarėte gimdote pas būdinti tuo metu gydytoja - atsidekoti nebūtina - gydytojas dirba savo darbą kuris jam priklauso. Antakalnio klinikose gimdžiau prieš metus - tariausi ir mokėjau, ten bėje, yra jau oficialūs gimdymo įkainiai

23. Aug 2009, 09:48

gal gali kas papasakoti apie antakalnio ligonine,nes galvoju ten gimdyt

22. Aug 2009, 20:33

as savo gimdymuj tai isleidau 700lt,visus juos daviau daktarei ir akuserei

20. Aug 2009, 15:41

kiekvienas pagal save. as visad budama nescia ar dabar su mazyliu eidama pas gyd nunesu saldainiu, kavos ar pan. kartasi uztenka gelytes ziedelio, kad praskaidrinti visiems nuotaika.
gimdymo namuose pinigai buvo kaip padeka, nes mano gyd isbuvo su manimi iki gimdymo pabaigos, nors ir jos pamaina jau puse dienos buvo pasibaigusi. be to, ji buvo amno gyd ir visa nestuma.
esu labai jai dekinga uz rupestinga prieziura.

19. Aug 2009, 09:55

Kaip matau, nuomones ivairios, kaip ir kiekvienoje kitoje diskusijoje..
Man gimdymas taip pat arteja, liko pusantro menesiuko.. Ir galvoju, apie ta pinigu davima.. Neesu kategoriskai nusistaciusi, nei pries, nei uz.. Jei zmones turi pinigu ir nori atsidekoti, tai ir duoda.. Niekuomet nebus vieningu nuomoniu tokiais klausimais, nes visi mes esami skirtingi.. As manau, kad as duosiu.. Toks jau gyvenimas.. Nemanau, kad blogai rupintusi, jei ir neduociau, taciau visgi pirmas vaikelis, nerimas daro savo, tad noresiu, kad prieziura butu ypatinga.. Zinoma, nesitaskysiu tukstanciais, taciau kazkiek duosiu.. Tikiuosi, cia sioje diskusijoje neprades uz tai manes teisti.. Nes kiek pastebejau yra ir kategoriskai nusiteikusiu 😀

16. Aug 2009, 23:12

Pritariu perliukams,kad patys zmones ismoke duoti kysius gydytojams.Kai grizau is UK ir nuejau pas ginekologe,tai sesele su manimi elgesi kai su bomze kokia,kabinejosi,kele balsa,o gydytoja sau ramiai,graziai.Mamai papasakojau sako,tai turbut nieko nenunesei,sakau nea,juk UK,jei gydytojui paduociau kazka,tai turbut is kabinego lekciau pro langa...ten nieks nesuprastu tokiu gestu.O vat pas mus atvirksciai nesciai moteriai ir tai reikia varyt su nesulaias pas ginekologe...siaubas kazkoks...

15. Aug 2009, 22:04

kam duoti tuos tukstancius nes privacioje ligoninej gimdymas kainuoja 500 lt ir palata para 40 lt. as nu pirkau tik geliu akuserei , norejau atsidekoti ir tiek. o patys ir isipratinot duoti tad nerasykit kad daktarams davet. man duotu ir as imciau.

14. Aug 2009, 12:06

is kur tie tukstanciai nesuprantu,nu nei su vienu neisleidau,nei saldainiu kam pirkau,nei palatu ,sauskelniu ir tu gavom ligoninei dovanu,dar ciulptuka ir buteliuka,o ko daugiau reikia,,

13. Aug 2009, 17:55

as gimdziau anglijoj, tai uz nieko nereikejo moketi, beto gavau daug visokiausiu dovanu.cia daktarai kaip tik buvo labai malonus, rupestingi, draugiski...labai sokinejo aplink mane...jauciausi labai pamaloninta 😀

12. Aug 2009, 01:14

ai ir po gimdymo pirkome seimynine palata tai para 35lt, viskas iseinant sesutem vyras nunese saldainiu dezute. daugiau nieko...labai matesi kad gydytojai laukia bet mano nusistatymai neleido, ir pasirodo nuskausminimas nemokamas visgi tad...

12. Aug 2009, 01:12

nesitariau tik po visko davem 200 akuserei, nes gimdymas buvo isties komplikuotas.

11. Aug 2009, 18:45

man gimdymas nekainavo,nes sau pasakiau ar as mokesiu ar ne gyditojai privalo priimti gimdyma,bet va jau kai pagimdziau va tada pradejo plonet pinigine😀

11. Aug 2009, 15:12

Gimdžiau Raudonąjam kryžiui. Su niekuo nesitariau, tačiau esu patenkinta gydytojos ir akušerės darbu. Jokių užuominų apie atsiskaitymą nebuvo. Man jos tikrai labai padėjo, nors buvo šiokių tokių komplikacijų. Gydytoja Alicija tikrai nuoširdžiai dirbo savo darbą. Labai dėkinga akušerei Drūteikienei, kuri buvo tikras ramstis gimdymo metu.

10. Aug 2009, 21:17

as gimdziau 2-oje ligonineje... kainavo nuskausminimas 200lt..cia pries pora metu..niekam jokiu pinigu nedaviau..o elgesi normaliai... leido ir vyrui naktimis kartu palatoje miegot...

09. Aug 2009, 21:44

as asmeniskai niekada daktaramas neduodu pinigu, kam? ju toks drabas,poto labai ipranta taip gyventi is kitu,kai neduodi tai reiskes nereike to pacio daryti kaip priklauso?? na tada as nepavidsiu ja daktare o tada kokia veterenare jei nenori be uzmokescio gera sirdim dirbti savo darba,aisku nieko blogo neturiu apie veterenarus 😀 tesipg paligint norejau kad elgesi ne kaip su zmonemis o kaip su gyvuleis,na pvz as tu pinigu tiek neturiu negana norisi kad vaikui nieko netruktu o dar reike ir papildomai daktarams duoti ir seselems oho tai jau butu bankrotas...joms uztai algas moka,ir pasirinke toki darba tai tegu dirba kaip visi normalus,nes jau pripranta prie kisiu tai konkreciai,..

09. Aug 2009, 17:10

labuks visoms.as gimdziau KMUK pries pusmeti tai tada kainavo daktarei 600lt o akuserei 200ltsiaip nepigiai bet aptarnavimas malonus ir akusere paslaugi.pinigelius daviau po visko.

09. Aug 2009, 15:33

Kainavo tikrai nepigiai vaikucio laukimas, man kazkur apie 3000lt, nes pirmas vaikas, tai pirkom viska nauja, echoskopijos, vitaminai, bet del vaikucio nieko negaila. Kai pagimdziau, daktarei ir akuserei po 100lt kaip simboliska padeka davem

1 2 3