Kaip įgyvendinti užsibrėžtus tikslus?

Kaip įgyvendinti užsibrėžtus tikslus?

19. Oct 2018, 06:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Dažnai pagauname save svarstant: kaip rasti laiko viskam, ką norime nuveikti? Yra tokia daugybė dalykų, kuriuos privalome padaryti, tačiau vis kuriame idėjas ir planus, kuriuos taip pat norime įgyvendinti, tačiau tik tuomet, kai turėsime pakankamai laisvo laiko. O kas gali mums padėti efektyviai planuoti savo laiką?

Vienas iš patarimų – šalintis tų dalykų, kurie atitraukia mūsų dėmesį. Mums pritrūksta laiko vienoms ar kitoms užduotims, bet net nepastebime, kiek laiko suryja socialiniai tinklai ar kitos medijos. 15 minučių praleidžiame tikrindami naujienas, 15 minučių – socialines erdves ir taip iššvaistome daugybę laiko atidėliodami tai, ko planavome imtis. Taigi geriausias būdas – išmokti susikaupti ir produktyviai išnaudoti laiką tam, ką darome dabar. Svarbu pastebėti, kas atitraukia mūsų dėmesį ir kitą kartą nepasiduoti provokacijai bei nenukrypti nuo atliekamų užduočių. Blaškydamiesi nuo vieno dalyko prie kito tik prarandame mums brangų laiką. 

20181019121615-49727.jpg

Štai puikus pratimas, kuris gali padėti planuoti laiką: 

Pirmiausiai reikėtų sudaryti sąrašą dalykų, kuriuos norite atlikti tądien. Dažniausiai tai gali būti susiję su darbu arba šeima. 

Įsivaizduokite, kad gyvenate idealiame pasaulyje ir šįkart surašykite visus dalykus, kuriuos norėtumėte padaryti ar įgyvendinti per dieną ar savaitę. Prie kiekvieno dalyko pasižymėkite apytikslį laiką, per kurį planuojate tą darbą atlikti.

Dabar metas susiorganizuoti savo darbo savaitę. Tam puikiai tinka darbo knygos, jose lengva suskirstyti, pasižymėti darbus.

Susižymėkite privalomus dalykus, kurie yra nesvarstytini – juos atlikti tikrai reikia. Tai gali būti darbo užduotys, pamokų ar paskaitų tvarkaraštis, būreliai ar užsiėmimai, kuriuos lankote reguliariai. 

Dabar pažvelkite į dalykus, kuriuos norite atlikti (t. y. antrąjį dalykų sąrašą). Pažiūrėkite, kiek laiko užima kiekvienas dalykas ir pagal tai surašykite, kurią dieną galite jų imtis ryto arba vakaro metu. Svarbu, kad dienų viduryje esančias laisvas vietas (valandas) paliktumėte neužpildytas, nes dienos metu gali atsirasti naujų netikėtų planų ar asmeninių reikalų. Dažniausiai rytais arba vakarais galime daugiau dėmesio skirti sau, todėl ir susitelkti į tai, kas teikia mums malonumo, yra žymiai lengviau. 

20181019121629-98955.jpg

Planuojant savo idealią savaitę taip pat būtina palikti laisvo laiko poilsiui. Visada svarbu baigus užduotį pailsėti, paskaityti mėgstamą knygą, leisti sau papramogauti, atlikti namų ruošos darbus, pabūti su savimi ar palikti laiko neplanuotiems užsiėmimams (pvz., ką tik sužinojote apie renginį ir norite jame apsilankyti). 

Kai susiplanuojate savo idealią savaitę, galite pastebėti, kad jums pavyko sutalpinti joje visus dalykus, kuriuos norite įvykdyti. Jei peržvelgus atrodo, jog darbų sąrašas yra ganėtinai perpildytas ir mažai laiko skyrėte sau (poilsiui), tai dar kartą peržvelkite viską ir išbraukite dalykus, kuriuos galite įvykdyti kitą savaitę ar iš viso atsisakyti.

Negalvokite, kad tai tvarkaraštis, kuriuo turėsite sekti visą likusį gyvenimą. Dabar susikaupkite ties pasižymėtais darbais ir po kiek laiko, pavyzdžiui, po kelių mėnesių, kuriuos nors pakeiskite kitais. Galite imtis naujų hobių, išbandyti naujus dalykus arba susiplanuoti ir įgyvendinti tai, kam anksčiau nerasdavote laiko.

Žinoma, tai tik pratimas, padedantis lengviau gyventi, kai atrodo, jog viskam trūksta laiko. Tačiau juk sakoma, kad užrašytus planus ir mintis įgyvendinti daug lengviau.

Rasos Antanavičiūtės straipsnis