Dantukų gydymas: kaip pyplį įkalbėti

Dantukų gydymas: kaip pyplį įkalbėti

24. Jul 2009, 00:00
 

Susitikti gydytoją baltais chalatais ne vienam vaikui yra lyg baubas. Kaip nuraminti mažylį ir jį paruošti einant pas odontologą?

 

Ašaros, griežtas „ne“ ir sučiaupta burnytė. Tokiu elgesiu vaikutis parodo, kad gydytis jis nenusiteikęs. Ką daryti tėveliams, jei prireikus gydyti atsiradusią skylutę pieniniame dantuke trimetis ar vyresnis vaikas spyriojasi odontologo kabinete?

 

Kartais vaikų dantukų gydytojas skiria laiko vaikučio įkalbinėjimui, tačiau neretai tam laiko negaišta. Tad kaip elgtis tėveliams?

 

Ką jūs manote? Pasidalinkite savo patirtimi.

 

11. Dec 2009, 19:51

Ačiū labai 😀

11. Dec 2009, 14:46

labai grazu 👍 vercia susimastyti, aciu

28. Aug 2009, 01:13

Mums kaip tik reikia eiti pas stomatologa, nes 1 labai mazyte skylute matosi, nors ir labai kruopsciai dantukus valomes. Bet kai pasiklausinejau panasaus amziaus vaikus turinciu (keturmeciu, penkiameciu), tai jau nebestebina. Labai vaiku dantukai genda. Kol kas dukra nebijo. Yra maciusi kaip teciui danti plombavo, nes karta tetis vedesi kartu (neturejo kur palikti). Tai grizo patenkinta dar ir dovanu vaikiskos pastos, ivairiu lankstinuku gavusi.

29. Jul 2009, 12:48

Ojei, net nezinau kaip reiks vesti, nes pati paniskai bijojau. Aciu dabartinei mano stomotologei, kuri nugalejo mano baime, bet jei vaikas verks, tai neiskelsiu, turbut teti reiks siusti su vaiku :-)

Gintarep Gintarep 27. Jul 2009, 09:56

Kai as buvau isgasdinta,tai net dabar bijau pati eiti.Tikiuosi mano vaikiukui tas nenutiks,juo labiau dabar ir specialistu iranga padoresne.O mes buvom net gasdinami mokytoju, jei neklausym , mus nuves "pas dantista"

27. Jul 2009, 09:39

Oi na tikėkimes, kad pas mus skylučiu atsiras kai visi dantukai sudyks, ir kai bus metas pieninims dantukams iškris ir sudygs nauji dantukai, o profilaktiškia manau verta pasitikrinti ir mažylimas ir suaugusiems.Aš ir pati vis dar prisibijau dantisto kabineto, bet lankausi nes reikia.

25. Jul 2009, 16:15

Sveiki.Esu odontologė.Dirbu tiek poliklinikoje,tiek privačioje klinikoje.Nematau jokio skirtumo,kur vesti vaikutį,ar i privačią,ar į valdišką polikliniką.Juolab,kad šiais laikais,valdiškoje poliklinikoje vaikai iki 18 metų gydomi nemokamai.Kartais galite manyti,kad privačioje klinikoje galima skirti vaikui daugiau laiko..Mano nuomone svarbus gydytojo nusiteikimas,vaiko auklejimas ir tėvų požiūris.Pirmiausia,ką norėčiau pasakyti...Vaikas turi susidraugauti su gydytoju.Tai reiškia,kad vizitas turi buti profilaktinis,o ne tada,kada jau vaikiukas skundziasi skausmu.Bijoti gydytojo vaikai išmoksta jau namie,išgirdę tėvų pokalbius apie baimes ir skausmus pas odontologą.

24. Jul 2009, 10:37

Pirmiausia reikia, kad odontologas vaikucio neisgasdintu. Pirmajam vizitui as manau reikia prisiruosti i privacia klynika. Ten gydytojai daug kompetitingiau ziuri i vaikuti. Mano didziajai kai reikejo gydyti pieninukus, ejom i privacia klynika. Ten per pirma vizita jai aprode irankius, papasakojo kas bus daroma. Tad ir dabar budama septyneriu mielai eina pas odotologus.