Išsiskyrusios moterys tuoktis antrąkart nelinkusios

Išsiskyrusios moterys tuoktis antrąkart nelinkusios

07. Jul 2010, 09:00

Lyčių studijų centro vadovė bei Vilniaus universiteto profesorė Dalia Leinartė įsitikinusi, kad šiandien šeimoje moterys ieško ne įstatymų ir aplinkinių pripažintos sąjungos, bet kokybiškų ir lygiateisių tarpasmeninių santykių.

 

Todėl gyvenimas „susimetus“, moksliškai – kohabitacija, kaip ir prieš 100 ar 200 metų, moterims tampa gelbėjimosi ratu, jei nepavyktų. Šią tradicinę gelbėjimosi priemonę galėtų pakeisti ne moralizavimai, kaip daroma dabar, o atviriau priimama lyčių lygybė santuokoje – kai vyrai ir moterys jaučiasi vienodai atsakingi už viską, kas vyksta šeimoje.

 

Anot pašnekovės, neseniai pasirodę labai plataus tarptautinio Kartų ir lyčių tyrimo, nagrinėjusio ir šeimos kūrimo modelį, rezultatai atskleidė neįtikėtinai įdomų demografinį fenomeną.

 

„Vyrų ir moterų, gyvenančių kohabitacijoje, kaip pirmoje partnerystėje, nuomonės apie jų ateitį sutampa: dauguma jų ketina susituokti. Tačiau jei vyrai ir moterys gyvena partnerystėje po skyrybų, jie radikaliai skirtingai mato savo ateitį.

 

Apie 54 proc. išsiskyrusių ir šiuo metu kohabitacijoje gyvenančių vyrų mano, kad per artimiausius trejus metus susituoks su dabartine ar kita partnere. Kitaip tariant, vyrai nori gyventi santuokoje kaip stabilioje ir labiau užtikrintoje partnerystėje. Tačiau tarp išsiskyrusių ir šiuo metu kohabitacijoje gyvenančių moterų, ketinančių susituokti, tėra tik 20 proc. Net 80 proc. tokių moterų neketina tuoktis nei su dabartiniu, nei su kitu partneriu“, - teigė mokslininkė.

 

D. Leinartės manymu, šie skaičiai pirmiausiai byloja apie tai, kad šiandien vyrai šeimoje jaučiasi nepalyginamai komfortabiliau nei moterys. Jausenos skirtumas yra toks didelis, kad moterys apskritai atsisako santuokos kaip šeimyninio gyvenimo formos.

 

2008 m. Mykolo Romerio universiteto studentai atliko lokalų tyrimą. Pasak rezultatų, 70 proc. respondenčių arba pačios patyrė smurtą, arba žinojo jį patyrusių moterų. Nustatyta, kad daugiau nei 90 proc. atvejų smurtas vyko šeimoje“, - pasakojo pašnekovė.

 

„Tad kodėl išsiskyrusios ir tuoktis neketinančios moterys gyvena partnerystėje? Veikiausiai todėl, kad, priešingai nei dažnai teigiama, šeima Lietuvoje nenyksta“, - įsitikinusi D. Leinartė.

 

Plačiau apie tai – www.delfi.lt

 

07. Jul 2010, 19:05

Manau, kad jeigu santykiai ir poziuris vienas i kita rimti, o ne "siaip, ant bajerio", tai reikia tuoktis, galima ir be iskilmiu, jei per brangu, o nesituokiama, kai nera rimti santykiai, o, matyt, laukiama ko nors geriau. pilna zinau atveju, kai zmones, deklarave savo siuolaikiska poziuri i santuoka - gyveno susimete, o kai pasitaike kokia turtinga kita puse, tai mete savo "susimestas"seimas ir tuokesi su garsiausiais fanfarais - ir su santuoku rumais, ir baznyciom. dar daznai, jeigu vyras deklaruoja, kad nesituoks, kam cia to antspaudo, tai vargses merginos, bijodamos ju netekti, nusileidzia ir priima ju tokias salygas.

07. Jul 2010, 13:27

as tuokiausi antar karta ir tikrai neilindau i tapacia bala 😀 o del smurto tai uztenka viena kart ir daugiau jokiu meiliu,dingsta viskas sekudes tikslumu..
del susimetimo patogu ,daugiau jokiu privalumu nematau..

07. Jul 2010, 11:50

Ajsku vyrams santuoka naudingesne nei moterims juk tada jie ir apskalbti ,ir pavalgdinti, namai visada svarus... o moterims tik tas kad zinos jog pasens ne viena ir kad turi vyra pasonei😃

07. Jul 2010, 11:49

Taj jo kam list i ta pacia bala antra kart😃 as irgi tikriausiia nebesituokc, o mazum ir tuokciaus ka ten gali zinot😃 na jei vyras smurtavo pirmoje santuokoje manau moterys bijo vel ant tokio pacio uzsokti, o skyrybos nepigus dalykas😀

07. Jul 2010, 09:37

tikra tiesa kas rasoma apie smurta... todel moterys ir bijo

07. Jul 2010, 09:10

Manau ir as antros santuokos jau vengciau,nebenoreciau vel nusivilti ir patirti skaudziu izgyvenumu...