Kaziuko mugė: spustis trukdė pasigrožėti reginiu

Kaziuko mugė: spustis trukdė pasigrožėti reginiu

07. Mar 2011, 08:00 blogietee blogietee

 

Tiems, sas savaitgalį nebuvo Kaziuko mugėje, Rima bent trumpam nori jus nukelti ten savo reportažu.

 

Tuos, kas savaitgalį nebuvo Kaziuko mugėje, Rima bent trumpam nori nukelti ten savo reportažu.


 

Kiekvienas pavasaris neįsivaizduojamas be kasmetinių Kaziuko mugių kiekviename mieste. Vilniuje Kaziuko mugė šiais metais trunka tris dienas, kurių metu galima pasigrožėti ne tik amatininkų darbais, randarbiais ir įvairiais suvenyrais, bet ir pasikultūrinti rengiamuose renginiuose.

 

Nusprendėme, kad Kaziuko mugę aplankyti yra geriausia pačią paskutinę mugės dieną. Tad susiruošėme visa šeima. Bet tikriausiai labai suklydome, nes eismo draudimas aplinkinėse gatvėse sukėlė gana daug nepatogumų.

 

Nes mašinai vietos ieškoti teko sukant ratus aplink Senamiestį. Kol galų gale radome nuošalią stovėjimo aikštelę, nuo kurios į mugės sūkurį teko eiti ne trumpą atstumą.

Priėję Gedimino prospektą buvome tiesiog įsukti į žmonių srautą ir ėjome kaip kokia banda nežinia kur ir ko. O vaiko vežimas vežimėliu tokioje minioje kėlė didelį nerimą dėl to saugaus važiavimo.

 

Tad nieko nelaukdami, kol ta minia mus nuves kažkur, bandėme apsisukti, ir mugę aplankyti Senamiesčio pusėje.

Ten bent buvo mažiau žmonių, buvo galima pasigrožėti amatininkų darbais, rankdarbiais, suvenyrais. Tik apie riestainių prisipirkimą, karšto alaus ar gilių kavos paragavimą vis tiek nebuvo nė kalbos. Nes sustoti, o, tiksliau, ramiai prisėsti prie staliuko nebuvo nei kur, nei kaip.

Mugėje taip pat netrūko nepasitenkinimo dabartine valdžia. Vaikščiojo žmonės su plakatais ir tai priminė kažkokią piketo akciją.

Kitą kartą jau tiksliai žinosime, kad geriausia į tokius žmonių susibūrimus važiuoti - arba darbo dieną, arba iš ryto, kai būna susirinkę tik prekybininkai ir žmonių dar ne tiek daug. Nes pietų metas tikrai tam buvo netinkamas. Kaip pajuokavau, kad tikriausiai visi miestelėnai suvažiavo po sekmadienių mišių.

 

Bet šiaip buvo smagu bent pakvėpuoti tokiu šurmuliu, matyti žmonių nusiteikimą pavasariui, jo laukimą perkant verbas, riestainius ir medinius šauktus.

 

Rima


Dalyvauk naujame konkurse

Tapk mama-reportere ir laimėk dovanų

 

07. Mar 2011, 09:44

Ačiū Rima 😀 Oi smagumėlis, jau laukiam Kaziuko Kaune 😀

sun sun 07. Mar 2011, 09:00

👍 aciu Rimai.. mes irgi buvome sekmadieni ,bet neilgai saltoka buvo

07. Mar 2011, 08:28

aciu Rimutei uz toki smagu reportaza😉 as lb norejau apsilankyti Kaziuke, bet, deja, nebuvo galimybiu☹ nieko, visuomet buna kt metai😀