Interneto svetainės kūrimas: svarbios įžvalgos 2022-iesiems

Interneto svetainės kūrimas: svarbios įžvalgos 2022-iesiems

27. Jan 2022, 16:13 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kuriate interneto svetainę savo projektui? Nesvarbu, tai elektroninė parduotuvė ar tinklaraštis – šiandien skaitmeninėms platformoms taikomi aukšti kokybės standartai. Vos įžengę į naujus metus, interneto svetainių kūrėjai bei dizaineriai ėmė dalintis naujausiomis dizaino tendencijomis bei vartotojo patirties kelionę pagerinančiomis funkcijomis.

Užsukę į svetainę vartotojai dažniausiai mato tik gražų pateikimą, tačiau viena svarbi patrauklios šiuolaikinės interneto svetainės dalis lieka „už kadro“. Tai yra visapusis duomenų saugumo užtikrinimas. Toliau – 3 svarbios įžvalgos, kurios į projekto saugumą padės pažvelgti kiek plačiau.

Patraukli interneto svetainė, arba ko tikisi vartotojas

Žinoma, šiandien daug lemia patrauklus turinio pateikimas – interaktyvios iliustracijos, išskirtinės spalvos, patogiai išdėstytas tekstas. Vis dėlto, tai toli gražu ne viskas, ko tikisi vartotojas. Galima drąsiai sakyti, kad dvi kertinės 2022-ųjų interneto svetainės dedamosios:

  • originalus naudingo turinio pateikimas;
  • maksimalus virtualus ir fizinis duomenų saugumas.

Pirmasis kriterijus lemia prekės ženklo įvaizdžio patrauklumą, o antrasis – vartotojų pasitikėjimą. Jei jie pajus, kad skaitmeninis projektas nėra saugus, kaip mat dairysis alternatyvų. Prekių bei paslaugų pasiūla moderniose rinkose – itin turtinga. Tad, panašu, verslui nelieka kitos išeities – vis daugiau dėmesio reikia skirti saugiam ir aiškiam jautrios informacijos apdorojimui.

Būtini teisiniai aspektai siekiant užtikrinti saugią skaitmeninę aplinką

Skaitmeninė rinkodara, pardavimo formos ar prenumeruojami tinklaraščio naujienlaiškiai tapo įprasta verslo dalimi. Tad kone kiekviena virtualioje erdvėje esanti įmonė susiduria su vienokia ar kitokia duomenų rinkimo forma. Svarbu suprasti – šiuolaikinis pirkėjas ar svetainės lankytojas aiškiai atskiria atsakingą ir neatsakingą verslą.

Novatoriškos įmonės ar individualiai veiklą vystantys kūrėjai jaučia pareigą tiek sau ir savo partneriams, tiek vartotojams, galiausiai – pačiai valstybei. Čia būtų galima išskirti tris esmines interneto svetainių kūrėjams aktualias teisines sritis:

  1. intelektinės nuosavybės teisiniai niuansai;
  2. duomenų apsauga (Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) atitiktis);
  3. skaitmeninio verslo apmokestinimas.

Profesionali intelektinės nuosavybės teisė apsaugo verslo ir partnerių turtą, užtikrina sveikesnę konkurenciją ir geresnę poziciją rinkoje. BDAR paisymas leidžia saugiai rinkti, saugoti ir perduoti informaciją. Esminis momentas – visas procesas turi būti aiškus ir duomenų subjektui. O štai skaitmeninio verslo industrijos išmanymas leidžia saugiai vykdyti veiklą tiek lokaliai, tiek globalioje rinkoje. Aiškus vietos ir tarptautinės mokesčių sistemos suvokimas padeda išvengti mokestinių problemų.

Kaip visa tai pritaikyti kuriant savo unikalų skaitmeninį projektą? Lengviausias būdas – investuoti į patikimus, specifinėse teisės sferose besispecializuojančius partnerius. Dairykitės advokatų kontoros, kuri gali atsakyti į visus su įmonės teisine sistema susijusius klausimus. Daugiau apie intelektinės nuosavybės apsaugą skaitykite čia: https://motieka.com/lt

Virtualus ir fizinis duomenų saugumas

Galiausiai, reikia pagalvoti ne tik apie teisinius niuansus, bet ir realų virtualų ir fizinį duomenų saugumą. Žinoma, BDAR nuostatose aiškiai nurodoma, kad atsakingas verslas turi imtis visų įmanomų priemonių tam, kad apsaugotų šiam patikėtą informaciją. Kuriant interneto svetainę tai neretai lemia:

  1. patikimas serverių nuomos paslaugos teikėjas;
  2. sertifikuoto duomenų centro pasirinkimas.

Trumpai tariant, kokybiški serveriai apsaugo kaupiamą informaciją nuo virtualių sukčių atakų ir duomenų nutekėjimo. O sertifikuotas duomenų centras šiuo atveju užtikrina, kad tam bus pasitelkiama tik profesionali įranga. Beje, ji turėtų būti laikoma specialiomis, nuo fizinių pavojų (apiplėšimų, gaisrų, potvynių ir kt.) saugančiomis sąlygomis.

Aišku viena – 2022-aisiais patrauklios interneto svetainės paveikslas įgauna vis daugiau dedamųjų. Esminiai yra du: originalus, patraukliai pateikiamas turinys bei surinktos informacijos saugumas. Apskritai, vartotojai vis labiau vertina atsakingą verslą, kuris geba prisiimti visą atsakomybę už savo veiksmus tiek fizinėje, tai skaitmeninėje erdvėse. Palaikote būtent tokią filosofiją? Tuomet, laikas dairytis komandą papildysiančių savo srities profesionalų: ne tik dizainerių, bet ir teisininkų, serverių nuomos ekspertų.