Atlikėjas Merūnas apie mamos pamokas: „Prieš ką nors darydamas, gerai pagalvok“

Atlikėjas Merūnas apie mamos pamokas: „Prieš ką nors darydamas, gerai pagalvok“

30. Apr 2020, 12:12 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ pradeda kampaniją „Gelbėk su pasaka“, kurios metu raginama atkreipti dėmesį ir padėti vaikams, dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems dar daugiau sunkumų, nei įprastai. Didelė dalis šių vaikų, tėvams netekus darbo ir pajamų šaltinio, stokoja maisto, higienos, mokymosi priemonių.

Televizijos laidų prodiuseris ir vedėjas Edmundas Jakilaitis, operos solistas Merūnas Vitulskis bei laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė – vieni pirmųjų, prisijungusių prie kampanijos „Gelbėk su pasaka“ bei nufilmavusių video, kuriuose skaito pasaką taip ne tik suteikdami ugdomąjį turinį šeimoms, bet ir siekdami paskatinti skirti paramą vaikams, kuriems šiuo metu pagalba itin reikalinga.

Kampanija „Gelbėk su pasaka“ Lietuvoje prasideda kaip tik prieš Motinos dieną, todėl Merūnas, Rūta ir Edmundas pasidalino prisiminimais apie savo mamas, bei pasakas, kurias girdėjo vaikystėje.

Merūnas apie mamos pamokas: „Prieš ką nors darydamas, gerai pagalvok“

Merūnas prisipažįsta vaikystėje buvęs išdykęs vaikas, neklaužada, kaip ir jo mama. „Pasirodo, mano senelis, mamos tėtis, visada norėjo sūnaus, bet gimė tik dukros. Tačiau jo noras išsipildė labai savotiškai. Jo duktė, mano mama buvo kaip bernas – karstydavosi medžiais, laipiodavo tvoromis, draugaudavo su berniukais ir krėsdavo išdaigas. Kaskart jos tėtis, mano senelis, jai sakydavo frazę, kuri vėliau gausybę kartų po kiekvienos iškrėstos „zbitkos“ buvo kartojama ir man – „prieš ką nors darydamas, gerai pagalvok““, – prisimena Merūnas. Garsus operos solistas sako, kad jo mama buvo šimtu procentu mama, o pasakos jo šeimoje užėmė svarbią dienos dalį. „Kiekvieną vakarą man buvo skaitomos pasakos, o kartais ir ne viena net tuomet, kai mama, pavargusi po budėjimo ligoninėje, nes dirbo medike, grįždavo namo. Ji būdavo beprotiškai pervargusi, vos vilkdavo kojas, tačiau kaskart skaitydavo man pasakas iš senų knygų, sukauptų senelio bibliotekoje... Jose, beje, buvo daug knygų ne tik su lietuvių liaudies, bet ir pasaulio pasakomis“, – prisimena Merūnas.

R.Mikelkevičiūtė: „Mamai esu dėkinga ne tik už suteiktą, tačiau ir išgelbėtą gyvybę…“

Laidų vedėja ir prodiuserė Rūta Mikelkevičiūtė sako, kad mamos dėka ne tik atkeliavo į šį pasaulį, tačiau ir liko gyva, kai jai tebuvo keleri metukai. „Kai tampi mama, iš gyvenimo dingsta daug dalykų – tampi tokiu nelabai žmogumi. Pradėkime nuo to, kad netenki savo vardo, bent tam tikram laikui. Atsimenat, kaip buvo sunku atsakyti į elementarų klausimą: kuo vardu tavo mamytė? Taip pat turi įsistatyti akis nugaroje, pakaušyje, ir net užpakalyje! Jei mano mama jų ten nebūtų turėjusi, būčiau mirusi prieš 40 metų. Kai pagalvoji, sekundės ir atsitiktinumo reikalas – ji galėjo būti virtuvėje, tualete, ne su manimi kambary. Valgiau apelsiną, kvėptelėjau, ir apelsino plėvė užlipino mano kvėpavimo takus. Viskas. Ji stvėrė mane už kojų, ir išpurtė užstrigusį kąsnelį... Jei ne jos budrumas, būčiau mirusi“, – prisimena Rūta Mikelkevičiūtė.

E. Jakilaitis: „Iš mamos galėčiau pasimokyti ramybės“

„Iš mamos galėčiau pasimokyti ramybės. Ne tokios ramybės, kai sėdi ramiai, ir nieko neveiki, o tokios, kai nesureikšmini smulkmenų, kai žinai, kas gyvenime svarbu, o kas ne. Tikiuosi, kad pasimokiau supratimo, kokia yra svarbi šeima, bei kiek daug galima atsisakyti dėl savo šeimos laimės, ir darnos. Ir tai nėra jokia auka, o kelias į laimę“, – sako Edmundas Jakilaitis. Televizijos prodiuseris ir laidų vedėjas, kaip ir Merūnas, prisipažįsta buvęs išdykęs vaikas, todėl anot jo, mamai, tiek pat, kiek skaitė pasakas, tekdavo kartoti ir pastabas.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos kviečia prisidėti ir visus Lietuvos žmones: skaityti, nusifilmuoti, pasidalinti video savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams telefonu 1409 (auka 5 Eur) arba skirti norimą paramos sumą https://www.gelbekitvaikus.lt/paaukok bei paraginti tai padaryti savo draugus. Paprastą instrukciją, kaip tai padaryti, rasite čia 

Tokio tipo kampaniją („Save with Stories“) šiuo metu įgyvendina tarptautiniam tinklui „Save the Children“ priklausančios organizacijos, o į kampaniją įsitraukia daug visame pasaulyje garsių žmonių.

Rūtos, Merūno ir Edmundo skaitomas pasakas viename faile parsisiųsite paspaudę šią nuorodą https://we.tl/t-Sd8mKnALgn

Arba rasite jas Youtube kanale:

Rūtos: https://youtu.be/W5GtrOtyILk

Merūno: https://www.youtube.com/watch?v=Bey2Hly7_aQ 

Edmundo: https://www.youtube.com/watch?v=JyJtrjnupJw&feature=youtu.be